Таг: ракетен напад

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
ИЗРАЕЛ СЕ ПОТПИРА НА ЕДЕН ОД НАЈНАПРЕДНИТЕ ОДБРАНБЕНИ СИСТЕМИ НА СВЕТОТ ЗА ДА СЕ СПАСИ ОД РАКЕТИТЕ НА ХАМАС

ИЗРАЕЛ СЕ ПОТПИРА НА ЕДЕН ОД НАЈНАПРЕДНИТЕ ОДБРАНБЕНИ СИСТЕМИ НА СВЕТОТ ЗА ДА СЕ СПАСИ ОД РАКЕТИТЕ НА ХАМАС

Најжестоките ракетирања помеѓу Израел и Хамас во изминатите години создадоа драматични снимки на конфронтација на небото над регионот. Повеќе од 2.00 ...
ИЗРАЕЛ ГО ЗАСИЛИ БОМБАРДИРАЊЕТО НА ГАЗА, НО ЗАСЕГА НЕМА КОПНЕНА ИНВАЗИЈА

ИЗРАЕЛ ГО ЗАСИЛИ БОМБАРДИРАЊЕТО НА ГАЗА, НО ЗАСЕГА НЕМА КОПНЕНА ИНВАЗИЈА

Израелската војска ги засили своите напади на Газа, додека палестинските милитанти продолжија да го гаѓаат Израел со ракети на петтиот ден од обновени ...
ОДЛУКАТА ДА ГИ РАКЕТИРАМЕ ТЕЛ АВИВ И ЕРУСАЛИМ ЗА НАС Е ПОЛЕСНА ОД ПИЕЊЕ ВОДА, ВЕЛИ ХАМАС

ОДЛУКАТА ДА ГИ РАКЕТИРАМЕ ТЕЛ АВИВ И ЕРУСАЛИМ ЗА НАС Е ПОЛЕСНА ОД ПИЕЊЕ ВОДА, ВЕЛИ ХАМАС

Хамас продолжи да лансира ракети длабоко во територијата на Израел, додека израелската војска возвраќа со воздушни напади на Газа и мобилизираше уште ...
ИЗРАЕЛ ПРАЌА ВОЈСКА НА ГРАНИЦАТА СО ГАЗА ПРЕД МОЖНА КОПНЕНА ОПЕРАЦИЈА, ДОСЕГА НАД 90 ЗАГИНАТИ ВО ГРАНАТИРАЊАТА

ИЗРАЕЛ ПРАЌА ВОЈСКА НА ГРАНИЦАТА СО ГАЗА ПРЕД МОЖНА КОПНЕНА ОПЕРАЦИЈА, ДОСЕГА НАД 90 ЗАГИНАТИ ВО ГРАНАТИРАЊАТА

Израел почна да праќа воени засилувања на границата со Газа по најавите дека подготвува можна копнена операција. Израелската војска направи таков упад ...
ИЗРАЕЛ И ХАМАС ВО НАЈЖЕСТОКАТА РАЗМЕНА НА РАКЕТНИ НАПАДИ ОД 2014, ДОСЕГА 40 ЗАГИНАТИ

ИЗРАЕЛ И ХАМАС ВО НАЈЖЕСТОКАТА РАЗМЕНА НА РАКЕТНИ НАПАДИ ОД 2014, ДОСЕГА 40 ЗАГИНАТИ

Непријателството помеѓу Хамас и Израел дополнително ескалираше утрово со најжестоките ракетни напади во последните неколку години, во кои досега загин ...
ХАМАС И ИЗРАЕЛ ПРОДОЛЖИЈА ЖЕСТОКО ДА СЕ РАКЕТИРААТ, НАЈМАЛКУ 30 ЗАГИНАТИ ДОСЕГА

ХАМАС И ИЗРАЕЛ ПРОДОЛЖИЈА ЖЕСТОКО ДА СЕ РАКЕТИРААТ, НАЈМАЛКУ 30 ЗАГИНАТИ ДОСЕГА

Палестинските милитанти и израелската војска и денеска продолжија со жестоката размена на огнот, при што досега загинаа најмалку 30 луѓе во Газа и Изр ...
ДЕВЕТ ДЕЦА МЕЃУ 24-ТЕ ЗАГИНАТИ ВО ГРАНАТИРАЊАТА НА ГАЗА, ХАМАС ИСПУКА НАД 200 РАКЕТИ КОН ИЗРАЕЛ

ДЕВЕТ ДЕЦА МЕЃУ 24-ТЕ ЗАГИНАТИ ВО ГРАНАТИРАЊАТА НА ГАЗА, ХАМАС ИСПУКА НАД 200 РАКЕТИ КОН ИЗРАЕЛ

Дваесет и четири луѓе загинаа во Газа, вклучувајќи девет деца, во целоноќните воздушни напади на израелската армија, која ги обвини палестинските мили ...
ДЕВЕТМИНА ЗАГИНАТИ ВО ГАЗА ОТКАКО ИЗРАЕЛ ВОЗВРАТИ НА РАКЕТНИОТ НАПАД НА ХАМАС НА ЕРУСАЛИМ

ДЕВЕТМИНА ЗАГИНАТИ ВО ГАЗА ОТКАКО ИЗРАЕЛ ВОЗВРАТИ НА РАКЕТНИОТ НАПАД НА ХАМАС НА ЕРУСАЛИМ

Милитантни палестински групи испукаа ракети кон Ерусалин од Газа, а Израел возврати со напад на палестинска крајбрежна енклава во најновата ескалација ...
ГО МОЛЕВ ДА НЕ ЛЕТА ДЕНТА, РЕЧЕ ВДОВИЦАТА НА ПИЛОТОТ НА УРНАТИОТ УКРАИНСКИ АВИОН ВО ИРАН

ГО МОЛЕВ ДА НЕ ЛЕТА ДЕНТА, РЕЧЕ ВДОВИЦАТА НА ПИЛОТОТ НА УРНАТИОТ УКРАИНСКИ АВИОН ВО ИРАН

Вдовицата на пилотот на украинскиот авион што беше урнат со ирански проектил набргу по полетувањето од аеродромот во Техеран изјави дека го молела да ...
ИРАНЦИТЕ СЛУЧАЈНО ГО СОБОРИЛЕ УКРАИНСКИОТ АВИОН, ВЕЛАТ РАЗУЗНАВАЧКИ ИЗВОРИ

ИРАНЦИТЕ СЛУЧАЈНО ГО СОБОРИЛЕ УКРАИНСКИОТ АВИОН, ВЕЛАТ РАЗУЗНАВАЧКИ ИЗВОРИ

Иран по грешка го соборил украинскиот патнички авион што вчера се урна набргу по полетувањето од аеродромот во Техеран, при што загинаа сите 176 патни ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ