Таг: сексуално злоставување

ДЕСЕТИЦИ ЖЕНИ БАРААТ МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ ОД ФБИ ЗАШТО ЗНАЕЛ ДЕКА СПОРТСКИОТ ЛЕКАР ЛАРИ НАСАР ЗЛОСТАВУВА ГИМНАСТИЧАРКИ, НО НЕ РЕАГИРАЛ

ДЕСЕТИЦИ ЖЕНИ БАРААТ МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ ОД ФБИ ЗАШТО ЗНАЕЛ ДЕКА СПОРТСКИОТ ЛЕКАР ЛАРИ НАСАР ЗЛОСТАВУВА ГИМНАСТИЧАРКИ, НО НЕ РЕАГИРАЛ

Прославената американска гимнастичарка Симон Бајлс и десетици други жени кои тврдат дека биле сексуално злоставувани од Лери Насар бараат над милијард ...
БИВШАТА СОРАБОТНИЧКА НА ПЕДОФИЛОТ ЕПСТАЈН ПРОГЛАСЕНА ЗА ВИНОВНА ЗА ЗЛОСТАВУВАЊЕ ДЕВОЈКИ, СЕ СООЧУВА СО ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР

БИВШАТА СОРАБОТНИЧКА НА ПЕДОФИЛОТ ЕПСТАЈН ПРОГЛАСЕНА ЗА ВИНОВНА ЗА ЗЛОСТАВУВАЊЕ ДЕВОЈКИ, СЕ СООЧУВА СО ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР

Некогашната соработничка на покојниот милијардер и педофил Џефри Епстајн, Гилејн Максвел, е прогласена за виновна за регрутирање и трговија на млади д ...
ФРАНЦУСКИТЕ СВЕШТЕНИЦИ ЗЛОСТАВУВАЛЕ 216.000 ДЕЦА ОД 1950, СЕ ВЕЛИ ВО НОВ ИЗВЕШТАЈ

ФРАНЦУСКИТЕ СВЕШТЕНИЦИ ЗЛОСТАВУВАЛЕ 216.000 ДЕЦА ОД 1950, СЕ ВЕЛИ ВО НОВ ИЗВЕШТАЈ

Околу 216.000 деца биле жртви на злоставувањата од страна на свештениците на Католичката црква во Франција од 1950 година, изјави Жан-Марк Сове, кој ј ...
ПЕЈАЧОТ АР КЕЛИ ПРОГЛАСЕН ЗА ВИНОВЕН ЗА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ НА ЖЕНИ И ДЕЦА, СЕ СООЧУВА СО ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР

ПЕЈАЧОТ АР КЕЛИ ПРОГЛАСЕН ЗА ВИНОВЕН ЗА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ НА ЖЕНИ И ДЕЦА, СЕ СООЧУВА СО ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР

Американскиот пејач Ар Кели е прогласен за виновен за сексуално злоставување жени и деца и за сексуална трговија во изминатите две децении. Единаесет ...
БИВШ СЕЛЕКТОР НА ГИМНАСТИЧАРКИТЕ НА САД СЕ САМОУБИ ПО НИЗА ОБВИНЕНИЈА ЗА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ

БИВШ СЕЛЕКТОР НА ГИМНАСТИЧАРКИТЕ НА САД СЕ САМОУБИ ПО НИЗА ОБВИНЕНИЈА ЗА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ

Бившиот селектор на американските гимнастичарки Џон Гедерт беше пронајден мртов неколку часа откако против него беа покренати обвиненија за сексуален ...
ГЕРМАНСКИ КАЛУЃЕРКИ ДВЕ ДЕЦЕНИИ ИЗНАЈМУВАЛЕ ДЕЦА ЗА ОРГИИ И ГРУПЕН СЕКС СО БИЗНИСМЕНИ И СВЕШТЕНИЦИ, СЕ ВЕЛИ ВО ИЗВЕШТАЈОТ ШТО ЦРКВАТА ОДБИВА ДА ГО ОБЈАВИ

ГЕРМАНСКИ КАЛУЃЕРКИ ДВЕ ДЕЦЕНИИ ИЗНАЈМУВАЛЕ ДЕЦА ЗА ОРГИИ И ГРУПЕН СЕКС СО БИЗНИСМЕНИ И СВЕШТЕНИЦИ, СЕ ВЕЛИ ВО ИЗВЕШТАЈОТ ШТО ЦРКВАТА ОДБИВА ДА ГО ОБЈАВИ

Детали од извештај кој укажува на неколкудецениско сексуално злоставување деца од страна на перверзни калуѓерки и свештеници од Надбискупијата на Келн ...
ПАПАТА ФРАЊО НА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАН ГЕЈ МАЖ МУ КАЖАЛ ДЕКА БОГ ГО СОЗДАЛ ТАКОВ

ПАПАТА ФРАЊО НА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАН ГЕЈ МАЖ МУ КАЖАЛ ДЕКА БОГ ГО СОЗДАЛ ТАКОВ

Жртва на сексуално злоставување од свештеници кажа дека папата Фрањо му кажал дека Бог го направил хомосексуалец и дека неговата сексуална ориентација ...
ЗЛОСТАВУВАНОТО ДЕВОЈЧЕ ОД „25 МАЈ“ БИЛО  БОСО И ВО НЕСВЕСТ ОСТАВЕНО НА УЛИЦА, СВЕДОЧИ ВЕЛЕШАНЕЦОТ КОЈ ГО ПРОНАШОЛ

ЗЛОСТАВУВАНОТО ДЕВОЈЧЕ ОД „25 МАЈ“ БИЛО БОСО И ВО НЕСВЕСТ ОСТАВЕНО НА УЛИЦА, СВЕДОЧИ ВЕЛЕШАНЕЦОТ КОЈ ГО ПРОНАШОЛ

Велешанецот кој пред четири месеци на улица пронајде 12-годишното девојче во бессознание вели дека дури сега по објавувањето на случајот со сексуално ...
ВЕЛШКИ МИНИСТЕР СЕ САМОУБИ ОТКАКО ГО ОБВИНИЈА ЗА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ

ВЕЛШКИ МИНИСТЕР СЕ САМОУБИ ОТКАКО ГО ОБВИНИЈА ЗА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ

Велшки министер беше пронајден мртов само неколку дена откако беше сменет од функцијата поради обвиненија за сексуално злоставување. Семејството из ...
9 / 9 НАПИСИ