Таг: случај Титаник

1 2 3 6 10 / 51 НАПИСИ
ОБВИНЕТИТЕ ВО „ТИТАНИК“ БАРААТ СУДЕЊЕТО ДА СЕ ПРЕКИНЕ ПОРАДИ ПРИТВОРАЊЕТО НА КАТИЦА ЈАНЕВА ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

ОБВИНЕТИТЕ ВО „ТИТАНИК“ БАРААТ СУДЕЊЕТО ДА СЕ ПРЕКИНЕ ПОРАДИ ПРИТВОРАЊЕТО НА КАТИЦА ЈАНЕВА ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

Одбраната на обвинетите во случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на денешното рочиште побара судењето да биде прекинато поради ...
АДВОКАТИТЕ ВО „ТИТАНИК“ ПОБАРАА ОДЛАГАЊЕ НА СУДЕЊЕТО ЗАШТО КАТИЦА ЈАНЕВА СИ ПОДНЕЛА ОСТАВКА

АДВОКАТИТЕ ВО „ТИТАНИК“ ПОБАРАА ОДЛАГАЊЕ НА СУДЕЊЕТО ЗАШТО КАТИЦА ЈАНЕВА СИ ПОДНЕЛА ОСТАВКА

Адвокатите на обвинетите во најголемиот случај на СЈО „Титаник“, кој го застапува обвинителката Лиле Стефанова, денеска побараа одлагање на рочиштето, ...
ИЛИЈА ДИМОВСКИ ПОБАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА „ТИТАНИК“ ОТИ ЌЕ ОДИ ВО НАТО, ИАКО НЕ ГЛАСАШЕ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

ИЛИЈА ДИМОВСКИ ПОБАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА „ТИТАНИК“ ОТИ ЌЕ ОДИ ВО НАТО, ИАКО НЕ ГЛАСАШЕ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

Судскиот процес за предметот на СЈО „Титаник“ со 21 обвинет, меѓу кои и азилантот во Унгарија Никола Груевски денеска се одложи поради боледување на о ...
МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ И КИРИЛ БОЖИНОВСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР, СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ИМ ГИ ОДБИ ЖАЛБИТЕ

МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ И КИРИЛ БОЖИНОВСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР, СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ИМ ГИ ОДБИ ЖАЛБИТЕ

Кривичниот совет на Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни седници вчера, ги одби денеска жалбите на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновск ...
ВО ЦЕНТАР СЕ ИНТЕЛИГЕНТНИ, НЕ МОЖЕ ДА ПОМИНЕ ТОДОРОВИЌ, КОНСТАТИРААТ ЈАНКУЛОСКА И ЈАНАКИЕСКИ ВО БОМБИТЕ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ НА „ТИТАНИК“

ВО ЦЕНТАР СЕ ИНТЕЛИГЕНТНИ, НЕ МОЖЕ ДА ПОМИНЕ ТОДОРОВИЌ, КОНСТАТИРААТ ЈАНКУЛОСКА И ЈАНАКИЕСКИ ВО БОМБИТЕ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ НА „ТИТАНИК“

За време на вториот круг од локалните избори на 7.04.2013 година во Центар, според прислушуваните околу 1.000 разговори во рамки на предметот на СЈО „ ...
ЈАНАКИЕСКИ И БОЖИНОВСКИ СЕ ВО ПРИТВОР ОТИ СЕГА ПОСТОЈАТ ДРУГИ ОКОЛНОСТИ ШТО УКАЖУВААТ НА ОПАСНОСТ ОД БЕГСТВО, ВЕЛАТ ОД СУДОТ

ЈАНАКИЕСКИ И БОЖИНОВСКИ СЕ ВО ПРИТВОР ОТИ СЕГА ПОСТОЈАТ ДРУГИ ОКОЛНОСТИ ШТО УКАЖУВААТ НА ОПАСНОСТ ОД БЕГСТВО, ВЕЛАТ ОД СУДОТ

Основниот суд Скопје 1 потврди дека на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски, обвинети во „Титаник“, им е определена мерка притвор во траење од 30 дена н ...
А БЕ КАКВО ТУШИРАЊЕ, ИЗБОРИ СЕ, СЕ НЕРВИРА ЈАНАКИЕСКИ ШТО СОПАРТИЕЦ МУ БИЛ НЕДОСТАПЕН НА ТЕЛЕФОН ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

А БЕ КАКВО ТУШИРАЊЕ, ИЗБОРИ СЕ, СЕ НЕРВИРА ЈАНАКИЕСКИ ШТО СОПАРТИЕЦ МУ БИЛ НЕДОСТАПЕН НА ТЕЛЕФОН ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, в ...
ОВАА Е НЕНОРМАЛНА, ПОВАЖЕН Ѝ Е ГОСПОД ОД ПАРТИЈАТА, СЕ ЖАЛИ ЈАНАКИЕСКИ ОД ДИРЕКТОРКА ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

ОВАА Е НЕНОРМАЛНА, ПОВАЖЕН Ѝ Е ГОСПОД ОД ПАРТИЈАТА, СЕ ЖАЛИ ЈАНАКИЕСКИ ОД ДИРЕКТОРКА ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

Обвинетиот Миле Јанакиески му се жали на соговорник дека некоја директорка била ненормална оти не можела да дојде да координира деца без родители да г ...
ЌЕ МУ СЕ НАЕБАМ НА КОЦЕ ТЕЛОХРАНИТЕЛОТ, КАЖИ МУ ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ РАБОТИ ПРЕД БИРО ЗА ВРАБОТУВАЊЕ, СЕ ЗАКАНУВА ЈАНАКИЕСКИ ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

ЌЕ МУ СЕ НАЕБАМ НА КОЦЕ ТЕЛОХРАНИТЕЛОТ, КАЖИ МУ ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ РАБОТИ ПРЕД БИРО ЗА ВРАБОТУВАЊЕ, СЕ ЗАКАНУВА ЈАНАКИЕСКИ ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

Непосредно пред вториот круг гласање на локалните избори во 2013 година, обвинетиот за пет кривични дела во големиот случај на СЈО „Титаник“, Миле Јан ...
ПУШТИ ГО, УБО МУ Е ВО ЗАТВОР, ЈАНАКИЕСКИ ВРАЌА ВО ИДРИЗОВО ОСЛОБОДЕН ОСУДЕНИК ЗА ДА ГЛАСА ТАМУ ЗАШТО ГО НЕМАЛО ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК, СЕ СЛУША ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

ПУШТИ ГО, УБО МУ Е ВО ЗАТВОР, ЈАНАКИЕСКИ ВРАЌА ВО ИДРИЗОВО ОСЛОБОДЕН ОСУДЕНИК ЗА ДА ГЛАСА ТАМУ ЗАШТО ГО НЕМАЛО ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК, СЕ СЛУША ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

По над 700 бомби пуштени досега во случајот на СЈО „Титаник“ за тешки изборни нерегуларности, во кој се обвинети Никола Груевски, Миле Јанакиески и уш ...
1 2 3 6 10 / 51 НАПИСИ