Таг: сој

1 2 10 / 14 НАПИСИ
НОСЕТЕ МАСКИ НА ЗАТВОРЕНО, ОСТАНЕТЕ ДОМА АКО ИМАТЕ ТЕМПЕРАТУРА, АПЕЛИРА Д-Р ДАНИЛОВСКИ

НОСЕТЕ МАСКИ НА ЗАТВОРЕНО, ОСТАНЕТЕ ДОМА АКО ИМАТЕ ТЕМПЕРАТУРА, АПЕЛИРА Д-Р ДАНИЛОВСКИ

Подваријантата на сојот на ковид-19 омикрон, наречена кракен има симптоми како кај грип или настинка, но само стари лица со хронични болести, односно ...
ГОЛЕМИОТ БРАН НА КОВИД ВО КИНА ГИ ЗГОЛЕМУВА ШАНСИТЕ ЗА ПОЈАВА НА НОВ СОЈ

ГОЛЕМИОТ БРАН НА КОВИД ВО КИНА ГИ ЗГОЛЕМУВА ШАНСИТЕ ЗА ПОЈАВА НА НОВ СОЈ

Може ли напливот на ковид-19 во Кина да ослободи нов мутант на коронавирус во светот? Научниците не знаат, но се загрижени дека тоа може да се случи. ...
ОМИКРОН СЕ ШИРИ НИЗ ЕВРОПА СО БРЗИНА НА СВЕТЛИНАТА, ПРЕДУПРЕДИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕМИЕР

ОМИКРОН СЕ ШИРИ НИЗ ЕВРОПА СО БРЗИНА НА СВЕТЛИНАТА, ПРЕДУПРЕДИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕМИЕР

Сојот омикрон  на ковид-19 се шири низ Европа со брзина на светлината и најверојатно ќе стане доминантен во Франција за неколку дена, на почетокот на ...
СИМПТОМИТЕ НА ОМИКРОН СЕ БЛАГИ И НЕОБИЧНИ, НО ПОСТАРИТЕ МОЖЕ ТЕШКО ДА НАСТРАДААТ, ВЕЛИ ЛЕКАРКАТА КОЈА ПРВА АЛАРМИРА ЗА НОВИОТ СОЈ ВО ЈУЖНА АФРИКА

СИМПТОМИТЕ НА ОМИКРОН СЕ БЛАГИ И НЕОБИЧНИ, НО ПОСТАРИТЕ МОЖЕ ТЕШКО ДА НАСТРАДААТ, ВЕЛИ ЛЕКАРКАТА КОЈА ПРВА АЛАРМИРА ЗА НОВИОТ СОЈ ВО ЈУЖНА АФРИКА

Д-р Анжелик Куци, докторката од Јужна Африка која прва ги алармираше властите за болни со новиот сој на ковид-19 омикрон, кажа дека симптомите на нови ...
БОЛНИ ОД КОВИД-19 ШЕСТ ЧЛЕНА НА ТЕТОВСКО СЕМЕЈСТВО НА ВОЗРАСТ ОД ЕДНА ДО 61 ГОДИНА, СИТЕ ВОЗРАСНИ НЕВАКЦИНИРАНИ

БОЛНИ ОД КОВИД-19 ШЕСТ ЧЛЕНА НА ТЕТОВСКО СЕМЕЈСТВО НА ВОЗРАСТ ОД ЕДНА ДО 61 ГОДИНА, СИТЕ ВОЗРАСНИ НЕВАКЦИНИРАНИ

Две лица имаат делта сој на ковид-19, додека 14 лица позитивни на ковид-19 од кои шест се од едно семејство, е сликата на епидемиолошката состојба во ...
ПОЗИТИВНИ НА ДЕЛТА СОЈОТ НА КОВИД-19 СЕ ДВАЈЦА ПОВРАТНИЦИ ОД ГЕРМАНИЈА ВО ТЕТОВО

ПОЗИТИВНИ НА ДЕЛТА СОЈОТ НА КОВИД-19 СЕ ДВАЈЦА ПОВРАТНИЦИ ОД ГЕРМАНИЈА ВО ТЕТОВО

При ПЦР тестирање, кај две лица од Тетово е утврдено присуство на делта сојот на ковид-19. И двете лица се од исто семејство и немале никакви видливи ...
БРИТАНСКИ СОЈ НА КОВИД-19 ИМА БОЛНИОТ ВРАТЕН ОД ЗАНЗИБАР, УТРЕ ЌЕ СЕ ЗНАЕ РЕЗУЛТАТОТ ОД ВТОРИОТ ПАЦИЕНТ

БРИТАНСКИ СОЈ НА КОВИД-19 ИМА БОЛНИОТ ВРАТЕН ОД ЗАНЗИБАР, УТРЕ ЌЕ СЕ ЗНАЕ РЕЗУЛТАТОТ ОД ВТОРИОТ ПАЦИЕНТ

Британскиот сој на коронавирусот е откриен кај пациентот кој пред неколку дена се врати од Занзибар, Африка, а утре ќе се анализира брисот на вториот ...
ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ДАВА ОГРАНИЧЕНА ЗАШТИТА ОД ЈУЖНОАФРИКАНСКИОТ СОЈ НА КОВИД-19, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕ НА ФИРМАТА

ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ДАВА ОГРАНИЧЕНА ЗАШТИТА ОД ЈУЖНОАФРИКАНСКИОТ СОЈ НА КОВИД-19, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕ НА ФИРМАТА

Раните испитувања укажуваат на тоа дека вакцината против ковид-19 на „Оксфорд-АстраЗенека“ нуди ограничена заштита од лесна форма на болеста предизвик ...
БРИТАНСКИОТ СОЈ НА КОВИД-19 ЌЕ ДОМИНИРА, ДА БИДЕМЕ УШТЕ ПОПРЕТПАЗЛИВИ, ВЕЛИ Д-Р КУНГУЛОВСКИ

БРИТАНСКИОТ СОЈ НА КОВИД-19 ЌЕ ДОМИНИРА, ДА БИДЕМЕ УШТЕ ПОПРЕТПАЗЛИВИ, ВЕЛИ Д-Р КУНГУЛОВСКИ

Доктор Горан Кунгуловски од Лабораторијата за генетика и персонализирана медицина во приватната клиника „Жан Митрев“ вели дека новата мутација на кови ...
БРИТАНСКИОТ СОЈ НА КОВИД-19 ОТКРИЕН КАЈ 46-ГОДИШЕН МАКЕДОНЕЦ КОЈ ОД 22 ЈАНУАРИ СЕ ВОДИ ЗА ОЗДРАВЕН

БРИТАНСКИОТ СОЈ НА КОВИД-19 ОТКРИЕН КАЈ 46-ГОДИШЕН МАКЕДОНЕЦ КОЈ ОД 22 ЈАНУАРИ СЕ ВОДИ ЗА ОЗДРАВЕН

Мутација на британскиот сој на ковид-19 е детектирана денеска кај оздравен 46-годишен маж од ковид-19, при анализа на податоци во приватна лабораториј ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ