Таг: Систина

АКО ЛЕКАРИТЕ ОД „СИСТИНА“ ЗЛОУПОТРЕБАТ, НИВНИОТ ПАЦИЕНТ КАМЧЕВ ЌЕ ОДИ НА КОНЗИЛИЈАРНО МИСЛЕЊЕ НА КЛИНИКА

АКО ЛЕКАРИТЕ ОД „СИСТИНА“ ЗЛОУПОТРЕБАТ, НИВНИОТ ПАЦИЕНТ КАМЧЕВ ЌЕ ОДИ НА КОНЗИЛИЈАРНО МИСЛЕЊЕ НА КЛИНИКА

Судијата Илија Трпков кој претседава со советот во предметот „Плацеви на Водно“ , на обвинетиот Јордан Камчев му дозволил право на сопствен лекар во п ...
„СИСТИНА“ ОДБИ ДА ГИ НАМАЛИ ЦЕНИТЕ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД БОЛНИ, „ЖАН МИТРЕВ“ ПРИФАТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

„СИСТИНА“ ОДБИ ДА ГИ НАМАЛИ ЦЕНИТЕ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД БОЛНИ, „ЖАН МИТРЕВ“ ПРИФАТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Приватната болница „Аџибадем Систина“ нема да ги намали цените за лекување на ковид пациенти, а од приватната поликлиника „Жан Митрев“ изразија спремн ...
СТАРАТА БОЛНИЦА НА СИСТИНА ЌЕ БИДЕ КОВИД-ЦЕНТАР СО ОПРЕМА И КАДАР ОД ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

СТАРАТА БОЛНИЦА НА СИСТИНА ЌЕ БИДЕ КОВИД-ЦЕНТАР СО ОПРЕМА И КАДАР ОД ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче кажа дека со сопствениците на приватните болници „Систина“, „Ремедика“ и „Жан Митрев се договорил да обезбедат 1 ...
КОЛАТА КОЈА ПАДНА ВО ВАРДАР Е НА БОЛНИЦАТА „СИСТИНА“, НЕМАЛО ПАТНИЦИ, ВЕЛАТ ОД ПОЖАРНА

КОЛАТА КОЈА ПАДНА ВО ВАРДАР Е НА БОЛНИЦАТА „СИСТИНА“, НЕМАЛО ПАТНИЦИ, ВЕЛАТ ОД ПОЖАРНА

Колата која утрово падна во реката Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата „Систина“ е извадена. Екипите на Бригадата за противпожарна зашти ...
ТЕСТИРАЊЕТО ЗА КОРОНАВИРУС ВО СИСТИНА МОРА ДА СЕ ПОТВРДИ СО ТЕСТ ВО ИНСТИТУТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ТЕСТИРАЊЕТО ЗА КОРОНАВИРУС ВО СИСТИНА МОРА ДА СЕ ПОТВРДИ СО ТЕСТ ВО ИНСТИТУТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Министерството за здравство појасни дека само тестовите за присуство на КОВИД-19 на Институтот за јавно здравје се валидни, по објавите во дел од меди ...
2 МИЛИОНИ МИЛИМЕТРИ

2 МИЛИОНИ МИЛИМЕТРИ

1 Корежисерката на филмот „Медена земја“ Тамара Котевска има 26 години и две номинации за Оскар за првиот филм. Зошто нејзе би ѝ било важно што имаат ...
РОДЕНИТЕ ВО СИСТИНА ВО 2010 НЕМА ДА БИДАТ РОДЕНИ ВО СЕЛО, ТУКУ ВО ГРАД, СО ЗАКОН УСВОЕН ОД СОБРАНИЕТО

РОДЕНИТЕ ВО СИСТИНА ВО 2010 НЕМА ДА БИДАТ РОДЕНИ ВО СЕЛО, ТУКУ ВО ГРАД, СО ЗАКОН УСВОЕН ОД СОБРАНИЕТО

Родителите на децата родени во болницата „Систина“ во периодот од април 2010 до декември 2010 ќе може да побараат измена и како место на раѓање на дец ...
7 / 7 НАПИСИ