Таг: Сеад Кочан

1 2 3 4 5 7 30 / 62 НАПИСИ
ВЕШТАКОТ НЕ ДОБИЛ ДОЗВОЛА ОД „ТРАНСМЕТ“ ДА НАПРАВИ УВИД НА МЕХАНИЗАЦИЈАТА ЗА СУДЕЊЕТО НА СЕАД КОЧАН

ВЕШТАКОТ НЕ ДОБИЛ ДОЗВОЛА ОД „ТРАНСМЕТ“ ДА НАПРАВИ УВИД НА МЕХАНИЗАЦИЈАТА ЗА СУДЕЊЕТО НА СЕАД КОЧАН

На вештакот кој по барање на Специјалното јавно обвинителство за предметот „Труст“ требало да направи увид на механизацијата употребувана за ископ на ...
СЈО ПОЧНА ДА ИСПРАШУВА СВЕДОЦИ НА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ СЕАД КОЧАН

СЈО ПОЧНА ДА ИСПРАШУВА СВЕДОЦИ НА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ СЕАД КОЧАН

Почна изведувањето на доказната постапка за случајот „Труст“ на СЈО во кој е обвинет поранешниот сопственик на „Трансмет“ Сеад Кочан за тендер за иско ...
АКО СЕ УТВРДИ ДЕКА МУ ПРОГЛЕДАЛ НИЗ ПРСТИ НА КОЧАН, ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТРУСТ“ ЌЕ СЕ ПРОШИРИ И НА ГРУЕВСКИ

АКО СЕ УТВРДИ ДЕКА МУ ПРОГЛЕДАЛ НИЗ ПРСТИ НА КОЧАН, ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТРУСТ“ ЌЕ СЕ ПРОШИРИ И НА ГРУЕВСКИ

Ако обвинетите во „Труст“ Сеад Кочан, Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ во текот на судскот процес што почна денеска во Основниот суд Скопје 1 посочат д ...
НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНОВЕН, СЕ ИЗЈАСНИ СЕАД КОЧАН НА СУДЕЊЕТО ЗА СПОРНИОТ ТЕНДЕР ОД 17 МИЛИОНИ ЕВРА

НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНОВЕН, СЕ ИЗЈАСНИ СЕАД КОЧАН НА СУДЕЊЕТО ЗА СПОРНИОТ ТЕНДЕР ОД 17 МИЛИОНИ ЕВРА

Бизнисменот Сеад Кочан, обвинет за злоупотреба на тендер за ископ на јаглен и јаловина тежок 17 милиони евра јавни пари, на главното судење кое штотук ...
СЈО ГИ ДОНЕСЕ ДОКАЗИТЕ НА ЦЕДИЊА И СПРЕЧИ РАЗВЛЕКУВАЊЕ НА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ СЕАД КОЧАН

СЈО ГИ ДОНЕСЕ ДОКАЗИТЕ НА ЦЕДИЊА И СПРЕЧИ РАЗВЛЕКУВАЊЕ НА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ СЕАД КОЧАН

Обвинителот од СЈО Артан Ајро спремен со цедиња со докази од истрагата против Сеад Кочан, кои што за денешното рочиште ги донел во најлонско ќесе, спр ...
СУДОТ НЕ ИМ ГИ ДАЛ ДОКАЗИТЕ НА ОБВИНЕТИТЕ КОЧАН И АВИРОВИЌ, СЈО ЌЕ ИМ ГИ СНИМИ НА УСБ

СУДОТ НЕ ИМ ГИ ДАЛ ДОКАЗИТЕ НА ОБВИНЕТИТЕ КОЧАН И АВИРОВИЌ, СЈО ЌЕ ИМ ГИ СНИМИ НА УСБ

Судскиот процес „Труст", каде првообвинет е вратениот од бегство бизнисмен Сеад Кочан, газда на „Трансмет", не може сè уште да почне, бидејќи одбранат ...
ЕДНА ГОДИНА ЗАГЛАВЕНО БАРАЊЕТО НА СЈО КАЈ ВАНГЕЛОВСКИ ВО ВРХОВНИОТ СУД ДА СЕ ИСПИТА ЗАКОНИТОСТА НА СПОГОДБАТА ЗА ЅВОНКО КОСТОВСКИ, ЕДИНСТВЕН ОСУДЕН ЗА „ПУЧ“

ЕДНА ГОДИНА ЗАГЛАВЕНО БАРАЊЕТО НА СЈО КАЈ ВАНГЕЛОВСКИ ВО ВРХОВНИОТ СУД ДА СЕ ИСПИТА ЗАКОНИТОСТА НА СПОГОДБАТА ЗА ЅВОНКО КОСТОВСКИ, ЕДИНСТВЕН ОСУДЕН ЗА „ПУЧ“

Точно една година во Врховниот суд е заглавено  барањето на Специјалната обвинителка Катица Јанева да се испита законитоста на спогодбата со која Ѕвон ...
„ТРАНС МЕТ“ НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА МЕСТЕЊЕ ТЕНДЕРИ СЕАД КОЧАН ГО ДОБИ ТЕНДЕРОТ ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА

„ТРАНС МЕТ“ НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА МЕСТЕЊЕ ТЕНДЕРИ СЕАД КОЧАН ГО ДОБИ ТЕНДЕРОТ ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА

Фирмата „Транс Мет Доо“ од Скопје го доби тендерот за ископ на јаглен и јаловина во РЕК Битола, соопшти државната компанија АД ЕЛЕМ која стопанисува с ...
ВТОРОРАНГИРАНАТА ФИРМА ПОНУДИЛА САМО ЕДЕН ДЕНАР ПОВЕЌЕ ОД „ТРАНС МЕТ“ ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА, НЕ МОЖЕ ДА БАРА ПОНИШТУВАЊЕ НА ТЕНДЕРОТ

ВТОРОРАНГИРАНАТА ФИРМА ПОНУДИЛА САМО ЕДЕН ДЕНАР ПОВЕЌЕ ОД „ТРАНС МЕТ“ ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА, НЕ МОЖЕ ДА БАРА ПОНИШТУВАЊЕ НА ТЕНДЕРОТ

Второрангираната фирма на тендерт на ЕЛЕМ за ископ на јаглен и јаловина во РЕК Битола, понудила само еден денар повеќе oд „Транс Мет Доо“. На тендерот ...
ФИРМАТА НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА МЕСТЕЊЕ ТЕНДЕРИ СЕАД КОЧАН ПОНУДИ РЕКОРДНО НИСКА ЦЕНА ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА

ФИРМАТА НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА МЕСТЕЊЕ ТЕНДЕРИ СЕАД КОЧАН ПОНУДИ РЕКОРДНО НИСКА ЦЕНА ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА

Фирмата „Транс Мет Доо“ од Скопје понудила рекордно ниска цена за ископ на јаглен и јаловина во РЕК Битола, соопштија од државната компанија АД ЕЛЕМ к ...
1 2 3 4 5 7 30 / 62 НАПИСИ