Таг: шарена револуција

1 22 23 24 25 240 / 241 НАПИСИ
ГОРАТ СЛИКИ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЃОРЃЕ ИВАНОВ, БОЈА И ЗА ПРАВДА

ГОРАТ СЛИКИ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЃОРЃЕ ИВАНОВ, БОЈА И ЗА ПРАВДА

Антивладините демонстранти го почнаа протестот со шарање на фасадата на Министерството за правда. Фрлаат балони со боја и на канцеларијата на Претседа ...
ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И ПАРТИЗАНИТЕ, ДЕНЕС ПРОТЕСТ И ВО ТЕТОВО,

ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И ПАРТИЗАНИТЕ, ДЕНЕС ПРОТЕСТ И ВО ТЕТОВО,

Продолжуваат антивладините протести низ цела Македонија. Здружението Протестирам денеска покрај во Скопје за прв пат најави дека ќе има протести и во ...
ПАДНА СКЕЛЕТО ПРЕД ВЛАДА, РЕВОЛУЦИОНЕРИТЕ НАКИСНАТИ

ПАДНА СКЕЛЕТО ПРЕД ВЛАДА, РЕВОЛУЦИОНЕРИТЕ НАКИСНАТИ

Шарените револуционери стигнаа пред Влада. Во моментот кога се собираа, падна скелето поставено на дел од зградата на Владата што предизвика овации ка ...
ШАРЕНО И МНР ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ШАРЕНО И МНР ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

„Шарената револуца“ ја погоди и зградата во која е сместено Министерството за надворешни работи (МНР). Демонстрантите фрлаат балони со боја и извикува ...
МОДАТА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА Е КОЛЕКТИВЕН РЕВОЛТ

МОДАТА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА Е КОЛЕКТИВЕН РЕВОЛТ

Оригинални графички решенија за печатени пароли или маички, за видеоклипови, мемиња, гифови, твит пораки секојдневно се нудат од граѓанската иницијати ...
ОГЛЕДАЛА ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ, БОЈА ЗА ЛАВОВИТЕ, ДЕНЕСКА НЕМА ПРОТЕСТ

ОГЛЕДАЛА ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ, БОЈА ЗА ЛАВОВИТЕ, ДЕНЕСКА НЕМА ПРОТЕСТ

Граѓанската организација „Протестирам“ на својот Фејсбук профил најави дека денеска нема да организира протест во Скопје. „Наместо утре, со протести п ...
ВЛАСТА ГО БРАНИ БАРОКОТ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО ГОЛЕМИ ЗНАМИЊА

ВЛАСТА ГО БРАНИ БАРОКОТ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО ГОЛЕМИ ЗНАМИЊА

Зградата на Археолошкиот музеј, во која е сместен и Уставниот суд вечерва е украсена со големи државни знамиња. Ова е прв пат оваа зграда, која е еден ...
ДЕНЕС ДЕМОНСТРАЦИИ ПРЕД УСТАВНИОТ СУД

ДЕНЕС ДЕМОНСТРАЦИИ ПРЕД УСТАВНИОТ СУД

Денес во Скопје во 18 часот пред зградата на Специјалното обвинитeлство (СЈО) продолжуваат протестите што ги организира граѓанската иницијатива Протес ...
ПРЕД ВЛАДА СЕ ПОТРОШИ БОЈАТА, СЕ ИЗМОРИЈА И ПОЛИЦАЈЦИТЕ

ПРЕД ВЛАДА СЕ ПОТРОШИ БОЈАТА, СЕ ИЗМОРИЈА И ПОЛИЦАЈЦИТЕ

Вечерва се уморија и полицајците што ја чуваа Владата. Бојата на демонстрантите им беше потрошена, па протестот пред Владата помина здодевно, јавуваат ...
ВИЕНА ЧЕКА, СКОПЈЕ СЕ БОИ, ПРОТЕСТИ И КОНТРАПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

ВИЕНА ЧЕКА, СКОПЈЕ СЕ БОИ, ПРОТЕСТИ И КОНТРАПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

Политичката криза во Македонија се заострува додека продолжува обоената пролет низ центарот на главниот град и серијата антивладини протести, но и кон ...
1 22 23 24 25 240 / 241 НАПИСИ