Таг: шарена револуција

1 21 22 23 24 25 230 / 241 НАПИСИ
НЕМА РАБОТНИЧКИ ПРАВА, НЕМА МИР, УТРЕ ПАК ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

НЕМА РАБОТНИЧКИ ПРАВА, НЕМА МИР, УТРЕ ПАК ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Со паролите „Нема работнички права, нема мир“, во Скопје вечерва се одржа Второмајскиот протестен марш што го организира Повелбата за солидарност на с ...
ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ ЌЕ ГО ПОДДРЖАТ ДЕНЕШНИОТ СИНДИКАЛЕН МАРШ

ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ ЌЕ ГО ПОДДРЖАТ ДЕНЕШНИОТ СИНДИКАЛЕН МАРШ

Шарената револуција ќе продолжи утре. Денеска граѓанското здружение „Протестирам“ соопшти дека ќе ги поддржи десетте синдикати што ќе организираат Вто ...
ШАРЕНО ПИСМО ОД ХАГ СО ПОДДРШКА ЗА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ШАРЕНО ПИСМО ОД ХАГ СО ПОДДРШКА ЗА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Група македонски граѓани што живеат во Холандија, вчера до Амбасадата на Македонија во Хаг испратија писмо со кое изразија целосна поддршка на отпорот ...
ВРАБОТЕНА ВО АРМ ТВРДИ ДЕКА Е ПРЕКОМАНДУВАНА ПОРАДИ УЧЕСТВО ВО ПРОТЕСТИТЕ

ВРАБОТЕНА ВО АРМ ТВРДИ ДЕКА Е ПРЕКОМАНДУВАНА ПОРАДИ УЧЕСТВО ВО ПРОТЕСТИТЕ

Вработена во Армијата на Република Македонија тврди дека поради учеството во протестите на „Шарена Револуција“ била прераспределена на друга работна п ...

СУДСКА КОНТРАРЕВОЛУЦИЈА

1 Кога еднаш ќе заврши оваа фаза на развојот на македонската држава во едно сум сигурен.  Историјата ќе го памети Ѓорге Иванов како претседател кој им ...
ПРОТЕСТИТЕ ЌЕ ПРАЗНУВААТ, НА ДЕМОНСТРАНТ ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ

ПРОТЕСТИТЕ ЌЕ ПРАЗНУВААТ, НА ДЕМОНСТРАНТ ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ

Здружението „Протестирам“ за денеска попладне нема најавено протести. На демонстрантите што вчера маршираа низ Скопје не им беше речено дали протестит ...
ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ ЗА ДЕМОНСТРАНТ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ ЗА ДЕМОНСТРАНТ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

На Борјан Ефтимов, еден од демонстрантите на кои им беше одредена мерка осумдневен домашен притвор од вчера му е одреден 30-дневен притвор, соопшти то ...
ГРУЕВСКИ И ИВАНОВ ОБОЕНИ ПА ЗАПАЛЕНИ ПРЕД ВЛАДА

ГРУЕВСКИ И ИВАНОВ ОБОЕНИ ПА ЗАПАЛЕНИ ПРЕД ВЛАДА

Скандирајќи „Готов си Никола!“ демонстрантите запалија слики од Ѓорѓе Иванов и од Никола Груевски.  Тие претходно пред Влада поставија големи портрети ...
ШАРЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ „МВР ПРОДУКЦИЈА“ И ПРИТВОРОТ ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ

ШАРЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ „МВР ПРОДУКЦИЈА“ И ПРИТВОРОТ ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ

Антивладиниот протест во Скопје вчера беше помалку масовен од претходните денови, но антивладините демонстранти беа погневни поради куќниот притвор шт ...
ПОЗДРАВЕН ЧАВКОВ КОЈ СНИМА И МВР ПРОДУКЦИЈА

ПОЗДРАВЕН ЧАВКОВ КОЈ СНИМА И МВР ПРОДУКЦИЈА

На протестот пред Собрание организаторите ги повикаа неутралните да се приклучат и потсетија дека тоа треба да го направат поради случајот на Тамара о ...
1 21 22 23 24 25 230 / 241 НАПИСИ