Таг: случај „Труст“

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
ОДБИЕНО И ВТОРОТО БАРАЊЕ НА КОЧАН ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА, СЕ ЧЕКА ПРАВОСИЛНОСТ НА ОДЛУКАТА

ОДБИЕНО И ВТОРОТО БАРАЊЕ НА КОЧАН ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА, СЕ ЧЕКА ПРАВОСИЛНОСТ НА ОДЛУКАТА

Судија за извршување санкции го одби барањето на осудениот бизнисмен Сеад Кочан поради болест да се одложи извршувањето на затворската казна, соопшти ...
ОДБИЕНО БАРАЊЕ НА КОЧАН ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА, ИМА ПОДНЕСЕНО НОВО

ОДБИЕНО БАРАЊЕ НА КОЧАН ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА, ИМА ПОДНЕСЕНО НОВО

Кривичниот совет на Основниот кривичен суд Скопје ја одби жалбата на осудениот бизнисмен Сеад Кочан за одложување на одењето во затвор на 17 јули, но ...
И СЕАД КОЧАН ЛЕГНАЛ БОЛЕН, БАРА ДА НЕ ОДИ ВО ЗАТВОР НА 17 ЈУЛИ

И СЕАД КОЧАН ЛЕГНАЛ БОЛЕН, БАРА ДА НЕ ОДИ ВО ЗАТВОР НА 17 ЈУЛИ

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан, кој на 17 јули треба да се појави на капија во затворот Идризово да почне да ја отслужува затворската казна од 4 годин ...
СУДОТ ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА КОЧАН ДА НЕ ОДИ ВО ЗАТВОР НА 17 ЈУЛИ

СУДОТ ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА КОЧАН ДА НЕ ОДИ ВО ЗАТВОР НА 17 ЈУЛИ

Кривичниот суд го одби барањето на бизнисменот Сеад Кочан за одложување на одењето во затвор на 17 јули за предметот на СЈО „Труст“, соопштија од судо ...
4 ГОДИНИ И 8 МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА КОЧАН, ДВЕ ГОДИНИ УСЛОВНО ЗА АВИРОВИЌ, ПРЕСУДИ АПЕЛАЦИЈА ЗА СЛУЧАЈОТ НА СЈО „ТРУСТ“

4 ГОДИНИ И 8 МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА КОЧАН, ДВЕ ГОДИНИ УСЛОВНО ЗА АВИРОВИЌ, ПРЕСУДИ АПЕЛАЦИЈА ЗА СЛУЧАЈОТ НА СЈО „ТРУСТ“

Апелациониот суд Скопје му ја намали казната на бизнисменот Сеад Кочан од 6 години затвор на 4 години и 8 месеци во предметот на СЈО „Труст“, додека в ...
ОБВИНЕТИ ВО СЛУЧАИТЕ НА СЈО ЌЕ ДОБИЈАТ ПОМАЛИ КАЗНИ АКО ПОМИНАТ ИЗМЕНИТЕ НА КРИВИЧНИОТ ЗАКОНИК ВО СОБРАНИЕТО

ОБВИНЕТИ ВО СЛУЧАИТЕ НА СЈО ЌЕ ДОБИЈАТ ПОМАЛИ КАЗНИ АКО ПОМИНАТ ИЗМЕНИТЕ НА КРИВИЧНИОТ ЗАКОНИК ВО СОБРАНИЕТО

По вчерашнотo изгласувањето на потребата од донесување на измените на Kривичниот законик во Собранието по скратена пoстапка, за денес во 10 часот и 30 ...
6 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА КОЧАН, 3 ГОДИНИ ЗА АВИРОВИЌ ВО „ТРУСТ“

6 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА КОЧАН, 3 ГОДИНИ ЗА АВИРОВИЌ ВО „ТРУСТ“

Сеад Кочан за кривично дело „Злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на договор за јавна набавка или јавно-приватно партнерство“, во Осно ...
ВО 10 НЕОБЈАВЕНИ БОМБИ ЗА „ТРУСТ“, СЕАД КОЧАН Е „ИБИЦА“ И „ШПАНЕЦОТ“, А ГОРАН ИВАНОВ – ЅИНГО Е „ТЕЛЕВИЗОРОТ“ И „ДЕБЕЛИОТ“

ВО 10 НЕОБЈАВЕНИ БОМБИ ЗА „ТРУСТ“, СЕАД КОЧАН Е „ИБИЦА“ И „ШПАНЕЦОТ“, А ГОРАН ИВАНОВ – ЅИНГО Е „ТЕЛЕВИЗОРОТ“ И „ДЕБЕЛИОТ“

Во дополнителна доказна постапка за случајот на СЈО „Труст“, каде првообвинет за нелегален тендер од 17 милиони евра е бизнисменот Сеад Кочан, во Крив ...
ВЕШТАКОТ НЕ ДОБИЛ ДОЗВОЛА ОД „ТРАНСМЕТ“ ДА НАПРАВИ УВИД НА МЕХАНИЗАЦИЈАТА ЗА СУДЕЊЕТО НА СЕАД КОЧАН

ВЕШТАКОТ НЕ ДОБИЛ ДОЗВОЛА ОД „ТРАНСМЕТ“ ДА НАПРАВИ УВИД НА МЕХАНИЗАЦИЈАТА ЗА СУДЕЊЕТО НА СЕАД КОЧАН

На вештакот кој по барање на Специјалното јавно обвинителство за предметот „Труст“ требало да направи увид на механизацијата употребувана за ископ на ...
АКО СЕ УТВРДИ ДЕКА МУ ПРОГЛЕДАЛ НИЗ ПРСТИ НА КОЧАН, ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТРУСТ“ ЌЕ СЕ ПРОШИРИ И НА ГРУЕВСКИ

АКО СЕ УТВРДИ ДЕКА МУ ПРОГЛЕДАЛ НИЗ ПРСТИ НА КОЧАН, ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТРУСТ“ ЌЕ СЕ ПРОШИРИ И НА ГРУЕВСКИ

Ако обвинетите во „Труст“ Сеад Кочан, Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ во текот на судскот процес што почна денеска во Основниот суд Скопје 1 посочат д ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ