Таг: случај Трезор

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
СО НОВА СУДИЈКА ОДНОВО ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА МИЈАЛКОВ ЗА НАБАВКА НА БРИТАНСКА ОПРЕМА ЗА СЛЕДЕЊЕ

СО НОВА СУДИЈКА ОДНОВО ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА МИЈАЛКОВ ЗА НАБАВКА НА БРИТАНСКА ОПРЕМА ЗА СЛЕДЕЊЕ

Откако на 25 ноември лани Апелациониот суд Скопје ја укина пресудата за случајот „Трезор", каде ексшефот на УБК Сашо Мијалков беше осуден на 8 години ...
НЕНАД ЈОСИФОВИЌ ОД „ИМПЕРИЈА“ ГО ПОСОЧИ ПОКОЈНИОТ ЖАРКО ЛУКОВСКИ ДЕКА ЈА КОРИСТЕЛ НЕЗАКОНСКАТА ФИРМА „ФИНЗИ” КОЈА СЕРВИСИРАЛА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ВРЕДНА 1 ДЕНАР ЗА 30.000 ЕВРА МЕСЕЧНО

НЕНАД ЈОСИФОВИЌ ОД „ИМПЕРИЈА“ ГО ПОСОЧИ ПОКОЈНИОТ ЖАРКО ЛУКОВСКИ ДЕКА ЈА КОРИСТЕЛ НЕЗАКОНСКАТА ФИРМА „ФИНЗИ” КОЈА СЕРВИСИРАЛА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ВРЕДНА 1 ДЕНАР ЗА 30.000 ЕВРА МЕСЕЧНО

Ненад Јосифовиќ, кој е осомничен во големата истрага „Империја“ заедно со Јордан Камчев и Сашо Мијалков, сведочеше последен во предметот „Трезор“ за н ...
МИЈАЛКОВ ПОВРАЌАЛ, НЕ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТРЕЗОР“ ЗА БРИТАНСКАТА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

МИЈАЛКОВ ПОВРАЌАЛ, НЕ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТРЕЗОР“ ЗА БРИТАНСКАТА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

Обвинетиот во „Трезор“ Сашо Мијалков за незаконска набавка на британската прислушна опрема за УБК, не дојде на денешниот распит, поради проблем со жел ...
НЕКОЈ ДОПИШАЛ „ФИНЗИ“ НА ДОГОВОРОТ, СВЕДОЧЕШЕ ЃОКО ПОПОВСКИ ЗА НАБАВКАТА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

НЕКОЈ ДОПИШАЛ „ФИНЗИ“ НА ДОГОВОРОТ, СВЕДОЧЕШЕ ЃОКО ПОПОВСКИ ЗА НАБАВКАТА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

Ѓоко Поповски, кој од затвор дојде да сведочи за случајот „Трезор“ како сведок на СЈО против обвинетите Сашо Мијалков, Горан Грујевски, Тони Јакимовск ...
ОСУДЕНИОТ ЃОКО ПОПОВСКИ ВО „ТЕНК“ СВЕДОЧИ КАКО МИЈАЛКОВ И ГРУЈЕВСКИ СПРОВЕДУВАЛЕ НАБАВКИ ЗА УБК ТАЈНО И БЕЗ ТЕНДЕР

ОСУДЕНИОТ ЃОКО ПОПОВСКИ ВО „ТЕНК“ СВЕДОЧИ КАКО МИЈАЛКОВ И ГРУЈЕВСКИ СПРОВЕДУВАЛЕ НАБАВКИ ЗА УБК ТАЈНО И БЕЗ ТЕНДЕР

Ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков и поранешниот шеф на неговиот кабинет Тони Јакимовски денеска во Кривичниот суд беа спроведени од затворот во Шутка ...
МИЈАЛКОВ ПРВПАТ ИЗЛЕЗЕ ОД ШУТКА ЗА СУДЕЊЕТО ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

МИЈАЛКОВ ПРВПАТ ИЗЛЕЗЕ ОД ШУТКА ЗА СУДЕЊЕТО ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

Ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков утринава првпат излезе од ќелијата во затворот во Шутка, од 20 ноември кога беше притворен за „Тврдина-Таргет“, за ...
ГРУЈЕВСКИ ОФИЦИЈАЛНО Е ВО БЕГСТВО, МОЖЕ ДА МУ СЕ СУДИ ВО ОТСУСТВО

ГРУЈЕВСКИ ОФИЦИЈАЛНО Е ВО БЕГСТВО, МОЖЕ ДА МУ СЕ СУДИ ВО ОТСУСТВО

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски е слободен граѓанин во Грција, а според известувањето на МВР е недостапен на органите на ...
ВО „ТРЕЗОР“ НЕ СЕ ПОМИЛУВАНИ ОБВИНЕТИТЕ ГРУЈЕВСКИ И МИЈАЛКОВ, ТУКУ ПОКОЈНИОТ КОСТА КРПАЧ И ДРУГИ СВЕДОЦИ, РЕЧЕ АРТАН АЈРО ОД СЈО

ВО „ТРЕЗОР“ НЕ СЕ ПОМИЛУВАНИ ОБВИНЕТИТЕ ГРУЈЕВСКИ И МИЈАЛКОВ, ТУКУ ПОКОЈНИОТ КОСТА КРПАЧ И ДРУГИ СВЕДОЦИ, РЕЧЕ АРТАН АЈРО ОД СЈО

На судењето за предметот на СЈО „Трезор“, за незаконска набавка на софтвер за опремата за прислушување во УБК, адвокатите на избеганиот ексначалник на ...
СУДОТ НЕМА ДА ЈА ЧЕКА ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ГРУЈЕВСКИ ДА ГО ПОЧНЕ СУДЕЊЕТО НА МИЈАЛКОВ ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

СУДОТ НЕМА ДА ЈА ЧЕКА ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ГРУЈЕВСКИ ДА ГО ПОЧНЕ СУДЕЊЕТО НА МИЈАЛКОВ ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

Поради отсуство на обвинетиот Горан Грујевски, кој е во екстрадициски притвор во Грција, судијката Џенета Бегтовиќ го презакажа судењето за „Трезор“ н ...
ПО ДВА И ПОЛ ЧАСА НА РАСПИТ, МИЈАЛКОВ СИ ЗАМИНА ОД СЈО БЕЗ ДА КАЖЕ ЗОШТО Е ПОВИКАН

ПО ДВА И ПОЛ ЧАСА НА РАСПИТ, МИЈАЛКОВ СИ ЗАМИНА ОД СЈО БЕЗ ДА КАЖЕ ЗОШТО Е ПОВИКАН

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков пред малку си замина од распитот во Специјалното јавно обвинителство. ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ