Таг: ретка болест

1 2 3 20 / 27 НАПИСИ
ПРИОРИТЕТ НИ БЕШЕ БУЏЕТОТ ЗА РЕТКИ БОЛЕСТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ НА ПРВАТА БАЛКАНСКА СРЕДБА НА БОЛНИ СО АЛПОРТОВ СИНДРОМ

ПРИОРИТЕТ НИ БЕШЕ БУЏЕТОТ ЗА РЕТКИ БОЛЕСТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ НА ПРВАТА БАЛКАНСКА СРЕДБА НА БОЛНИ СО АЛПОРТОВ СИНДРОМ

Првата балканска средба на пациенти со ретката болест Алпорт синдром, семејства и експерти од таа област се одржа вчера во Охрид, а министерот за здра ...
ПАЦИЕНТИТЕ СО РЕТКАТА БОЛЕСТ АЛПОРТОВ СИНДРОМ ОД БАЛКАНОТ НА ТРИДНЕВНА СРЕДБА ВО ОХРИД

ПАЦИЕНТИТЕ СО РЕТКАТА БОЛЕСТ АЛПОРТОВ СИНДРОМ ОД БАЛКАНОТ НА ТРИДНЕВНА СРЕДБА ВО ОХРИД

Пациентите со ретката болест Алпортов синдром и на нивните семејства од балканските земји од 31 август до 2 септември во Охрид ќе одржат конференција ...
ЖИВОТОТ СО РЕТКА БОЛЕСТ НЕ ТРЕБА ДА МИНЕ ВО КРИЕЊЕ И СРАМ, ТУКУ СО НАДЕЖ, КАЖА ПАЦИЕНТ СО ИХТИОЗА НА ПРОМОЦИЈАТА НА ФИЛМ ЗА БОЛЕСТА

ЖИВОТОТ СО РЕТКА БОЛЕСТ НЕ ТРЕБА ДА МИНЕ ВО КРИЕЊЕ И СРАМ, ТУКУ СО НАДЕЖ, КАЖА ПАЦИЕНТ СО ИХТИОЗА НА ПРОМОЦИЈАТА НА ФИЛМ ЗА БОЛЕСТА

Краткометражен филм за животот на пациент со ретка болест на кожата Ихтиоза, или момчето со црвена кожа Јосиф Мишевски, денес беше прикажан во кафе кл ...
ЈАНЕ СНИМА СПОТ ЗА УЕФА СО ФИГО ДОДЕКА ГО ЧЕКА ЛЕКОТ ЗА НЕГОВАТА РЕТКА БОЛЕСТ

ЈАНЕ СНИМА СПОТ ЗА УЕФА СО ФИГО ДОДЕКА ГО ЧЕКА ЛЕКОТ ЗА НЕГОВАТА РЕТКА БОЛЕСТ

Деветгодишниот Јане кој боледува од спинална мускулна атрофија денеска во Лион играше фудбал со фудбалските ѕвезди Луис Фиго и Ерик Абидал. Јане по ...
ЗЕМИ ЗДИВ ЗА ЖИВОТ, ПЛАНИНАРСКА АКЦИЈА ЗА ПОДДРШКА НА БОЛНИ ОД РЕТКАТА БОЛЕСТ БЕЛОДРОБНА ХИПЕРТЕНЗИЈА

ЗЕМИ ЗДИВ ЗА ЖИВОТ, ПЛАНИНАРСКА АКЦИЈА ЗА ПОДДРШКА НА БОЛНИ ОД РЕТКАТА БОЛЕСТ БЕЛОДРОБНА ХИПЕРТЕНЗИЈА

Триесетина планинари викендов се искачија на врвот Љута од планината Кадиица, регионот на Азот. Членовите на планинарските друштва Чеплес, Металург и ...
„ОТЕКУВАМ, НО НЕ СЕ ПОВЛЕКУВАМ“, ДЕЦАТА ПРЕКУ ИГРИ ЌЕ УЧАТ ЗА РЕТКА БОЛЕСТ ВО ПАРКОТ НА ФРАНКОФОНИЈАТА ВО СКОПЈЕ

„ОТЕКУВАМ, НО НЕ СЕ ПОВЛЕКУВАМ“, ДЕЦАТА ПРЕКУ ИГРИ ЌЕ УЧАТ ЗА РЕТКА БОЛЕСТ ВО ПАРКОТ НА ФРАНКОФОНИЈАТА ВО СКОПЈЕ

Работилница за деца под мотото „Отекувам, но не се повлекувам-цртам“ утре ќе се оддржи кај мобилната галерија во паркот на Франкофонијата. Преку игри ...
МОМЧЕ СО РЕТКА БОЛЕСТ ОД БИТОЛА ДЕВЕТ ГОДИНИ Е БЕЗ СВЕСТ, СЕ ЧЕКА НОВ ЛЕК ЗА МУКОПОЛИСАХАРИДОЗА

МОМЧЕ СО РЕТКА БОЛЕСТ ОД БИТОЛА ДЕВЕТ ГОДИНИ Е БЕЗ СВЕСТ, СЕ ЧЕКА НОВ ЛЕК ЗА МУКОПОЛИСАХАРИДОЗА

Битолчанката Славица Стојановска живее во надеж дека наскоро ќе се пронајде лек од кој ќе оздрави нејзиниот 14 годишниот внук, кој има ретка болест му ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ГО ВРАБОТИ ЈОСИФ, МОМЧЕТО СО РЕТКА БОЛЕСТ НА КОЖАТА

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ГО ВРАБОТИ ЈОСИФ, МОМЧЕТО СО РЕТКА БОЛЕСТ НА КОЖАТА

Момчето со црвена кожа, или 27-годишниот Јосиф Мишевски од Гостивар кој боледува од ретката болест на кожата ихтиоза, од денес е вработен во Министерс ...
МИ ВЕЛЕА ДЕКА ЌЕ УМРАМ АКО ОСТАНАМ БРЕМЕНА, А СЕГА ИМАМ ДВЕ ДЕЦА, ВЕЛИ СИМОНА, ДЕВОЈКА СО РЕТКАТА БОЛЕСТ ТАЛАСЕМИЈА

МИ ВЕЛЕА ДЕКА ЌЕ УМРАМ АКО ОСТАНАМ БРЕМЕНА, А СЕГА ИМАМ ДВЕ ДЕЦА, ВЕЛИ СИМОНА, ДЕВОЈКА СО РЕТКАТА БОЛЕСТ ТАЛАСЕМИЈА

Симона Трпковска на 27 годишна возраст е најстариот пациент со ретката болест таласемија, која се карактеризира со ниско ниво на хемоглобин во крвта и ...
МОМЧЕТО СО РЕТКА БОЛЕСТ НА КОЖАТА ИМ КУПИ ПОДАРОЦИ НА ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ОД ГОСТИВАР ЗА ДА НЕ БИДАТ ЗАБОРАВЕНИ

МОМЧЕТО СО РЕТКА БОЛЕСТ НА КОЖАТА ИМ КУПИ ПОДАРОЦИ НА ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ОД ГОСТИВАР ЗА ДА НЕ БИДАТ ЗАБОРАВЕНИ

Петнаесетина деца од Дневниот центар за деца со посебни потреби во Гостивар денес добија новогодишни подароци од нивниот сограѓанин Јосиф Мишевски, ко ...
1 2 3 20 / 27 НАПИСИ