Таг: Самуел Жбогар

1 2 3 4 30 / 35 НАПИСИ
200 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН НА САМИТОТ НА ЕУ ВО ТРСТ

200 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН НА САМИТОТ НА ЕУ ВО ТРСТ

Седум проекти во вредност од 200 милиони  евра европска помош ќе бидат поделени на шестте земји од Западен Балкан на Самитот во Трст кој што ќе се одд ...
ГРАЃАНИТЕ ДОЛГО ЧЕКАА ПОДОБРА ИДНИНА И ТОА НАСКОРО ЌЕ СЕ СЛУЧИ, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

ГРАЃАНИТЕ ДОЛГО ЧЕКАА ПОДОБРА ИДНИНА И ТОА НАСКОРО ЌЕ СЕ СЛУЧИ, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

Евроамбасадорот Самуел Жбогар рече дека „граѓаните на оваа држава долго чекаа и заслужуваат подобра иднина и тоа ќе се случи наскоро" на седницата ...
ТАЛАТ ВЛЕЗЕ ВО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАБИНЕТ ВО СОБРАНИЕТО СО ЖБОГАР ОД ЕУ

ТАЛАТ ВЛЕЗЕ ВО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАБИНЕТ ВО СОБРАНИЕТО СО ЖБОГАР ОД ЕУ

Претседатателот на Собранието Талат Џафери утринава влезе во својот кабинет во парламентот и првата работна средба ја има со ЕУ амбасадорот во Скопје ...
АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР БЕЈЛИ КАЈ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР БЕЈЛИ КАЈ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

Американскиот амбасадор Џес Бејли попладнево беше во делегацијата на Европската унија во Скопје, го забележа фоторепортерот на САКАМДАКАЖАМ.МК службен ...
НЕМА ОПШТИНА ШТО НЕ КОРИСТИ ПАРИ ОД ЕВРОПСКИТЕ ФОНДОВИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ЕЛЕЗИ

НЕМА ОПШТИНА ШТО НЕ КОРИСТИ ПАРИ ОД ЕВРОПСКИТЕ ФОНДОВИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ЕЛЕЗИ

Привилегија на нашата земја е што не постои општина која не е опфатена барем со една програма за прекугранична соработка финансирана од европските фон ...
НÈ ОХРАБРУВА ДЕКА МНОЗИНСТВОТО ГРАЃАНИ ЈА ГЛЕДААТ ИДНИНАТА ВО ЕУ, РЕЧЕ ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

НÈ ОХРАБРУВА ДЕКА МНОЗИНСТВОТО ГРАЃАНИ ЈА ГЛЕДААТ ИДНИНАТА ВО ЕУ, РЕЧЕ ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

Големото мнозинство граѓани на Македонија ја гледаат својата иднина во Европската унија и тое е нé охрабрува, рече Самуел Жбогар, амбасадорот на ЕУ во ...
ПОТРЕБНА Е ВЛАДА ДА ГИ СПРОВЕДЕ РЕФОРМИТЕ ОД ПРЖИНО, ВЕЛИ ЖБОГАР

ПОТРЕБНА Е ВЛАДА ДА ГИ СПРОВЕДЕ РЕФОРМИТЕ ОД ПРЖИНО, ВЕЛИ ЖБОГАР

ЕУ и потанаму е загрижена за состојбите во Македонија и затоа е потребна влада која ќе се фокусира на имплементација на итните реформски приоритети, з ...
ЗВРЛЕВСКИ ГО ТРЕСЕ УСАИД ВО МАКЕДОНИЈА

ЗВРЛЕВСКИ ГО ТРЕСЕ УСАИД ВО МАКЕДОНИЈА

Во повеќе од 20 граѓански организации сè уште се присутни инспектори на УЈП, а тоа што загрижува е што во последната недела 13 организации се посетени ...
ДА МУ СЕ ДАДЕ ВРЕМЕ И ПРОСТОР НА СЈО ДА СИ ЈА ЗАВРШИ РАБОТАТА, ПОРАЧА АМБАСАДОРОТ НА ЕУ  ЖБОГАР

ДА МУ СЕ ДАДЕ ВРЕМЕ И ПРОСТОР НА СЈО ДА СИ ЈА ЗАВРШИ РАБОТАТА, ПОРАЧА АМБАСАДОРОТ НА ЕУ  ЖБОГАР

Eвроамбасадорот Самуел Жбогар смета дека на Специјалното јавно обвинителство треба да му се даде време и простор за откривање на законската одговорнос ...
СО КРШЕЊЕ ШИШЕ ШАМПАЊ ПОЧНА ИЗГРАДБАТА НА НОВИОТ ВОДОВОД ВО ГЕВГЕЛИЈА

СО КРШЕЊЕ ШИШЕ ШАМПАЊ ПОЧНА ИЗГРАДБАТА НА НОВИОТ ВОДОВОД ВО ГЕВГЕЛИЈА

До крајот на годинава околу 17 илјади жители на Гевгелија треба добијат поквалитетно водоснабдување. Денеска на „Мрзенски рид“, евроамбасадорот Самуел ...
1 2 3 4 30 / 35 НАПИСИ