Таг: Слави Трифонов

1 2 10 / 11 НАПИСИ
АЛО, СОФИЈА

АЛО, СОФИЈА

И десет пати да го смениме Уставот и сите Бугари по име и презиме да ги наредиме во Преамбулата, Бугарија нема да престане да го кочи нашиот напредок ...
ЕВРОПЕИЗАЦИЈА СО БУГАРИЗАЦИЈА

ЕВРОПЕИЗАЦИЈА СО БУГАРИЗАЦИЈА

Путин така вика, ама Путин не е Радев. ...
НИКАДЕ НЕ ВЕЛАМ ДЕКА ПЕТКОВ НОСЕЛ РЕШЕНИЈА РАЗЛИЧНИ ОД ПОЗНАТИТЕ ДОКУМЕНТИ ЗА МАКЕДОНИЈА, КАЖА ГЕНЧОВСКА ПРЕД БУГАРСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ

НИКАДЕ НЕ ВЕЛАМ ДЕКА ПЕТКОВ НОСЕЛ РЕШЕНИЈА РАЗЛИЧНИ ОД ПОЗНАТИТЕ ДОКУМЕНТИ ЗА МАКЕДОНИЈА, КАЖА ГЕНЧОВСКА ПРЕД БУГАРСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ

Бугарската министерка за надворешни работи во оставка Теодора Генчовска рече дека премиерот Кирил Петков не носел решенија различни од познатите докум ...
СЛАВИ ТРИФОНОВ ИЗМИСЛИ ДЕКА МАКЕДОНИЈА Е ПРИЧИНАТА ЗА НАПУШТАЊЕ НА БУГАРСКАТА ВЛАДА, ВЕЛИ МИНИСТЕР ОД НЕГОВАТА ПАРТИЈА

СЛАВИ ТРИФОНОВ ИЗМИСЛИ ДЕКА МАКЕДОНИЈА Е ПРИЧИНАТА ЗА НАПУШТАЊЕ НА БУГАРСКАТА ВЛАДА, ВЕЛИ МИНИСТЕР ОД НЕГОВАТА ПАРТИЈА

Министерот за спорт Радостин Василев и петмина пратеници од партијата Има таков народ (ИТН) вечерва на прес-конференција во Софија соопштија дека ја н ...
НАГАЗНА МИНА

НАГАЗНА МИНА

Си го губиме времето со Бугарија. А од нив можеме да научиме само како да украдеме милијарда евра од пристапните фондови на ЕУ. ...
ТРИФОНОВ ИЗЛЕЗЕ ОД ВЛАДАТА НА ПЕТКОВ ПОРАДИ МАКЕДОНИЈА

ТРИФОНОВ ИЗЛЕЗЕ ОД ВЛАДАТА НА ПЕТКОВ ПОРАДИ МАКЕДОНИЈА

Лидерот на бугарската партија Има таков народ (ИТН), Слави Трифонов, денеска најави дека ја напушта владата на премиерот Кирил Петков поради неговите ...
ИМА ТАКОВ НАРОД СЕ ОТКАЖА ОД ФОРМИРАЊЕ ВЛАДА, БУГАРИЈА ПРЕД НОВИ ИЗБОРИ

ИМА ТАКОВ НАРОД СЕ ОТКАЖА ОД ФОРМИРАЊЕ ВЛАДА, БУГАРИЈА ПРЕД НОВИ ИЗБОРИ

Бугарија се наоѓа пред нови избори откако лидерот на партијата Има таков народ, Слави Трифонов, изјави дека утре нема да го достават предлогот за нова ...
НЕМА ЈАСЕН ПОБЕДНИК И НА ПОВТОРЕНИТЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ВО БУГАРИЈА

НЕМА ЈАСЕН ПОБЕДНИК И НА ПОВТОРЕНИТЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ВО БУГАРИЈА

И повторените парламентарни избори во Бугарија денеска не успеаја да донесат јасен победник, според излезните анкети. Партијата на водителот Слави Три ...
И ШОУМЕНОТ СЛАВИ ТРИФОНОВ ЌЕ ГО ВРАТИ МАНДАТОТ ЗА СОСТАВУВАЊЕ ВЛАДА, БУГАРИЈА ПРЕД НОВИ ИЗБОРИ

И ШОУМЕНОТ СЛАВИ ТРИФОНОВ ЌЕ ГО ВРАТИ МАНДАТОТ ЗА СОСТАВУВАЊЕ ВЛАДА, БУГАРИЈА ПРЕД НОВИ ИЗБОРИ

Шоуменот Слави Трифонов го прекина тринеделниот молк откако неговата партија Има таков народ го освои второто место на парламентарните избори во Бугар ...
БОРИСОВ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО БУГАРИЈА, НО ЌЕ НЕМА СО КОГО ДА КОАЛИЦИРА

БОРИСОВ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО БУГАРИЈА, НО ЌЕ НЕМА СО КОГО ДА КОАЛИЦИРА

ГЕРБ на Бојко Борисов ќе биде победник на вчерашните парламентарни избори во Бугарија, но веројатно нема да има со кого да прави владејачка коалиција. ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ