Таг: спорт

ЗОШТО Е СПОРНО ДА СЕ ПРИЗНАЕ БУГАРСКО МАЛЦИНСТВО ВО ЗЕМЈАВА, А НЕ СЕ СПОРАТ ЦРНОГОРЦИТЕ И ХРВАТИТЕ, РЕЧЕ ОСМАНИ

ЗОШТО Е СПОРНО ДА СЕ ПРИЗНАЕ БУГАРСКО МАЛЦИНСТВО ВО ЗЕМЈАВА, А НЕ СЕ СПОРАТ ЦРНОГОРЦИТЕ И ХРВАТИТЕ, РЕЧЕ ОСМАНИ

Отворањето на Уставот и признавањето на Бугарите како малцинство во Македонија е во склоп на нашата политика кон етничките заедници, смета министерот ...
И ПОКРАЈ КОВИД ПАНДЕМИЈАТА СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА СЕ ВРАТИ НА ТЕРЕНИТЕ ЗА ЕВРОПСКАТА НЕДЕЛА НА СПОРТОТ

И ПОКРАЈ КОВИД ПАНДЕМИЈАТА СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА СЕ ВРАТИ НА ТЕРЕНИТЕ ЗА ЕВРОПСКАТА НЕДЕЛА НА СПОРТОТ

Во рамките на Европската недела на спортот и Европската фудбалска недела членовите на Специјалната олимпијада се вратија на спортските терени. 60 атле ...
ПОЧНУВАМЕ НОВО ПОГЛАВЈЕ, ГОЛФ ТЕРЕНИТЕ ЌЕ ГО СТАВАТ АЕРОДРОМ НА МАПАТА НА СВЕТСКИ ДЕСТИНАЦИИ, ВЕЛИ МАРИН

ПОЧНУВАМЕ НОВО ПОГЛАВЈЕ, ГОЛФ ТЕРЕНИТЕ ЌЕ ГО СТАВАТ АЕРОДРОМ НА МАПАТА НА СВЕТСКИ ДЕСТИНАЦИИ, ВЕЛИ МАРИН

Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин и претседателот на голф федерацијата на Македонија Наум Јанакиев, денеска потпишаа Меморандум за сор ...
ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНАТА ХРВАТСКА СПОРТСКА КОМЕНТАТОРКА МИЛКА БАБОВИЌ

ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНАТА ХРВАТСКА СПОРТСКА КОМЕНТАТОРКА МИЛКА БАБОВИЌ

Милка Бабовиќ, легендарна хрватска спортска новинарка и југословенска атлетичарка, почина во Загреб од коронавирус. Имаше 92 години, а пред два и пол ...
КАЈАКАРИТЕ ПРИВЕДЕНИ ОТИ ЈА ЧУВАА ПРИКОЛКАТА СО ОПРЕМА ДОДЕКА ЈА ОТСТРАНУВАА 20 ПОЛИЦАЈЦИ И БРОЈНИ ИНСПЕКТОРИ ВО СТРУГА

КАЈАКАРИТЕ ПРИВЕДЕНИ ОТИ ЈА ЧУВАА ПРИКОЛКАТА СО ОПРЕМА ДОДЕКА ЈА ОТСТРАНУВАА 20 ПОЛИЦАЈЦИ И БРОЈНИ ИНСПЕКТОРИ ВО СТРУГА

Со силно полициско обезбедување, без судски налог и присуство на извршител денеска во Струга се отстрануваше времена приколка во која е сместен кајака ...
НА ДЕЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ИМ ТРЕБА ПОВЕЌЕ ОД ЕДЕН ЧАС ФИСКУЛТУРА НЕДЕЛНО, БАРААТ РОДИТЕЛИТЕ ВО ТЕТОВО

НА ДЕЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ИМ ТРЕБА ПОВЕЌЕ ОД ЕДЕН ЧАС ФИСКУЛТУРА НЕДЕЛНО, БАРААТ РОДИТЕЛИТЕ ВО ТЕТОВО

Во спортската сала на Текстилното училиште во Тетово во тек е еден необичен спортски натпревар. Десетина деца, со невешти чекори, трчаат по кошакарска ...
АКО ПРЕСТАНАМ ДА ВЕЖБАМ, ГОТОВ СУМ, ВЕЛИ 72-ГОДИШНИОТ НАЈСТАР АКТИВЕН БОДИБИЛДЕР

АКО ПРЕСТАНАМ ДА ВЕЖБАМ, ГОТОВ СУМ, ВЕЛИ 72-ГОДИШНИОТ НАЈСТАР АКТИВЕН БОДИБИЛДЕР

Во вежбалната на фитнес клубот „Гладијатор“, тетовецот Хасан Камбери ги прави секојдневните вежби. Во рацете држи два тега, секој по 15 килограми тежо ...
ИГРАЊЕТО НА ШИПКА И ОФИЦИЈАЛНО СТАНА СПОРТ

ИГРАЊЕТО НА ШИПКА И ОФИЦИЈАЛНО СТАНА СПОРТ

Играњето на шипка и официјално беше признато како спорт и следната цел е да биде вклучено во програмата на Олимписки игри. Најголеми заслуги за ова и ...
8 / 8 НАПИСИ