Таг: скандал

1 2 10 / 11 НАПИСИ
БИВШ ЕВРОПРАТЕНИК СЕ СОГЛАСИЛ ДА ОТКРИЕ СÈ ЗА КАТАРГЕЈТ, КОРУПЦИСКИОТ СКАНДАЛ ВО БРИСЕЛ

БИВШ ЕВРОПРАТЕНИК СЕ СОГЛАСИЛ ДА ОТКРИЕ СÈ ЗА КАТАРГЕЈТ, КОРУПЦИСКИОТ СКАНДАЛ ВО БРИСЕЛ

Наводниот лидер на криминалната мрежа вклучена во корупцискиот скандал во Европската Унија се согласил да открие кои држави биле вмешани и како сè фун ...
ЏОНСОН НА КРАЈОТ ПАДНА ПОРАДИ СЕКСУАЛНИ СКАНДАЛИ НА НЕГОВ БЛИЗОК СОРАБОТНИК

ЏОНСОН НА КРАЈОТ ПАДНА ПОРАДИ СЕКСУАЛНИ СКАНДАЛИ НА НЕГОВ БЛИЗОК СОРАБОТНИК

Бројни скандали го обележаа премиерскиот мандат на Борис Џонсон, кој траеше нешто повеќе од 1.000 дена, но на крајот ја изгуби функцијата поради еден ...
ПЛАСИДО ДОМИНГО ДОБИ АПЛАУЗ И ОВАЦИИ ОД ПОЛОВИНА ЧАС ВО МИЛАНСКА СКАЛА И ЈА БАКНА СЦЕНАТА

ПЛАСИДО ДОМИНГО ДОБИ АПЛАУЗ И ОВАЦИИ ОД ПОЛОВИНА ЧАС ВО МИЛАНСКА СКАЛА И ЈА БАКНА СЦЕНАТА

Оперската ѕвезда Пласидо Доминго доби стоечки овации на неговиот гала концерт за прослава на 50-годишнината од првиот настап во миланска Скала, а на п ...
ДЕМОКРАТИТЕ ЈА ПОЧНАА ПОСТАПКАТА ЗА ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП ПОРАДИ СКАНДАЛОТ СО УКРАИНА

ДЕМОКРАТИТЕ ЈА ПОЧНАА ПОСТАПКАТА ЗА ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП ПОРАДИ СКАНДАЛОТ СО УКРАИНА

Демократската партија почна и официјална истрага за отповикување на претседателот Доналд Трамп поради обвинувањата дека вршел притисок врз странска др ...
АКТЕРКАТА ФЕЛИСИТИ ХАФМАН ДОБИ 14 ДЕНА ЗАТВОР ЗА ПОТКУП ЗА УПИС НА ЌЕРКАТА НА ФАКУЛТЕТ

АКТЕРКАТА ФЕЛИСИТИ ХАФМАН ДОБИ 14 ДЕНА ЗАТВОР ЗА ПОТКУП ЗА УПИС НА ЌЕРКАТА НА ФАКУЛТЕТ

Актерката Фелисити Хафман, која се прослави со серијата „Очајни домаќинки“, доби 14 дена затвор за учество во скандалот со уписи на факултет. Таа приз ...
АДВОКАТ ОД ВИЕНА ПРИЗНА ДЕКА СТОИ ЗАД ВИДЕОТО ОД ИБИЦА КОЕ ЈА РАСТУРИ ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ВО АВСТРИЈА

АДВОКАТ ОД ВИЕНА ПРИЗНА ДЕКА СТОИ ЗАД ВИДЕОТО ОД ИБИЦА КОЕ ЈА РАСТУРИ ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ВО АВСТРИЈА

Адвокат од Виена објави дека е вклучен во правењето на снимката која доведе до оставката на австрискиот вицеканцелар Штрахе, инаку лидер на крајната д ...
ПРЕТСТАВНИКОТ НА ДУИ ВО ДИК ЈАКУПИ, КОЈ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО СКАНДАЛОТ СО БОНУСИТЕ, ИЗБРАН ЗА СУДИЈА ВО ВИШИОТ УПРАВЕН СУД

ПРЕТСТАВНИКОТ НА ДУИ ВО ДИК ЈАКУПИ, КОЈ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО СКАНДАЛОТ СО БОНУСИТЕ, ИЗБРАН ЗА СУДИЈА ВО ВИШИОТ УПРАВЕН СУД

Субхи Јакупи, кој два мандата беше член на Државната изборна комисија предложен од ДУИ ќе стане судија на Вишиот управен суд. Тој беше и во последниот ...
ПАПАТА ФРАЊО НА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАН ГЕЈ МАЖ МУ КАЖАЛ ДЕКА БОГ ГО СОЗДАЛ ТАКОВ

ПАПАТА ФРАЊО НА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАН ГЕЈ МАЖ МУ КАЖАЛ ДЕКА БОГ ГО СОЗДАЛ ТАКОВ

Жртва на сексуално злоставување од свештеници кажа дека папата Фрањо му кажал дека Бог го направил хомосексуалец и дека неговата сексуална ориентација ...
ФОЛКСВАГЕН ГО ПРОДОЛЖИ РОКОТ ЗА ЗАМЕНА НА КОЛИТЕ ШТО ЗАГАДУВААТ ПОВЕЌЕ ОД ДОЗВОЛЕНОТО

ФОЛКСВАГЕН ГО ПРОДОЛЖИ РОКОТ ЗА ЗАМЕНА НА КОЛИТЕ ШТО ЗАГАДУВААТ ПОВЕЌЕ ОД ДОЗВОЛЕНОТО

Муштериите на Фолксваген кои не знаеле, а купиле автомобили кои се под еколошки стандарди, поради скандалот за местење емисии на издувни гасови, ќе мо ...
НАПРАВИВМЕ ГРЕШКИ, ПРИЗНА МАРК ЗАКЕРБЕРГ ПО СКАНДАЛОТ СО ЛИЧНИТЕ ПОДАТОЦИ НА ФЕЈСБУК

НАПРАВИВМЕ ГРЕШКИ, ПРИЗНА МАРК ЗАКЕРБЕРГ ПО СКАНДАЛОТ СО ЛИЧНИТЕ ПОДАТОЦИ НА ФЕЈСБУК

Основачот на Фејсбук Марк Закерберг призна дека неговата социјална мрежа „направила грешки“, во својата прва изјава по откривањето на злоупотребата на ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ