Таг: Србија

1 2 3 25 10 / 250 НАПИСИ
ИЗБРАНА НОВА ВЛАДА НА СРБИЈА НА ЧЕЛО СО МИЛОШ ВУЧЕВИЌ

ИЗБРАНА НОВА ВЛАДА НА СРБИЈА НА ЧЕЛО СО МИЛОШ ВУЧЕВИЌ

Со 152 гласа „за“ и 61 „против“, српските пратеници денеска ја изгласаа новата влада на Србија, четири и пол месеци по одржувањето на изборите. Владат ...
МАНДАТАРОТ ВУЧЕВИЌ ГО ОБЈАВИ СОСТАВОТ НА НОВАТА СРПСКА ВЛАДА, ВЛЕЗЕ И ВУЛИН КОЈ Е ПОД АМЕРИКАНСКИ САНКЦИИ

МАНДАТАРОТ ВУЧЕВИЌ ГО ОБЈАВИ СОСТАВОТ НА НОВАТА СРПСКА ВЛАДА, ВЛЕЗЕ И ВУЛИН КОЈ Е ПОД АМЕРИКАНСКИ САНКЦИИ

Новата српска влада ќе го вклучи и поранешниот шеф на разузнавањето Александар Вулин, кој одржуваше блиски врски со Русија и се најде под американскит ...
БУГАРИЈА Е НАЈГОЛЕМА ЗАКАНА, А СРБИЈА НАЈГОЛЕМ СОЈУЗНИК ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ, СПОРЕД ИСТРАЖУВАЊЕ НА ИРИ

БУГАРИЈА Е НАЈГОЛЕМА ЗАКАНА, А СРБИЈА НАЈГОЛЕМ СОЈУЗНИК ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ, СПОРЕД ИСТРАЖУВАЊЕ НА ИРИ

Убедливо најголем број од македонските граѓани (23%) сметаат дека Бугарија е најголема закана за земјата, според регионалното истражување на американс ...
ДВЕ ЛИЦА ГО ПРИЗНАА УБИСТВОТО НА ДВЕГОДИШНАТА ДАНКА ИЛИЌ, ОБЈАВИ СРПСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ВУЧИЌ

ДВЕ ЛИЦА ГО ПРИЗНАА УБИСТВОТО НА ДВЕГОДИШНАТА ДАНКА ИЛИЌ, ОБЈАВИ СРПСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ВУЧИЌ

Две лица се уапсени поради убиството на двегодишното девојче Данка Илиќ, објави српскиот претседател Александар Вучиќ. Судбината на девојчето од Бор б ...
ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ УСВОИ РЕЗОЛУЦИЈА СО КОЈА СЕ БАРА МЕЃУНАРОДНА ИСТРАГА ЗА ИЗБОРИТЕ ВО СРБИЈА

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ УСВОИ РЕЗОЛУЦИЈА СО КОЈА СЕ БАРА МЕЃУНАРОДНА ИСТРАГА ЗА ИЗБОРИТЕ ВО СРБИЈА

Европскиот парламент усвои резолуција со која се повикува да се спроведе независна меѓународна истрага за нерегуларностите на декемвриските парламента ...
ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА РОДИТЕЛИТЕ НА ТИНЕЈЏЕРОТ КОЈ ЛАНИ ИЗВРШИ МАСАКР ВО ШКОЛО ВО БЕЛГРАД, ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНО ЗА ЈАВНОСТ

ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА РОДИТЕЛИТЕ НА ТИНЕЈЏЕРОТ КОЈ ЛАНИ ИЗВРШИ МАСАКР ВО ШКОЛО ВО БЕЛГРАД, ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНО ЗА ЈАВНОСТ

Во Србија почна судењето на родителите на тинејџерот кој во мај минатата година уби десет луѓе, од кои девет соученици во основното училиште „Владисла ...
НАД 10.000 ЛУЃЕ ПРОТЕСТИРАА ВО БЕЛГРАД И ПОБАРАА НОВИ ИЗБОРИ ВО СРБИЈА ВО РОК ОД ШЕСТ МЕСЕЦИ

НАД 10.000 ЛУЃЕ ПРОТЕСТИРАА ВО БЕЛГРАД И ПОБАРАА НОВИ ИЗБОРИ ВО СРБИЈА ВО РОК ОД ШЕСТ МЕСЕЦИ

Илјадници луѓе се собраа денеска во центарот на Белград на најголемиот протест од одржувањето на парламентарните и локалните избори на 17 декември. Во ...
ОВА БЕШЕ НАСИЛЕН ОБИД ЗА ЗАЗЕМАЊЕ ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ, ИМАМЕ ДОКАЗИ ДЕКА СÈ БЕШЕ ПОДГОТВУВАНО, КАЖА ВУЧИЌ ПО ВЧЕРАШНИТЕ НЕРЕДИ ВО БЕЛГРАД

ОВА БЕШЕ НАСИЛЕН ОБИД ЗА ЗАЗЕМАЊЕ ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ, ИМАМЕ ДОКАЗИ ДЕКА СÈ БЕШЕ ПОДГОТВУВАНО, КАЖА ВУЧИЌ ПО ВЧЕРАШНИТЕ НЕРЕДИ ВО БЕЛГРАД

Александар Вучиќ изјави дека двајца полицајци се потешко повредени за време на синоќешните протести пред градското собрание во Белград, а повеќе од 35 ...
СРПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО СОЛЗАВЕЦ ГИ РАСТЕРА ДЕМОНСТРАНТИТЕ КОИ СЕ ОБИДОА ДА ВЛЕЗАТ ВО ГРАДСКОТО СОБРАНИЕ, ВУЧИЌ ВЕЛИ ДЕКА НЕМА РЕВОЛУЦИЈА ВО БЕЛГРАД

СРПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО СОЛЗАВЕЦ ГИ РАСТЕРА ДЕМОНСТРАНТИТЕ КОИ СЕ ОБИДОА ДА ВЛЕЗАТ ВО ГРАДСКОТО СОБРАНИЕ, ВУЧИЌ ВЕЛИ ДЕКА НЕМА РЕВОЛУЦИЈА ВО БЕЛГРАД

Заврши протестот на српската опозиција собрана околу коалицијата „Србија против насилство“ пред градското собрание на Белград. За време на протестот с ...
ОПОЗИЦИЈАТА ГИ ПРЕДАДЕ ДОКАЗИТЕ ЗА КРАЖБА НА ИЗБОРИТЕ ВО БЕЛГРАД И НАЈАВИ ШТРАЈК СО ГЛАД ДО НИВНО ПОНИШТУВАЊЕ

ОПОЗИЦИЈАТА ГИ ПРЕДАДЕ ДОКАЗИТЕ ЗА КРАЖБА НА ИЗБОРИТЕ ВО БЕЛГРАД И НАЈАВИ ШТРАЈК СО ГЛАД ДО НИВНО ПОНИШТУВАЊЕ

Српските опозициски лидери Мирослав Алексиќ и Маринка Тепиќ објавија дека почнуваат штрајк со глад кој ќе трае до поништувањето на резултатите од вчер ...
1 2 3 25 10 / 250 НАПИСИ