Таг: Стојанче Ангелов

1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ
ГОРАТ НИСКИ ГРМУШКИ НА ПЛАНИНАТА ЖЕДЕН НА НЕПРИСТАПЕН ТЕРЕН, АНГЕЛОВ ОЧЕКУВА ПОЖАРОТ САМ ДА СЕ ИЗГАСИ ОД СТУДОТ, АКО НЕ, УТРЕ СО ХЕЛИКОПТЕР

ГОРАТ НИСКИ ГРМУШКИ НА ПЛАНИНАТА ЖЕДЕН НА НЕПРИСТАПЕН ТЕРЕН, АНГЕЛОВ ОЧЕКУВА ПОЖАРОТ САМ ДА СЕ ИЗГАСИ ОД СТУДОТ, АКО НЕ, УТРЕ СО ХЕЛИКОПТЕР

На планината Жеден над селото Кучково, на непристапен терен ноќва избувна пожар. Од Скопје се гледа како да гори голема површина, но директорот на Цен ...
ЗАР НЕКОЈ ТРЕБА ДА ЗАГИНЕ ЗА ДА ИМ ТЕКНЕ НА ГРАД СКОПЈЕ И ОПШТИНА БУТЕЛ ДА ГО ПОПРАВАТ МОСТОТ ВО ВИЗБЕГОВО, ПРАШУВА ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК АНГЕЛОВ

ЗАР НЕКОЈ ТРЕБА ДА ЗАГИНЕ ЗА ДА ИМ ТЕКНЕ НА ГРАД СКОПЈЕ И ОПШТИНА БУТЕЛ ДА ГО ПОПРАВАТ МОСТОТ ВО ВИЗБЕГОВО, ПРАШУВА ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК АНГЕЛОВ

Бетонски коцки можат да паднат од мостот во Визбегово врз возилата кои се движат по патот под него и некој да загине, вели директорот на Центарот за у ...
ВИКЕНДОВ ИМАЛО 116 ПОЖАРИ, АНГЕЛОВ АПЕЛИРА ДО ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ДА НЕ БАРААТ ПОМОШ ОД ЕР ТРАКТОРИТЕ ЗА СЕКОЈ ОГАН

ВИКЕНДОВ ИМАЛО 116 ПОЖАРИ, АНГЕЛОВ АПЕЛИРА ДО ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ДА НЕ БАРААТ ПОМОШ ОД ЕР ТРАКТОРИТЕ ЗА СЕКОЈ ОГАН

Викендов во земјава имало 116 пожари на отворен простор. Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) велат дека состојбата со пожарите на отворен простор ...
ЧАЈ И ЦВЕКЛО

ЧАЈ И ЦВЕКЛО

Ние здрави, тие изнакрадени. ...
ГОЛЕМ ПОЖАР ЗАД ХОТЕЛОТ „БЕЛВИ“ ВО ИЛИНДЕН, ГОРИ ЗАПАЛЕНА ТРСКА И СЕ ШИРИ КОН АРАЧИНОВО

ГОЛЕМ ПОЖАР ЗАД ХОТЕЛОТ „БЕЛВИ“ ВО ИЛИНДЕН, ГОРИ ЗАПАЛЕНА ТРСКА И СЕ ШИРИ КОН АРАЧИНОВО

Во голем пожар гори стрниште позади хотелот „Белви“ во скопската населба Илинден, а густиот чад се гледа и од Скопје. Директорот на Центарот за управу ...
ГОЛЕМ ПОЖАР КАЈ ДОЈРАН БЛИЗУ ГРЧКАТА ГРАНИЦА, ЕКСПЛОДИРАЛЕ МИНИ ОД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА

ГОЛЕМ ПОЖАР КАЈ ДОЈРАН БЛИЗУ ГРЧКАТА ГРАНИЦА, ЕКСПЛОДИРАЛЕ МИНИ ОД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА

Попладнево изби голем пожар меѓу Богданци и Дојран, каде експлoдирале 4 мини од Првата светска војна. Пожарот се шири на фронтот од Првата светска вој ...
ПОЖАРОТ КАЈ СКОПСКО АЈВАТОВЦИ СТАВЕН ПОД КОНТРОЛА, НЕМА ПОТРЕБА ДА ИНТЕРВЕНИРААТ АВИОНИТЕ

ПОЖАРОТ КАЈ СКОПСКО АЈВАТОВЦИ СТАВЕН ПОД КОНТРОЛА, НЕМА ПОТРЕБА ДА ИНТЕРВЕНИРААТ АВИОНИТЕ

Пожарот кај скопското село Ајватовци во Општина Илинден сè уште е активен на еден крак, но е ставен под контрола. Како што информираат од Центарот за ...
ГОЛЕМ ПОЖАР КАЈ СКОПСКО АЈВАТОВЦИ, ГОРИ БОРОВА ШУМА

ГОЛЕМ ПОЖАР КАЈ СКОПСКО АЈВАТОВЦИ, ГОРИ БОРОВА ШУМА

Денес околу 16 часот, избувна шумски пожар кај селата Бучинци и Ајватовци во општина Илинден. Гори  борова шума и пожарот уште не е ставен под контрол ...
ПОД КОНТРОЛА СЕ ПОЖАРИТЕ ВО НЕГОТИНО И ДЕМИР КАПИЈА, ВЕЛИ АНГЕЛОВ

ПОД КОНТРОЛА СЕ ПОЖАРИТЕ ВО НЕГОТИНО И ДЕМИР КАПИЈА, ВЕЛИ АНГЕЛОВ

Под контрола е ставен силниот пожар во боровата т. н. Гоцева Шума во непосредна близина на Неготино, вели директорот на Центарот за управување со криз ...
СО 47 ГОДИНИ СТАР КАМИОН „ФАП 13“ СЕ ГАСАТ ПОЖАРИТЕ ВО КАВАДАРЦИ, АНГЕЛОВ ВЕЛИ ВОЗИЛОТО Е ИСПРАВНО И ДОБРО ОДРЖУВАНО

СО 47 ГОДИНИ СТАР КАМИОН „ФАП 13“ СЕ ГАСАТ ПОЖАРИТЕ ВО КАВАДАРЦИ, АНГЕЛОВ ВЕЛИ ВОЗИЛОТО Е ИСПРАВНО И ДОБРО ОДРЖУВАНО

Со камион „ФАП 13“ од 1976 година се гасат пожарите во Кавадарци и околината. Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска з ...
1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ