Таг: Софија

1 2 3 435 / 35 НАПИСИ
ПРЕДЛОГОТ УТВРДЕН СО ЦИПРАС ЗНАЧИ КОМПЛЕТНО РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ ЗА ИМЕТО, РЕЧЕ ЗАЕВ

ПРЕДЛОГОТ УТВРДЕН СО ЦИПРАС ЗНАЧИ КОМПЛЕТНО РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ ЗА ИМЕТО, РЕЧЕ ЗАЕВ

Опцијата за предлогот кој го договориле со грчкиот премиер Алексис Ципрас е комплетно решавање, во кое се вклучени сите прашања во спорот за името со ...
ОПСЕГОТ НА УПОТРЕБА НА ИМЕТО И ПРОМЕНА НА УСТАВОТ НА МАСА НА РАЗГОВОРИТЕ ЗАЕВ-ЦИПРАС ВО СОФИЈА

ОПСЕГОТ НА УПОТРЕБА НА ИМЕТО И ПРОМЕНА НА УСТАВОТ НА МАСА НА РАЗГОВОРИТЕ ЗАЕВ-ЦИПРАС ВО СОФИЈА

(За САКАМДАКАЖАМ.МК од Софија: Горан Трпеноски) Започна средбата на македонскиот и грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, на маргините на Са ...
ПЕТ ЖРТВИ НА ГОРЕШТИНИТЕ ВО СОФИЈА

ПЕТ ЖРТВИ НА ГОРЕШТИНИТЕ ВО СОФИЈА

Петмина умреле во главниот град на Бугарија, Софија како последица на исклучителните горештини, јавија болнички извори. Температурата во саботата се к ...
КОГО ЌЕ ПРЕТСТАВУВА НИКОЛОСКИ ВО БРИСЕЛ, ВМРО-ДПМНЕ ИЛИ МАКЕДОНИЈА, ИЗЈАВИ ДИМИТРОВ ВО СОФИЈА

КОГО ЌЕ ПРЕТСТАВУВА НИКОЛОСКИ ВО БРИСЕЛ, ВМРО-ДПМНЕ ИЛИ МАКЕДОНИЈА, ИЗЈАВИ ДИМИТРОВ ВО СОФИЈА

Министерот за надворешни работи Никола Димитров кажа дека е запрена постапката за испраќање на Александар Николоски на амбасадорска позиција во седишт ...
И ДА НЕ СЕ ПРОДОЛЖИ РОКОТ ЗА СЈО, ДОКАЗИТЕ ЌЕ ГИ ПРЕЗЕМЕ ДРУГО ОБВИНИТЕЛСТВО, КАЖА ЗАЕВ ВО СОФИЈА

И ДА НЕ СЕ ПРОДОЛЖИ РОКОТ ЗА СЈО, ДОКАЗИТЕ ЌЕ ГИ ПРЕЗЕМЕ ДРУГО ОБВИНИТЕЛСТВО, КАЖА ЗАЕВ ВО СОФИЈА

Премиерот Зоран Заев, кој втор ден е во посета на Бугарија, рече дека Специјалното јавно обвинителство има кус рок да ги отвори сите истраги од матери ...
1 2 3 435 / 35 НАПИСИ