Таг: Сеад Кочан

1 2 3 4 7 20 / 62 НАПИСИ
СЕАД КОЧАН ТРЕБА ДА СЕ ЈАВИ ВО ЗАТВОР НА 17 ЈУЛИ ДА ЈА ОДЛЕЖИ КАЗНАТА ОД 4 ГОДИНИ И 8 МЕСЕЦИ

СЕАД КОЧАН ТРЕБА ДА СЕ ЈАВИ ВО ЗАТВОР НА 17 ЈУЛИ ДА ЈА ОДЛЕЖИ КАЗНАТА ОД 4 ГОДИНИ И 8 МЕСЕЦИ

Бизнисменот Сеад Кочан има упатен акт да се јави во казнено-поправна установа на 17 јули на издржување на затворската казна, соопшти денеска Основниот ...
МЕСТО ВАНГЕЛОВСКИ, ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИ СОВЕТ ЗДРАВЕВ СТАВИ ДРУГИ ТРОЈЦА СУДИИ ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ, ПРИЈАВЕНИ ОД ВАНГЕЛОВСКИ

МЕСТО ВАНГЕЛОВСКИ, ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИ СОВЕТ ЗДРАВЕВ СТАВИ ДРУГИ ТРОЈЦА СУДИИ ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ, ПРИЈАВЕНИ ОД ВАНГЕЛОВСКИ

Ни новиот претседател на Судскиот совет Киро Здравев, колега на претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски, нема намера брзо да ги стави на дневе ...
СУДСКИОТ СОВЕТ ЌЕ ГО РАЗРЕШУВА ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВРХОВНИОТ СУД

СУДСКИОТ СОВЕТ ЌЕ ГО РАЗРЕШУВА ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВРХОВНИОТ СУД

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски по повеќе од една година избегнување, на денешната седница на Судскиот совет ќе биде ставен на дневен ...
4 ГОДИНИ И 8 МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА КОЧАН, ДВЕ ГОДИНИ УСЛОВНО ЗА АВИРОВИЌ, ПРЕСУДИ АПЕЛАЦИЈА ЗА СЛУЧАЈОТ НА СЈО „ТРУСТ“

4 ГОДИНИ И 8 МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА КОЧАН, ДВЕ ГОДИНИ УСЛОВНО ЗА АВИРОВИЌ, ПРЕСУДИ АПЕЛАЦИЈА ЗА СЛУЧАЈОТ НА СЈО „ТРУСТ“

Апелациониот суд Скопје му ја намали казната на бизнисменот Сеад Кочан од 6 години затвор на 4 години и 8 месеци во предметот на СЈО „Труст“, додека в ...
6 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА КОЧАН, 3 ГОДИНИ ЗА АВИРОВИЌ ВО „ТРУСТ“

6 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА КОЧАН, 3 ГОДИНИ ЗА АВИРОВИЌ ВО „ТРУСТ“

Сеад Кочан за кривично дело „Злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на договор за јавна набавка или јавно-приватно партнерство“, во Осно ...
ВО 10 НЕОБЈАВЕНИ БОМБИ ЗА „ТРУСТ“, СЕАД КОЧАН Е „ИБИЦА“ И „ШПАНЕЦОТ“, А ГОРАН ИВАНОВ – ЅИНГО Е „ТЕЛЕВИЗОРОТ“ И „ДЕБЕЛИОТ“

ВО 10 НЕОБЈАВЕНИ БОМБИ ЗА „ТРУСТ“, СЕАД КОЧАН Е „ИБИЦА“ И „ШПАНЕЦОТ“, А ГОРАН ИВАНОВ – ЅИНГО Е „ТЕЛЕВИЗОРОТ“ И „ДЕБЕЛИОТ“

Во дополнителна доказна постапка за случајот на СЈО „Труст“, каде првообвинет за нелегален тендер од 17 милиони евра е бизнисменот Сеад Кочан, во Крив ...
ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ И ЧЕТВОРИЦА ВРХОВНИ СУДИИ ШТО ГО ПУШТИЈА СЕАД КОЧАН ДА ИЗБЕГА НА ДНЕВЕН РЕД ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ

ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ И ЧЕТВОРИЦА ВРХОВНИ СУДИИ ШТО ГО ПУШТИЈА СЕАД КОЧАН ДА ИЗБЕГА НА ДНЕВЕН РЕД ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ

Судскиот совет испратил известување до претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски и до останатите 4 члена на кривичниот совет кој го ослободи од ...
ОБВИНИТЕЛОТ КОЈ ГО СПАСИ КОЧАН ОД ПРИТВОР УНАПРЕДЕН ВО ЧЛЕН НА СОВЕТОТ НА ОБВИНИТЕЛИ

ОБВИНИТЕЛОТ КОЈ ГО СПАСИ КОЧАН ОД ПРИТВОР УНАПРЕДЕН ВО ЧЛЕН НА СОВЕТОТ НА ОБВИНИТЕЛИ

Обвинителот Ацо Колевски, кој го потпиша и поднесе Барањето за заштита на законитоста (БЗЗ) за Сеад Кочан додека беше во бегство и со кое куртули од п ...
РАБОТНИЦИ СИ ГИ БАРААТ ПЛАТИТЕ ОД „ТРАНСМЕТ“ СО БЛОКАДА НА ИСКОП НА ЈАГЛЕН ВО РЕК БИТОЛА

РАБОТНИЦИ СИ ГИ БАРААТ ПЛАТИТЕ ОД „ТРАНСМЕТ“ СО БЛОКАДА НА ИСКОП НА ЈАГЛЕН ВО РЕК БИТОЛА

Со блокада на багерите и камионите за ископ на јаглен и јаловина што се во сопственост на фирмата „Трансмет“, неколку десетици работници од оваа компа ...
СУДЕЊЕТО НА ЈАНАКИЕСКИ ЗА СОНЧЕВ ГРАД ОДЛОЖЕНО ОТИ АДВОКАТИТЕ МУ СЕ ЗАФАТЕНИ СО КОЧАН

СУДЕЊЕТО НА ЈАНАКИЕСКИ ЗА СОНЧЕВ ГРАД ОДЛОЖЕНО ОТИ АДВОКАТИТЕ МУ СЕ ЗАФАТЕНИ СО КОЧАН

Судењето на обвинетиот Миле Јанакиески за предметот на СЈО „Топлик“ е одложено за 30 јануари бидејќи адвокатите на поранешниот министер за транспорт и ...
1 2 3 4 7 20 / 62 НАПИСИ