Таг: случај „ТНТ“

1 2 3 10 / 28 НАПИСИ
9 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРУЕВСКИ ЗА УРИВАЊЕТО НА „КОСМОС“, 3 ГОДИНИ ЗА ЈАНАКИЕСКИ

9 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРУЕВСКИ ЗА УРИВАЊЕТО НА „КОСМОС“, 3 ГОДИНИ ЗА ЈАНАКИЕСКИ

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска во отсуство беше неправосилно осуден на 9 години затвор во предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Кос ...
АДВОКАТОТ ДАУТИ KOЈ ЛАНИ ГО ОДДОЛЖИ „ТНТ“ СО БАРАЊЕТО ЗА ПРЕВОД НА АЛБАНСКИ, СЕГА СИ СТАНА СРЕД СУДЕЊЕ И ДОБИ КАЗНА ОД 4.000 ЕВРА

АДВОКАТОТ ДАУТИ KOЈ ЛАНИ ГО ОДДОЛЖИ „ТНТ“ СО БАРАЊЕТО ЗА ПРЕВОД НА АЛБАНСКИ, СЕГА СИ СТАНА СРЕД СУДЕЊЕ И ДОБИ КАЗНА ОД 4.000 ЕВРА

Адвокатот Мерџан Даути, кој лани ова време успеа да го одолговлечи предметот ТНТ за дигање во воздух на објектот Космос со динамит, по нарачка на бега ...
ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ ПО ПРВОТО РОЧИШТЕ, НА КРИВИЧНИОТ СУД МУ ТЕКНА ДЕКА ТРЕБА ДА ГО ЗАБРЗА СУДЕЊЕТО ЗА УРИВАЊЕТО НА „КОСМОС“ НА ФИЈАТ ЦАНОСКИ

ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ ПО ПРВОТО РОЧИШТЕ, НА КРИВИЧНИОТ СУД МУ ТЕКНА ДЕКА ТРЕБА ДА ГО ЗАБРЗА СУДЕЊЕТО ЗА УРИВАЊЕТО НА „КОСМОС“ НА ФИЈАТ ЦАНОСКИ

Предметот „ТНТ“ за уривањето на објектот „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски денеска продолжи со презентација на дел од материјалните докази на обви ...
ОБВИНЕТАТА ШТО НАЈМИ АДВОКАТ ЗА ДА БАРА ПРЕВОД НА АЛБАНСКИ, СЕГА ГО ОДЛОЖИ „ТНТ“ ЗАШТО МАЖ Ѝ БИЛ ВО КОНТАКТ СО ЛИЦЕ КОЕ БИЛО ВО КОНТАКТ СО ДИРЕКТОРКАТА НА КОЖНО

ОБВИНЕТАТА ШТО НАЈМИ АДВОКАТ ЗА ДА БАРА ПРЕВОД НА АЛБАНСКИ, СЕГА ГО ОДЛОЖИ „ТНТ“ ЗАШТО МАЖ Ѝ БИЛ ВО КОНТАКТ СО ЛИЦЕ КОЕ БИЛО ВО КОНТАКТ СО ДИРЕКТОРКАТА НА КОЖНО

Обвинетата во „ТНТ“ за незаконското уривање на „Космос“ од одмазда Елисавета Најдовска успеа и овојпат да го одложи судењето, кое се обидува да почне ...
ОБВИНЕТИОТ ЕКСГРАДОНАЧАЛНИК ТОНИ ТРАЈКОВСКИ ДОНЕСЕ НА „ТНТ“ БОЛЕДУВАЊЕ ЗА ПСИХИЧКИ ПРОБЛЕМИ ОТКАКО ПРЕТХОДНО ТВРДЕШЕ ДЕКА БИЛ НАТЕПАН

ОБВИНЕТИОТ ЕКСГРАДОНАЧАЛНИК ТОНИ ТРАЈКОВСКИ ДОНЕСЕ НА „ТНТ“ БОЛЕДУВАЊЕ ЗА ПСИХИЧКИ ПРОБЛЕМИ ОТКАКО ПРЕТХОДНО ТВРДЕШЕ ДЕКА БИЛ НАТЕПАН

Со уште поинтензивни противења на обвинетите во „ТНТ“ и на нивните адвокати, што им ги дава како право законот, овој судски процес не може ни да почне ...
ПРОПАДНА УШТЕ ЕДНО СУДЕЊЕ ВО КРИВИЧНИОТ СУД, „ТНТ“ ЗА НЕЗАКОНСКОТО УРИВАЊЕ НА „КОСМОС“ ПО НАРАЧКА НА ГРУЕВСКИ СЕ ВРАЌА НА НУЛА

ПРОПАДНА УШТЕ ЕДНО СУДЕЊЕ ВО КРИВИЧНИОТ СУД, „ТНТ“ ЗА НЕЗАКОНСКОТО УРИВАЊЕ НА „КОСМОС“ ПО НАРАЧКА НА ГРУЕВСКИ СЕ ВРАЌА НА НУЛА

Поротничката Лилјана Ивановска Кочковска си даде неотповиклива оставка од советот во Кривичниот суд кој требаше во наредните неколку рочишта да го зав ...
ПОРОТНИЧКА ВО „ТНТ“ МУ СЕ ПОЖАЛИЛА НА ЏОЛЕВ ДЕКА ПРИМА ЗАКАНИ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ПРЕДМЕТОТ, ВЕЛАТ ОД КРИВИЧНИОТ СУД

ПОРОТНИЧКА ВО „ТНТ“ МУ СЕ ПОЖАЛИЛА НА ЏОЛЕВ ДЕКА ПРИМА ЗАКАНИ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ПРЕДМЕТОТ, ВЕЛАТ ОД КРИВИЧНИОТ СУД

Судијата-поротник Лилјана Ивановска Кочковска вчера побарала прием кај претседателот на Основниот кривичен суд Скопје Иван Џолев, кому му се пожалила ...
АДВОКАТСКАТА КОМОРА, МВР И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ГИ ИСТРАЖАТ ЗАКАНИТЕ УПАТЕНИ КОН ПОРОТНИЧКАТА ОД СТРАНА НА ДЕЛ ОД АДВОКАТИТЕ ВО „ТНТ“, ПОБАРА КРИВИЧНИОТ СУД

АДВОКАТСКАТА КОМОРА, МВР И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ГИ ИСТРАЖАТ ЗАКАНИТЕ УПАТЕНИ КОН ПОРОТНИЧКАТА ОД СТРАНА НА ДЕЛ ОД АДВОКАТИТЕ ВО „ТНТ“, ПОБАРА КРИВИЧНИОТ СУД

Основниот кривичен суд Скопје побара од надлежните институции, како Адвокатската комора, МВР, но и Обвинителството да преземат соодветни мерки и да ги ...
ЌУТИ, ДОМА ЌЕ БИДЕМЕ ЗА НОВА ГОДИНА, ВО ЗАТВОР ТРЕБАШЕ ДА СЛАВИМЕ, СЕ СМЕЕЈА ОБВИНЕТИ ВО „ТНТ“, КОЈ ПОЧНУВА ОТПОЧЕТОК

ЌУТИ, ДОМА ЌЕ БИДЕМЕ ЗА НОВА ГОДИНА, ВО ЗАТВОР ТРЕБАШЕ ДА СЛАВИМЕ, СЕ СМЕЕЈА ОБВИНЕТИ ВО „ТНТ“, КОЈ ПОЧНУВА ОТПОЧЕТОК

Обвинетите во предметот „ТНТ“, на чело со избеганиот експремиер Никола Груевски извојуваа победа и судењето за незаконското уривање на комплексот „Кос ...
СУДИЈАТА НАРЕДИ СТРАЖАРНО ДА СЕ СПРОВЕДЕ ОБВИНЕТИОТ ТОНИ ТРАЈКОВСКИ ЗА УТРЕШНОТО СУДЕЊЕ ЗА „ТНТ“

СУДИЈАТА НАРЕДИ СТРАЖАРНО ДА СЕ СПРОВЕДЕ ОБВИНЕТИОТ ТОНИ ТРАЈКОВСКИ ЗА УТРЕШНОТО СУДЕЊЕ ЗА „ТНТ“

Поранешниот градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски, третообвинет во „ТНТ“, не дојде на денешното судење ниту по паузата, по што судијата Огнен Ста ...
1 2 3 10 / 28 НАПИСИ