Таг: ракетен напад

1 2 3 8 10 / 73 НАПИСИ
КРИМ НАПАДНАТ СО ПРОЕКТИЛИ И БЕСПИЛОТНИ ПЛОВИЛА, ОШТЕТЕНИ ДВА БРОДА

КРИМ НАПАДНАТ СО ПРОЕКТИЛИ И БЕСПИЛОТНИ ПЛОВИЛА, ОШТЕТЕНИ ДВА БРОДА

Русија кажа дека Украина лансирала голем напад на Севастопол на Крим, каде што е сместена руската црноморска флота, при што биле употребени десет прое ...
ШЕСТГОДИШНО ДЕТЕ МЕЃУ СЕДУММИНАТА ЗАГИНАТИ ВО РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД НА ПЛОШТАДОТ ВО ЧЕРНИХИВ

ШЕСТГОДИШНО ДЕТЕ МЕЃУ СЕДУММИНАТА ЗАГИНАТИ ВО РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД НА ПЛОШТАДОТ ВО ЧЕРНИХИВ

Седуммина загинаа, меѓу нив и 6-годишно дете, а над 100 се повредени откако руска ракета денеска го погоди централниот плоштад во северниот украински ...
РУСКА БОМБА ПОГОДИ ЦЕНТАР ЗА ТРАНСФУЗИЈА НА КРВ ВО ИСТОЧНА УКРАИНА, ИМА ЗАГИНАТИ, ВЕЛИ ЗЕЛЕНСКИ

РУСКА БОМБА ПОГОДИ ЦЕНТАР ЗА ТРАНСФУЗИЈА НА КРВ ВО ИСТОЧНА УКРАИНА, ИМА ЗАГИНАТИ, ВЕЛИ ЗЕЛЕНСКИ

Руска водена бомба погоди центар за трансфузија на крв во источноукраинскиот град Купјанск, при што има загинати и повредени, изјави претседателот Вол ...
ДЕСЕТГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ МЕЃУ ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД НА РОДНИОТ ГРАД НА ЗЕЛЕНСКИ, КРИВИ РИХ

ДЕСЕТГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ МЕЃУ ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД НА РОДНИОТ ГРАД НА ЗЕЛЕНСКИ, КРИВИ РИХ

Најмалку пет луѓе загинаа откако два руски балистички проектила го погодија Криви Рих, родниот град на Володимир Зеленски. Меѓу загинатите се и десетг ...
ПОЖАР И ЕКСПЛОЗИИ ВО РУСКИ ВОЕН ЦЕНТАР НА КРИМ, ЕВАКУИРАНИ НАД 2.000 ЛУЃЕ

ПОЖАР И ЕКСПЛОЗИИ ВО РУСКИ ВОЕН ЦЕНТАР НА КРИМ, ЕВАКУИРАНИ НАД 2.000 ЛУЃЕ

Повеќе од 2.000 луѓе се евакуирани од четири села на анектираниот полуостров Крим поради пожар и серија експлозии во складиште за муниција. Руските вл ...
РУСИЈА ГО РАКЕТИРАШЕ ЛВОВ, НАЈМАЛКУ ЧЕТВОРИЦА ЗАГИНАТИ

РУСИЈА ГО РАКЕТИРАШЕ ЛВОВ, НАЈМАЛКУ ЧЕТВОРИЦА ЗАГИНАТИ

Руска ракета погоди станбена зграда во Лвов во западна Украина, при што загинаа најмалку четворица луѓе. Повеќе од 30 луѓе се ранети во еден од најгол ...
14-ГОДИШНИ БЛИЗНАЧКИ УБИЕНИ ВО ВЧЕРАШНОТО РАКЕТИРАЊЕ НА ПИЦЕРИЈА ВО КРАМАТОРСК, РУСИЈА ТВРДИ ДЕКА НАПАЃА САМО ВОЕНИ ЦЕЛИ

14-ГОДИШНИ БЛИЗНАЧКИ УБИЕНИ ВО ВЧЕРАШНОТО РАКЕТИРАЊЕ НА ПИЦЕРИЈА ВО КРАМАТОРСК, РУСИЈА ТВРДИ ДЕКА НАПАЃА САМО ВОЕНИ ЦЕЛИ

Русија напаѓа само воени цели, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков, откако во вчерашното ракетирање на центарот на Краматорск во источна Украин ...
РУСКИ РАКЕТИ ГО ПОГОДИЈА ЦЕНТАРОТ НА КРАМАТОРСК, НАЈМАЛКУ ОСУМ МРТВИ

РУСКИ РАКЕТИ ГО ПОГОДИЈА ЦЕНТАРОТ НА КРАМАТОРСК, НАЈМАЛКУ ОСУМ МРТВИ

Најмалку осум луѓе загинаа, од кои три деца, откако руски ракети го погодија центарот на Краматорск во источна Украина. Во синоќешниот напад се погоде ...
КИЕВ НАПАДАТ СО ПРОЕКТИЛИ ДОДЕКА АФРИКАНСКИ ЛИДЕРИ ПРИСТИГНУВАА ВО МИРОВНА МИСИЈА

КИЕВ НАПАДАТ СО ПРОЕКТИЛИ ДОДЕКА АФРИКАНСКИ ЛИДЕРИ ПРИСТИГНУВАА ВО МИРОВНА МИСИЈА

Украинската војска објави дека уништила 12 руски проектили кои биле испукани кон Киев во моментот на доаѓањето на група африкански лидери, кои денеска ...
РУСИТЕ ЈА РАКЕТИРАА ОДЕСА, НАЈМАЛКУ ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ

РУСИТЕ ЈА РАКЕТИРАА ОДЕСА, НАЈМАЛКУ ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ

Најмалку тројца луѓе загинаа, а 13 се повредени во денешниот руски ракетен напад на Одеса, објави украинската војска. Според локалните медиуми, градот ...
1 2 3 8 10 / 73 НАПИСИ