Таг: социјална мрежа

ТВИТЕР ЌЕ ДОЗВОЛИ ДВОЈНО ПОДОЛГИ ТВИТОВИ

ТВИТЕР ЌЕ ДОЗВОЛИ ДВОЈНО ПОДОЛГИ ТВИТОВИ

Твитер соопшти дека тестира двојно зголемување на бројот на знаци дозволени во твитовите на социјалната мрежа. „Сакаме секоја личност ширум светот ...
ВО СКОПЈЕ ОСУДЕН МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ЗА НАВРЕДА НА ЕРДОГАН

ВО СКОПЈЕ ОСУДЕН МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ЗА НАВРЕДА НА ЕРДОГАН

Основниот суд Скопје го осуди македонскиот државјанин Е.А. на парична казна од 24.600 денари за навреда на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, о ...
ФЕЈСБУК ВОВЕДУВА МЕРКИ ПРОТИВ ЛАЖНИ ВЕСТИ ПРЕД ИЗБОРИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА

ФЕЈСБУК ВОВЕДУВА МЕРКИ ПРОТИВ ЛАЖНИ ВЕСТИ ПРЕД ИЗБОРИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА

Фејсбук соопшти дека воведува мерки да се справи со ширењето лажни вести во Германија, неколку месеци пред одржувањето на парламентарните избори во зе ...
ГО НАТЕРАЛА ДА СЕ СОБЛЕЧЕ ПРЕД КАМЕРА, А ПОТОА ГО УЦЕНУВАЛА

ГО НАТЕРАЛА ДА СЕ СОБЛЕЧЕ ПРЕД КАМЕРА, А ПОТОА ГО УЦЕНУВАЛА

Дваесет и шестгодишниот тетовец М.О. пријави во тетовската полиција дека бил уценуван од непозната девојка. Нецел час пред завчеравечер да пријави слу ...
ФЕЈСБУК РАЗГЛЕДУВА НАЧИНИ ДА СЕ БОРИ СО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ВЕЛИ ЗАКЕРБЕРГ

ФЕЈСБУК РАЗГЛЕДУВА НАЧИНИ ДА СЕ БОРИ СО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ВЕЛИ ЗАКЕРБЕРГ

Една недела откако се обиде да ја увери јавноста дека е екстремно малку веројатно лажните вести да влијаеле на исходот на американските претседателски ...
ТВИТЕР ГО УКИНУВА ВАЈН ПО ЛОШИТЕ ФИНАНСИСКИ РЕЗУЛТАТИ

ТВИТЕР ГО УКИНУВА ВАЈН ПО ЛОШИТЕ ФИНАНСИСКИ РЕЗУЛТАТИ

Апликацијата за кратки видеа Вајн на Твитер ќе биде затворена во наредните месеци, откако социјалната мрежа не успеа да го направи Вајн профитабилен д ...
6 / 6 НАПИСИ