Таг: Роже Федерер

1 2 10 / 16 НАПИСИ
ФЕДЕРЕР Е ПРВА ЖИВА ЛИЧНОСТ ЧИЈ ЛИК ЌЕ СЕ НАЈДЕ НА ШВАЈЦАРСКИОТ ФРАНК

ФЕДЕРЕР Е ПРВА ЖИВА ЛИЧНОСТ ЧИЈ ЛИК ЌЕ СЕ НАЈДЕ НА ШВАЈЦАРСКИОТ ФРАНК

Роже Федерер е прва жива личност чиј лик ќе се најде на монета во Швајцарија. Тамошните власти објавија дека во јануари ќе биде издадена комеморативна ...
НАДАЛ СТАНА НАЈСТАР ТЕНИСЕР КОЈ ЈА ЗАВРШИЛ ГОДИНАТА КАКО БРОЈ ЕДЕН

НАДАЛ СТАНА НАЈСТАР ТЕНИСЕР КОЈ ЈА ЗАВРШИЛ ГОДИНАТА КАКО БРОЈ ЕДЕН

Рафаел Надал се израмни со Роже Федерер и Новак Ѓоковиќ, откако петти пат во кариерата ја заврши годината како светски рекет број еден. На крајот н ...
ГОЛЕМ КАМБЕК ВО КАРИЕРАТА НА ДИМИТРОВ, ГО ИСФРЛИ ФЕДЕРЕР И ВЛЕЗЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ЈУ-ЕС ОПЕН

ГОЛЕМ КАМБЕК ВО КАРИЕРАТА НА ДИМИТРОВ, ГО ИСФРЛИ ФЕДЕРЕР И ВЛЕЗЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ЈУ-ЕС ОПЕН

Григор Димитров го елиминираше петкратниот шампион Роже Федерер во четвртфиналето на Отвореното првенство на САД, откако во трилер-меч го совлада со 3 ...
ЃОКОВИЌ ПО ПЕТТИ ПАТ ГО ОСВОИ ВИМБЛДОН ВО ИСТОРИСКОТО ФИНАЛЕ СО ФЕДЕРЕР

ЃОКОВИЌ ПО ПЕТТИ ПАТ ГО ОСВОИ ВИМБЛДОН ВО ИСТОРИСКОТО ФИНАЛЕ СО ФЕДЕРЕР

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на Вимблдон, откако во уште едно незаборавно финале со Роже Федерер славеше со 7:6, 1:6, 7:6, 4:6, 13:12. Тоа е 1 ...
ТЕНИСКА КЛАСИКА ЃОКОВИЌ-ФЕДЕРЕР ВО ФИНАЛЕТО НА ВИМБЛДОН

ТЕНИСКА КЛАСИКА ЃОКОВИЌ-ФЕДЕРЕР ВО ФИНАЛЕТО НА ВИМБЛДОН

Новак Ѓоковиќ в недела ќе ја брани титулата на Вимблдон против еден од своите вечни ривали Роже Федерер. Во полуфиналните мечеви, Ѓоковиќ за помалк ...
ЃОКОВИЌ ГО ОСВОИ СИНСИНАТИ И СТАНА ПРВИОТ ТЕНИСЕР СО СИТЕ ДЕВЕТ МАСТЕРС ТИТУЛИ

ЃОКОВИЌ ГО ОСВОИ СИНСИНАТИ И СТАНА ПРВИОТ ТЕНИСЕР СО СИТЕ ДЕВЕТ МАСТЕРС ТИТУЛИ

Новак Ѓоковиќ го освои еден од ретките големи трофеи што му недостигаше во кариерата, откако го совлада Роже Федерер со 6:4, 6:4 во финалето на Мастер ...
МОРА ДА ИГРАМ БАРЕМ ЧЕТВРТФИНАЛЕ ЗА ДА ПОКРИВАМ ТРОШОЦИ, ВЕЛИ ФЕДЕРЕР

МОРА ДА ИГРАМ БАРЕМ ЧЕТВРТФИНАЛЕ ЗА ДА ПОКРИВАМ ТРОШОЦИ, ВЕЛИ ФЕДЕРЕР

Роже Федерер вели дека не му се исплаќа да игра некои турнири, бидејќи често патува со семејството и со својот многуброен тим. Швајцарскиот тенисер ...
НЕМАМ НАМЕРА ДА СЕ ТРКАМ СО ФЕДЕРЕР, ВЕЛИ НАДАЛ ПО 11. ТРИУМФ НА РОЛАН ГАРОС

НЕМАМ НАМЕРА ДА СЕ ТРКАМ СО ФЕДЕРЕР, ВЕЛИ НАДАЛ ПО 11. ТРИУМФ НА РОЛАН ГАРОС

Рафаел Надал вели дека би сакал да го надмине Роже Федерер во бројот на освоени гренд слем титули, откако вчера по 11. пат славеше на Ролан Гарос, но ...
НАДАЛ ГО ГУБИ ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ПРВИОТ ПОРАЗ НА ЗЕМЈА ПО ЕДНА ГОДИНА

НАДАЛ ГО ГУБИ ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ПРВИОТ ПОРАЗ НА ЗЕМЈА ПО ЕДНА ГОДИНА

Рафаел Надал ќе го загуби првото место на АТП-листата по шокантниот пораз од Доминик Тим во четвртфиналето на Мастерс турнирот во Мадрид. Шпанецот ...
НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА, ИАКО НЕМА ОДИГРАНО МЕЧ ОД ЈАНУАРИ

НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА, ИАКО НЕМА ОДИГРАНО МЕЧ ОД ЈАНУАРИ

Рафаел Надал по петти пат во својата кариера се најде на првото место на АТП-листата, заменувајќи го својот најголем ривал Роже Федерер, кој го изгуби ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ