Таг: случај „Тендери“

1 2 10 / 14 НАПИСИ
„БЕТОН ШТИП“, ШТО ГРАДЕШЕ 7 ОБЈЕКТИ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ЗА 55 МИЛИОНИ ЕВРА, ДВА МЕСЕЦА НЕ ДЕЛИ ПЛАТИ

„БЕТОН ШТИП“, ШТО ГРАДЕШЕ 7 ОБЈЕКТИ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ЗА 55 МИЛИОНИ ЕВРА, ДВА МЕСЕЦА НЕ ДЕЛИ ПЛАТИ

Речиси 200 градежни работници на Бетон Штип, еден од најголемите изведувачи во проектот „Скопје 2014“, два месеца не добиле плата и во ек на градежнат ...
НА БЕТИ Ѝ ФАЛЕЛЕ УШТЕ 20 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА МУЗЕЈОТ НА ВМРО, ЈАНАКИЕСКИ Ѝ ВЕЛИ ДА ГИ ПРОДАДАТ НЕЈЗИНИТЕ АЛИШТА, СЕ СЛУШНА ВО БОМБИТЕ ЗА „ТЕНДЕРИ“

НА БЕТИ Ѝ ФАЛЕЛЕ УШТЕ 20 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА МУЗЕЈОТ НА ВМРО, ЈАНАКИЕСКИ Ѝ ВЕЛИ ДА ГИ ПРОДАДАТ НЕЈЗИНИТЕ АЛИШТА, СЕ СЛУШНА ВО БОМБИТЕ ЗА „ТЕНДЕРИ“

На рочиштето за предметот „Тендери“ на СЈО, каде обвинета за злоупотреба на службената положба и овластувањата е поранешната министерка за култура Ели ...
НАЈДОБРО Е ДА СИ ПРИЗНАЕШ ВИНА ЗАШТО ИМА ГОТОВИ ДОКАЗИ, ЈА ПОВИКА КАТИЦА ЕКСМИНИСТЕРКАТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА

НАЈДОБРО Е ДА СИ ПРИЗНАЕШ ВИНА ЗАШТО ИМА ГОТОВИ ДОКАЗИ, ЈА ПОВИКА КАТИЦА ЕКСМИНИСТЕРКАТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА

Специјалната обвинителка Катица Јанева, зборувајќи по малку за сите поднесени обвиненија кои се во судска постапка во интервју за телевизијата 24, ја ...
КАНЧЕСКА МИЛЕВСКА ГИ ПОБАРА БОМБИТЕ ОД СЈО ЗА ДА ВИДИ ДАЛИ СЕ ЦЕЛОСНИ И ВИСТИНИТИ

КАНЧЕСКА МИЛЕВСКА ГИ ПОБАРА БОМБИТЕ ОД СЈО ЗА ДА ВИДИ ДАЛИ СЕ ЦЕЛОСНИ И ВИСТИНИТИ

Одбраната на обвинетата ексминистерка за култура Елизабета Канческа Милевска на денешното прво рочиште во случајот „Тендери“ побара вештачењето да се ...
БОМБИТЕ ЌЕ СЕ КОРИСТАТ КАКО ДОКАЗИ И НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТЕНДЕРИ“ ПРОТИВ КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА, ПОТВРДИ АПЕЛАЦИЈА

БОМБИТЕ ЌЕ СЕ КОРИСТАТ КАКО ДОКАЗИ И НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТЕНДЕРИ“ ПРОТИВ КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА, ПОТВРДИ АПЕЛАЦИЈА

Апелацискиот суд Скопје ја преиначи одлуката на Основниот суд Скопје 1 и дозволи „бомбите“ да се користат како докази во судската постапка во случајот ...
МНОГУ СУМ ИЗНЕНАДЕНА ОД ПРЕДЛОГОТ НА СЈО ЗА ПРИТВОР, СЕ ПОЖАЛИ ЕКСМИНИСТЕРКАТА БЕТИ

МНОГУ СУМ ИЗНЕНАДЕНА ОД ПРЕДЛОГОТ НА СЈО ЗА ПРИТВОР, СЕ ПОЖАЛИ ЕКСМИНИСТЕРКАТА БЕТИ

Специјалното јавно обвинителство побара притвор за ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска, бидејќи смета дека не е доволно само да ѝ б ...
СУДОТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА ПАСОШОТ НА БЕТИ ЗА „ТЕНДЕРИ“

СУДОТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА ПАСОШОТ НА БЕТИ ЗА „ТЕНДЕРИ“

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на Специјалното обвинителство и ја потврди одлуката на судија на претходна постапка да не ...
СУДОТ НЕ Ѝ ГО ОДЗЕДЕ ПАСОШОТ НА БЕТИ ЗА „ТЕНДЕРИ“

СУДОТ НЕ Ѝ ГО ОДЗЕДЕ ПАСОШОТ НА БЕТИ ЗА „ТЕНДЕРИ“

Судија на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1 денеска го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство за одземање на пасошот на министер ...
СУДОТ ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ КАЖЕ ДАЛИ ЌЕ Ѝ ГО ОДЗЕМЕ ПАСОШОТ НА БЕТИ

СУДОТ ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ КАЖЕ ДАЛИ ЌЕ Ѝ ГО ОДЗЕМЕ ПАСОШОТ НА БЕТИ

Судија на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1 денеска, по сослушувањето на министерката за култура Елизабета Канческа – Милевска, првоосомнич ...
ФАТИМЕ НА ГЛАВНИОТ, БЕТИ СЕ СКРИ НА ЗАДНИОТ ВЛЕЗ НА СУДОТ ЗА РАСПИТОТ ЗА „ТЕНДЕРИ“

ФАТИМЕ НА ГЛАВНИОТ, БЕТИ СЕ СКРИ НА ЗАДНИОТ ВЛЕЗ НА СУДОТ ЗА РАСПИТОТ ЗА „ТЕНДЕРИ“

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи утрово дојде во Основниот суд Скопје 1 за распитот на министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска за слу ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ