Таг: Самуел Жбогар

1 2 3 4 20 / 37 НАПИСИ
ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР ЌЕ СТАНЕ ПОЧЕСЕН ГРАЃАНИН НА КУМАНОВО ПОРАДИ ОБНОВА НА КАНАЛИЗАЦИЈАТА

ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР ЌЕ СТАНЕ ПОЧЕСЕН ГРАЃАНИН НА КУМАНОВО ПОРАДИ ОБНОВА НА КАНАЛИЗАЦИЈАТА

Општина Куманово покрена иницијатива евроамбасадорот Самуил Жбогар да стане почесен граѓанин. Признанието ќе му биде доделена на Денот на ослободување ...
ПЛАНИНАРИТЕ СО РАБОТНА АКЦИЈА ГО ОБНОВУВААТ ИЗГОРЕНИОТ ДОМ НА КОПАНКИ

ПЛАНИНАРИТЕ СО РАБОТНА АКЦИЈА ГО ОБНОВУВААТ ИЗГОРЕНИОТ ДОМ НА КОПАНКИ

Планинарите од Планинарско-спортскиот клуб „Пелистер“ на Копанки со сопствени средства и донации од граѓани почнаа да го обновуваат планинарскиот дом ...
ЕУ ПОЧНA КАМПАЊА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, СО НАЈАВА ЗА ПОМОШ ОД 150 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ОПШТИНИТЕ

ЕУ ПОЧНA КАМПАЊА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, СО НАЈАВА ЗА ПОМОШ ОД 150 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ОПШТИНИТЕ

Европската унија најави кампања со која ветува 150 милиони евра помош за општините во Македонија во наредните четири години. Од први септември амбасад ...
ЗА СПОРОТ ЗА ИМЕТО ТРЕБА ТРПЕНИЕ И ДОВЕРБА, РЕЧЕ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

ЗА СПОРОТ ЗА ИМЕТО ТРЕБА ТРПЕНИЕ И ДОВЕРБА, РЕЧЕ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

За да се реши спорот за името сите треба да имаме трпение и доверба дека ќе дојде до тоа, рече евроамбасадорот Самуел Жбогар. „Сите со нетрпение ги ...
КУМАНОВО ДОБИ 26 КИЛОМЕТРИ КАНАЛИЗАЦИЈА СО ЕВРОПСКИ ПАРИ

КУМАНОВО ДОБИ 26 КИЛОМЕТРИ КАНАЛИЗАЦИЈА СО ЕВРОПСКИ ПАРИ

Куманово доби 26 километри реконструирана и нова канализациска мрежа вредна 4 милиони евра, финансирана од Европската унија и Министерството за животн ...
ЕУ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ГОДИНИ ВЛОЖИЛА 900.000 ЕВРА ЗА РАЗВОЈ НА БИТОЛА

ЕУ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ГОДИНИ ВЛОЖИЛА 900.000 ЕВРА ЗА РАЗВОЈ НА БИТОЛА

Новите живеалишта и греењето со пелети им годат на макаки мајмуните во битолската Зоолошка градина, па директорот Ѓоко Дамевски рече дека имаат голема ...
СРЕДБАТА ЗАЕВ-ЦИПРАС Е ТЕМЕЛ ЗА ИЗНАОЃАЊЕ ДОБРО РЕШЕНИЕ, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

СРЕДБАТА ЗАЕВ-ЦИПРАС Е ТЕМЕЛ ЗА ИЗНАОЃАЊЕ ДОБРО РЕШЕНИЕ, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

Вчерашната средба меѓу Заев и Ципрас е како темел за добро разбирање и изнаоѓање на решение кое ќе биде добро не само за двете земји туку за целиот ре ...
ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР Е ОПТИМИСТ ДЕКА МАКЕДОНИЈА СЛЕДНАТА ГОДИНА ЌЕ ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ

ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР Е ОПТИМИСТ ДЕКА МАКЕДОНИЈА СЛЕДНАТА ГОДИНА ЌЕ ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ

Амбасадорот на Европската Унија во Македонија Самуел Жбогар е оптимист дека Македонија ќе смогне сили и ќе успее да направи заеднички договор помеѓу с ...
ЗАЕВ ВО РАЦЕ ЈА ПОКАЖА ВОДАТА ВО СТРУМИЦА ПРЕЧИСТЕНА ОД ЕУ

ЗАЕВ ВО РАЦЕ ЈА ПОКАЖА ВОДАТА ВО СТРУМИЦА ПРЕЧИСТЕНА ОД ЕУ

Пуштена е во употреба новата пречистителна станица во Струмица, чија изградба ја финансираше Европската унија. Премиерот Зоран Заев денеска пред евроа ...
НАГРАДАТА НА ЕУ „ЖАН МОНЕ“ ЗА ФОТОРЕПОРТЕРОТ НА САКАМДАКАЖАМ.МК ЃОРЃИ ЛИЧОВСКИ

НАГРАДАТА НА ЕУ „ЖАН МОНЕ“ ЗА ФОТОРЕПОРТЕРОТ НА САКАМДАКАЖАМ.МК ЃОРЃИ ЛИЧОВСКИ

Фоторепортерот на САКАМДАКАЖАМ.МК Ѓорѓи Личовски ја освои наградата на ЕУ „Жан Моне“ за 2017 за најдобра фотографија, за снимката на рибарите на Дојра ...
1 2 3 4 20 / 37 НАПИСИ