Таг: Синовак

1 2 10 / 17 НАПИСИ
СИТЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД СО „СИНОФАРМ“ И „СИНОВАК“ ТРЕТА ДОЗА ДА ПРИМАТ 3 МЕСЕЦИ ПО РЕВАКЦИНАЦИЈАТА, ОДЛУЧИ НАЦИОНАЛНИОТ КОМИТЕТ ЗА ИМУНИЗАЦИЈА

СИТЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД СО „СИНОФАРМ“ И „СИНОВАК“ ТРЕТА ДОЗА ДА ПРИМАТ 3 МЕСЕЦИ ПО РЕВАКЦИНАЦИЈАТА, ОДЛУЧИ НАЦИОНАЛНИОТ КОМИТЕТ ЗА ИМУНИЗАЦИЈА

Сите кои се вакцинирани и ревакцинирани против ковид-19 со вакцините на „Синовак“ и „Синофарм“, трета доза вакцина може да примаат после изминати три ...
ВЕЛЕШАНИ МОЖЕ ДА БИРААТ КОЈА ВАКЦИНА ДА ЈА ПРИМАТ ПРОТИВ КОВИД-19

ВЕЛЕШАНИ МОЖЕ ДА БИРААТ КОЈА ВАКЦИНА ДА ЈА ПРИМАТ ПРОТИВ КОВИД-19

Граѓаните во Велес кои сакаат да се вакцинираат против ковид-19, имаат можност да избираат со која вакцина ќе бидат вакцинирани. „Аплицираме дози о ...
ВО ВЕЛЕШКО АПЛИЦИРАНИ 2.314 ВАКЦИНИ НА ТЕРЕНСКАТА ВАКЦИНАЦИЈА, НАЈГОЛЕМ ИНТЕРЕС ВО ЧАШКА

ВО ВЕЛЕШКО АПЛИЦИРАНИ 2.314 ВАКЦИНИ НА ТЕРЕНСКАТА ВАКЦИНАЦИЈА, НАЈГОЛЕМ ИНТЕРЕС ВО ЧАШКА

За месец и половина аплицирани се 2.314 вакцини „Синовак“ на теренската вакцинација во Велешко. Имунизацијата започна на 12 јули, а траеше сѐ до крајо ...
ПОРАДИ ГОЛЕМИОТ ИНТЕРЕС, ВО ЛОЗОВО ТЕРЕНСКА ВАКЦИНАЦИЈА ПО ЧЕТВРТИ ПАТ

ПОРАДИ ГОЛЕМИОТ ИНТЕРЕС, ВО ЛОЗОВО ТЕРЕНСКА ВАКЦИНАЦИЈА ПО ЧЕТВРТИ ПАТ

Жителите на населбата Лозово покажаа исклучително висок интерес за теренска вакцинација за заштита од ковид-19. Во три наврати екипите на Здравствен д ...
ПОЧНА РЕВАКЦИНАЦИЈАТА СО „АСТРАЗЕНЕКА“ ВО ВЕЛЕС ОТКАКО ПЕРИОДОТ МЕЃУ ДВЕ ДОЗИ СЕ СКРАТИ ОД 12 НА 6 НЕДЕЛИ

ПОЧНА РЕВАКЦИНАЦИЈАТА СО „АСТРАЗЕНЕКА“ ВО ВЕЛЕС ОТКАКО ПЕРИОДОТ МЕЃУ ДВЕ ДОЗИ СЕ СКРАТИ ОД 12 НА 6 НЕДЕЛИ

Во пунктот во спортската сала „Коле Неделковски“  во Велес, од денес започна ревакцинацијата со вакцината „АстраЗенека“, која требеше граѓаните како в ...
ПОЧНА ВАКЦИНАЦИЈАТА СО „СИНОВАК“ ВО ЗЕМЈАВА, ВО СКОПЈЕ И БИТОЛА ОД УТРЕ

ПОЧНА ВАКЦИНАЦИЈАТА СО „СИНОВАК“ ВО ЗЕМЈАВА, ВО СКОПЈЕ И БИТОЛА ОД УТРЕ

Кинеската вакцина против ковид-19 на „Синовак“ од денес почна да се аплицира на вакциналните пунктови низ државата, освен во Скопје и Битола, каде иму ...
СТИГНА ПРВАТА ПРАТКА СО 250 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ НА „СИНОВАК“, БЕЗБЕДНИ СЕ ЗА БРЕМЕНИ ЖЕНИ И ДОИЛКИ

СТИГНА ПРВАТА ПРАТКА СО 250 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ НА „СИНОВАК“, БЕЗБЕДНИ СЕ ЗА БРЕМЕНИ ЖЕНИ И ДОИЛКИ

Утрово на Меѓународниот аеродром Скопје стаса првата пратка со 250 илјади вакцини против ковид-19 на кинеската „Синовак“. Како што објави министерот В ...
УТРЕ ЌЕ ДОЈДАТ 100 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“, НА 27 ЈУНИ 500 ИЛЈАДИ НА „СИНОВАК“, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

УТРЕ ЌЕ ДОЈДАТ 100 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“, НА 27 ЈУНИ 500 ИЛЈАДИ НА „СИНОВАК“, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Кинеските вакцини против ковид-19 на „Синовак“ ќе стигнат во Скопје в недела, 27 јуни, со два авиона во 14 и во 16 часот, со две пратки со по 250 илја ...
ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОВ ЌЕ СТИГНАТ ВАКЦИНИТЕ „СИНОВАК“, 180.000 ГРАЃАНИ ЧЕКААТ ВАКЦИНАЦИЈА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОВ ЌЕ СТИГНАТ ВАКЦИНИТЕ „СИНОВАК“, 180.000 ГРАЃАНИ ЧЕКААТ ВАКЦИНАЦИЈА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

До крајот на месецот ќе стигнат кинеските вакцини „Синовак“, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче по средбата со кинескиот амбасадор во ...
СТИГНАА 30 ИЛЈАДИ „СИНОВАК“ ВАКЦИНИ, ДОНАЦИЈА ОД ТУРЦИЈА

СТИГНАА 30 ИЛЈАДИ „СИНОВАК“ ВАКЦИНИ, ДОНАЦИЈА ОД ТУРЦИЈА

Триесет илјади вакцини од кинеската компанија „Синовак“ , донација од Турција, стигнаа денес во земјава, објави на Фејсбук министерот за здравство Вен ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ