Таг: Самуел Жбогар

1 2 3 437 / 37 НАПИСИ
ДА МУ СЕ ДАДЕ ВРЕМЕ И ПРОСТОР НА СЈО ДА СИ ЈА ЗАВРШИ РАБОТАТА, ПОРАЧА АМБАСАДОРОТ НА ЕУ  ЖБОГАР

ДА МУ СЕ ДАДЕ ВРЕМЕ И ПРОСТОР НА СЈО ДА СИ ЈА ЗАВРШИ РАБОТАТА, ПОРАЧА АМБАСАДОРОТ НА ЕУ  ЖБОГАР

Eвроамбасадорот Самуел Жбогар смета дека на Специјалното јавно обвинителство треба да му се даде време и простор за откривање на законската одговорнос ...
СО КРШЕЊЕ ШИШЕ ШАМПАЊ ПОЧНА ИЗГРАДБАТА НА НОВИОТ ВОДОВОД ВО ГЕВГЕЛИЈА

СО КРШЕЊЕ ШИШЕ ШАМПАЊ ПОЧНА ИЗГРАДБАТА НА НОВИОТ ВОДОВОД ВО ГЕВГЕЛИЈА

До крајот на годинава околу 17 илјади жители на Гевгелија треба добијат поквалитетно водоснабдување. Денеска на „Мрзенски рид“, евроамбасадорот Самуел ...
НЕМА ДА БИДЕ ТЕШКО ДА СЕ СОБЕРАТ 61 ПОТПИС, ВЕЛИ АМБАСАДОРОТ НА ЕУ ЖБОГАР

НЕМА ДА БИДЕ ТЕШКО ДА СЕ СОБЕРАТ 61 ПОТПИС, ВЕЛИ АМБАСАДОРОТ НА ЕУ ЖБОГАР

Амбасадорот на ЕУ во Македонија Самуел Жбогар изрази оптимизам дека ќе се соберат потребните 61 потпис за формирање Влада, откако претседателот Ѓорге ...
ГРУЕВСКИ НА ЖБОГАР И НА БЕЈЛИ ИМ РЕКОЛ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА КОНТРОЛИРА РЕВОЛТИРАНИ ГРАЃАНИ

ГРУЕВСКИ НА ЖБОГАР И НА БЕЈЛИ ИМ РЕКОЛ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА КОНТРОЛИРА РЕВОЛТИРАНИ ГРАЃАНИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на амбасадорите на ЕУ и на САД Самуел Жбогар и Џес Бејли им рекол дека не може да им одговори дали ќе ги смири с ...
ЕУ ЌЕ ГРАДИ ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА ОТПАДНИ ВОДИ ВО ТЕТОВО

ЕУ ЌЕ ГРАДИ ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА ОТПАДНИ ВОДИ ВО ТЕТОВО

Европската унија наредната година во Тетово ќе започне со градба на пречистителна станица за отпадни води. Ова го најави амбасадорот на ЕУ во Македони ...
СЈО МОРА ДА РАБОТИ, ИЗБОРИ ЌЕ ИМА НА 11 ДЕКЕМВРИ, ПОРАЧА ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

СЈО МОРА ДА РАБОТИ, ИЗБОРИ ЌЕ ИМА НА 11 ДЕКЕМВРИ, ПОРАЧА ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

Амбасадорот на Европската унија Самуел Жбогар порача дека Специјалното јавно обвинителство е најдобрата алатка за одредување на одговорноста што произ ...
ЛИДЕРСКА СРЕДБА ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

ЛИДЕРСКА СРЕДБА ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

Лидерската средба, на која треба да се направи пресек дали има услови за одржување избори и што од договорот од 20 јули е досега спроведено, почна со ...
1 2 3 437 / 37 НАПИСИ