Таг: ресторани

1 2 3 4 20 / 32 НАПИСИ
ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОРОНАВИРУС ЗА 1,2 МИЛИОНИ ГРАЃАНИ ВО ЗЕМЈАВА ЌЕ СТИГНАТ ОД ТРИ МЕСТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОРОНАВИРУС ЗА 1,2 МИЛИОНИ ГРАЃАНИ ВО ЗЕМЈАВА ЌЕ СТИГНАТ ОД ТРИ МЕСТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Ќе стигнат вакцини против ковид-19 за 1,2 милиони граѓани во земјава, што значи ќе се опфати скоро 60 отсто од населението, што се претпоставува дека ...
ПРИВАТНИ СОБИРИ ВО РЕСТОРАН ИЛИ ДОМА ИМААТ ГЛАВНА УЛОГА ВО ПРЕНЕСУВАЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛАТ ФРАНЦУСКИ НАУЧНИЦИ

ПРИВАТНИ СОБИРИ ВО РЕСТОРАН ИЛИ ДОМА ИМААТ ГЛАВНА УЛОГА ВО ПРЕНЕСУВАЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛАТ ФРАНЦУСКИ НАУЧНИЦИ

Јадење во ресторан и домашни вечери со гости играат клучна улога во пренесувањето на коронавирусот и во тој поглед претставуваат поголема опасност од ...
КАФЕАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА ЌЕ РАБОТАТ ДО 21 ЧАСОТ, ВЛАДАТА ПРЕПОРАЧУВА ДА НЕМА ДВИЖЕЊА НАВЕЧЕР

КАФЕАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА ЌЕ РАБОТАТ ДО 21 ЧАСОТ, ВЛАДАТА ПРЕПОРАЧУВА ДА НЕМА ДВИЖЕЊА НАВЕЧЕР

Рестораните и кафулињата ќе работат до 21 часот, освен за достава и шалтерска продажба на храна, одлучи Владата на денешната седница. Новите мерки ...
ИТАЛИЈА ГИ ЗАТВОРА КИНАТА, ТЕРЕТАНИТЕ И СТРОГО ПРЕПОРАЧА ДА НЕ СЕ ОДИ НА ГОСТИ

ИТАЛИЈА ГИ ЗАТВОРА КИНАТА, ТЕРЕТАНИТЕ И СТРОГО ПРЕПОРАЧА ДА НЕ СЕ ОДИ НА ГОСТИ

Италијанскиот премиер Џузепе Конте денес потпиша нов пакет антикорона мерки, меѓу кои е и ограничувањето на работното време на кафулињата и ресторанит ...
МЛАДОЖЕНЦИ ВИКЕНДОВ ВО ОХРИД ИМАЛЕ СРЕЌА, ИНСПЕКТОРИТЕ ДОШЛЕ ОТКАКО ЗАВРШИЛА СВАДБАТА

МЛАДОЖЕНЦИ ВИКЕНДОВ ВО ОХРИД ИМАЛЕ СРЕЌА, ИНСПЕКТОРИТЕ ДОШЛЕ ОТКАКО ЗАВРШИЛА СВАДБАТА

Државниот пазарен инспекторат за време на продолжениот празничен викенд бил на свадба во Охрид. Сопственикот заработил кривична пријава а младоженците ...
КРИЗНИОТ ШТАБ БАРА ВО КУМАНОВО ДА НЕ СЕ ЗАТВОРАТ УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ ВО НЕДЕЛА

КРИЗНИОТ ШТАБ БАРА ВО КУМАНОВО ДА НЕ СЕ ЗАТВОРАТ УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ ВО НЕДЕЛА

Општинскиот штаб за заштита и спасување на Куманово (ОШЗС), побара од Комисијата за заразни болести и Владата, ако донесе нови мерки со кои недела ќе ...
ОД ПРВИ ЈАНУАРИ, ОД 18 НА 10 ОТСТО ЌЕ СЕ НАМАЛИ ДДВ НА ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ ВО КАФУЛИЊА И РЕСТОРАНИ, НАЈАВИ ЗАЕВ

ОД ПРВИ ЈАНУАРИ, ОД 18 НА 10 ОТСТО ЌЕ СЕ НАМАЛИ ДДВ НА ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ ВО КАФУЛИЊА И РЕСТОРАНИ, НАЈАВИ ЗАЕВ

Храната и пијалоците кои се служат во ресторани и кафулиња ќе се даночат по нова повластена стапка. Како што најави денеска премиерот Зоран Заев, наме ...
НЕВЕСТАТА ДА НЕ НОСИ ВЕНЧАНИЦА, СВАДБИ СЕ ПРАВАТ И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА, СО ФИСКАЛНИ СМЕТКИ ЗА СЕКОЈА МАСА

НЕВЕСТАТА ДА НЕ НОСИ ВЕНЧАНИЦА, СВАДБИ СЕ ПРАВАТ И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА, СО ФИСКАЛНИ СМЕТКИ ЗА СЕКОЈА МАСА

Свадби, крштевки и други веселби со жива музика секој викенд се организираат и покрај забраната донесена со Уредба на Владата поради коронавирусот.  П ...
ОД ПЕТОК СЕ ОТВОРААТ И ФИТНЕС ЦЕНТРИТЕ, А КАФУЛИЊАТА ЌЕ МОЖАТ ДА РАБОТАТ И ВНАТРЕ

ОД ПЕТОК СЕ ОТВОРААТ И ФИТНЕС ЦЕНТРИТЕ, А КАФУЛИЊАТА ЌЕ МОЖАТ ДА РАБОТАТ И ВНАТРЕ

Од петок се отвараат фитнес центрите и теретаните, а кафулињата и рестораните ќе можат да служат гости и во внатрешноста на објектите. На денешната вл ...
КАФУЛИЊАТА ЌЕ РАБОТАТ ПО СТАРО, ДО ПОЛНОЌ ПРЕКУ НЕДЕЛА И ДО 1 ЧАСОТ ЗА ВИКЕНД, ОСТАНУВА МЕРКАТА ПРОТИВ ГРУПИРАЊЕ

КАФУЛИЊАТА ЌЕ РАБОТАТ ПО СТАРО, ДО ПОЛНОЌ ПРЕКУ НЕДЕЛА И ДО 1 ЧАСОТ ЗА ВИКЕНД, ОСТАНУВА МЕРКАТА ПРОТИВ ГРУПИРАЊЕ

Се враќа старото работно време на угостителските објекти. Владата на денешната седница донесе нова Уредба со која се регулира работното време на уг ...
1 2 3 4 20 / 32 НАПИСИ