Таг: руско мешање во изборите

РУСИЈА ПОВТОРНО СЕ ОБИДУВА СО ДЕЗИНФОРМАЦИИ ДА СЕ МЕША ВО ИЗБОРИТЕ ВО САД, ВЕЛАТ ФЕЈСБУК И ТВИТЕР

РУСИЈА ПОВТОРНО СЕ ОБИДУВА СО ДЕЗИНФОРМАЦИИ ДА СЕ МЕША ВО ИЗБОРИТЕ ВО САД, ВЕЛАТ ФЕЈСБУК И ТВИТЕР

Руската група која се мешаше во претседателските избори во САД во 2016 повторно се обидува да го прави истото преку мрежа на лажни профили и интернет ...
АМЕРИКАНСКИ РАЗУЗНАВАЧИ ВЕЛАТ ДЕКА РУСИЈА ПОВТОРНО МУ ПОМАГА НА ТРАМП ДА ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ

АМЕРИКАНСКИ РАЗУЗНАВАЧИ ВЕЛАТ ДЕКА РУСИЈА ПОВТОРНО МУ ПОМАГА НА ТРАМП ДА ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ

Американските разузнавачки служби предупредија дека Русија се обидува да му помогне на Доналд Трамп да добие нов претседателски мандат. Ова било кажан ...
ТРАМП САКАЛ ДА ГО ТРГНЕ СПЕЦИЈАЛНИОТ ОБВИНИТЕЛ МИЛЕР ЗАШТО БИЛ УПЛАШЕН ДЕКА НЕГОВАТА ИСТРАГА ЌЕ МУ ГО УНИШТИ МАНДАТОТ

ТРАМП САКАЛ ДА ГО ТРГНЕ СПЕЦИЈАЛНИОТ ОБВИНИТЕЛ МИЛЕР ЗАШТО БИЛ УПЛАШЕН ДЕКА НЕГОВАТА ИСТРАГА ЌЕ МУ ГО УНИШТИ МАНДАТОТ

Доналд Трамп се обидел да го отпушти специјалниот обвинител Роберт Милер откако тој покрена истрага за можното руско мешање во изборите во 2016 година ...
СРАМНО Е ШТО ЈАС И ЗЕМЈАТА МОРАВМЕ ДА ПОМИНЕМЕ НИЗ ОВА, ВЕЛИ ТРАМП ЗА ИСТРАГАТА НА СПЕЦИЈАЛНИОТ ОБВИНИТЕЛ МИЛЕР

СРАМНО Е ШТО ЈАС И ЗЕМЈАТА МОРАВМЕ ДА ПОМИНЕМЕ НИЗ ОВА, ВЕЛИ ТРАМП ЗА ИСТРАГАТА НА СПЕЦИЈАЛНИОТ ОБВИНИТЕЛ МИЛЕР

Доналд Трамп вели дека истрагата на специјалниот обвинител Роберт Милер целосно го ослободува од сомнежите дека Русија му помогнала да победи на избор ...
КАМПАЊАТА НА ТРАМП НЕ БИЛА КООРДИНИРАНА СО РУСИЈА, СЕ ВЕЛИ ВО ИЗВЕШТАЈОТ НА СПЕЦИЈАЛНИОТ ОБВИНИТЕЛ МИЛЕР

КАМПАЊАТА НА ТРАМП НЕ БИЛА КООРДИНИРАНА СО РУСИЈА, СЕ ВЕЛИ ВО ИЗВЕШТАЈОТ НА СПЕЦИЈАЛНИОТ ОБВИНИТЕЛ МИЛЕР

Министерството за правда на САД објави дека истрагата на специјалниот обвинител Роберт Милер не пронашла докази оти претседателската кампања на Доналд ...
ТРАМП ГО ОТПУШТИ ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЏЕФ СЕШНС

ТРАМП ГО ОТПУШТИ ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЏЕФ СЕШНС

Јавниот обвинител Џеф Сешнс доби отказ од претседателот Доналд Трамп. „Му се заблагодаруваме на јавниот обвинител Џеф Сешнс за неговата служба и му ...
БИВШИОТ СОВЕТНИК НА ТРАМП ПАПАДОПУЛОС ДОБИ 14 ДЕНА ЗАТВОР ПОРАДИ ЛАЖЕЊЕ НА ФБИ

БИВШИОТ СОВЕТНИК НА ТРАМП ПАПАДОПУЛОС ДОБИ 14 ДЕНА ЗАТВОР ПОРАДИ ЛАЖЕЊЕ НА ФБИ

Поранешниот советник на Доналд Трамп чии коментари во еден лондонски паб доведоа до покренување истрага за можно мешање на Русија во изборите во САД б ...
ТРАМП СЕ ИСПРАВИ – ВЕРУВА ДЕКА РУСИЈА СЕ МЕШАЛА ВО ИЗБОРИТЕ НА САД

ТРАМП СЕ ИСПРАВИ – ВЕРУВА ДЕКА РУСИЈА СЕ МЕШАЛА ВО ИЗБОРИТЕ НА САД

Доналд Трамп изјави дека го прифаќа заклучокот на американските разузнавачки агенции дека Русија се мешала во изборите во 2016 година, само ден откако ...
СРАМНО, ПОГРЕШНО, ПРЕДАВНИЧКИ – СИТЕ ГО НАПАЃААТ ТРАМП ОТКАКО ЗАСТАНА ВО ОДБРАНА НА РУСИЈА

СРАМНО, ПОГРЕШНО, ПРЕДАВНИЧКИ – СИТЕ ГО НАПАЃААТ ТРАМП ОТКАКО ЗАСТАНА ВО ОДБРАНА НА РУСИЈА

Доналд Трамп се најде на удар на жестоки критики во САД, откако по самитот со Владимир Путин во Хелсинки застана во одбрана на Русија, наспроти тврдењ ...
9 / 9 НАПИСИ