Таг: суд

1 2 3 11 10 / 110 НАПИСИ
ОБОЖАВАТЕЛКА НА ПУТИН КАЗНЕТА НА СУД ВО КЕЛН

ОБОЖАВАТЕЛКА НА ПУТИН КАЗНЕТА НА СУД ВО КЕЛН

Елена Колбасникова и во Германија е позната по нејзините проруски погледи. Судот во Келн ѝ изрече казна поради одобрување на злосторства, неприфаќајќи ...
ХОЛАНЃАНЕЦ ДОБИ СУДСКА ЗАБРАНА ДА ДОНИРА СПЕРМА, ОТИ ВЕЌЕ ИМА НАД 500 ДЕЦА НИЗ СВЕТОТ

ХОЛАНЃАНЕЦ ДОБИ СУДСКА ЗАБРАНА ДА ДОНИРА СПЕРМА, ОТИ ВЕЌЕ ИМА НАД 500 ДЕЦА НИЗ СВЕТОТ

Холандскиот суд му нареди на 41-годишен Холанѓанец да престане да донира сперма, затоа што, како што рекоа судиите, веќе има меѓу 500 и 600 деца низ с ...
ТРАМП ЌЕ СЕ ПОЈАВИ ВО СУД ВО ВТОРНИК, БИ МОЖЕЛ ДА СЕ СООЧИ СО ПОВЕЌЕ ОД 30 ОБВИНЕНИЈА

ТРАМП ЌЕ СЕ ПОЈАВИ ВО СУД ВО ВТОРНИК, БИ МОЖЕЛ ДА СЕ СООЧИ СО ПОВЕЌЕ ОД 30 ОБВИНЕНИЈА

Доналд Трамп ќе биде сослушан во судот во Њујорк во вторник. Се очекува тој да долета со приватен авион од Флорида и потоа да им се предаде на федерал ...
ДВАЕСЕТ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА КУМАНОВЕЦОТ ОБВИНЕТ ЗА СООБРАЌАЈКАТА ВО КОЈА БЕШЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА КУМАНОВСКИОТ СУД

ДВАЕСЕТ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА КУМАНОВЕЦОТ ОБВИНЕТ ЗА СООБРАЌАЈКАТА ВО КОЈА БЕШЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА КУМАНОВСКИОТ СУД

Кумановецот Мумин Дураку (47) доби 20 месеци затвор за сообраќајка која ја предизвикал на 11 февруари 2021, во 19 часот на крстосницата на улиците 11 ...
ПАДНАВ ВО ОТВОРЕНА ШАХТА, НО СУДОТ ПРЕСУДИ ЈАС ДА ПЛАТАМ 200 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ОТИ НЕ СУМ ГЛЕДАЛ КАДЕ ОДАМ, ВЕЛИ ОХРИЃАНЕЦОТ ЏЕПАРОСКИ

ПАДНАВ ВО ОТВОРЕНА ШАХТА, НО СУДОТ ПРЕСУДИ ЈАС ДА ПЛАТАМ 200 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ОТИ НЕ СУМ ГЛЕДАЛ КАДЕ ОДАМ, ВЕЛИ ОХРИЃАНЕЦОТ ЏЕПАРОСКИ

Охриѓанецот Илија Џепароски паднал во отворена шахта, добил тешка повреда, поднел тужба против ЈП Нискоградба, но место отштета, Охридскиот суд пресуд ...
ГРЧКИОТ СУД ЈА ПОТВРДИ РЕГИСТРАЦИЈАТА НА ЦЕНТАРОТ ЗА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ВО ГРЦИЈА

ГРЧКИОТ СУД ЈА ПОТВРДИ РЕГИСТРАЦИЈАТА НА ЦЕНТАРОТ ЗА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ВО ГРЦИЈА

Центарот за македонски јазик во Грција соопшти дека Основниот суд во Лерин, во две посебни одлуки, официјално одби повеќе тужби кои бараа поништување ...
10 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА 17-ГОДИШНАТА ДЕВОЈКА КОЈА ГО УБИ 16-ГОДИШНОТО МОМЧЕ ВО ТЕТОВСКО БАЊИЧЕ

10 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА 17-ГОДИШНАТА ДЕВОЈКА КОЈА ГО УБИ 16-ГОДИШНОТО МОМЧЕ ВО ТЕТОВСКО БАЊИЧЕ

Основниот суд во Тетово денеска неправосилно ја осуди на 10 години затвор на 17-годишната девојка која го уби 16-годишното момче кое било нејзин прија ...
БИТОЛЧАНКА ДОБИ ОТШТЕТА ОТКАКО БИЛА ИСКАСАНА ОД УЛИЧНА МАЧКА ДОДЕКА ФРЛАЛА ЃУБРЕ, ПРВА ПРЕСУДА ЗА ВАКОВ ВИД НАПАД ВО МАКЕДОНИЈА

БИТОЛЧАНКА ДОБИ ОТШТЕТА ОТКАКО БИЛА ИСКАСАНА ОД УЛИЧНА МАЧКА ДОДЕКА ФРЛАЛА ЃУБРЕ, ПРВА ПРЕСУДА ЗА ВАКОВ ВИД НАПАД ВО МАКЕДОНИЈА

Апелациониот суд од Битола ја потврди првостепената пресуда со која е доделена парична отштета на битолчанка која била нападната и искасана од улична ...
70 ТЕКСТИЛНИ РАБОТНИЧКИ ОД КАВАДАРЦИ ТУЖЕЛЕ ЗА НЕИСПЛАТЕНИ ТРИ ПЛАТИ, КАВАДАРЕЧКИОТ СУД ГО ОДБИЛ БАРАЊЕТО И ДОСУДИЛ ДА ПЛАТАТ 20 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА СУДСКИ ТРОШОЦИ

70 ТЕКСТИЛНИ РАБОТНИЧКИ ОД КАВАДАРЦИ ТУЖЕЛЕ ЗА НЕИСПЛАТЕНИ ТРИ ПЛАТИ, КАВАДАРЕЧКИОТ СУД ГО ОДБИЛ БАРАЊЕТО И ДОСУДИЛ ДА ПЛАТАТ 20 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА СУДСКИ ТРОШОЦИ

Наместо по 130 илјади денари за три неисплатени плати и придонеси, седумдесетина поранешни работнички на текстилна фабрика од Кавадарци ќе треба да пл ...
ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР БЕЗ ОДГОВОР ДО КОГА ЕУ ЌЕ ТОЛЕРИРА БУГАРИЈА ДА НЕ ГИ ПОЧИТУВА ПРЕСУДИТЕ НА СУДОТ ВО СТРАЗБУР, А ДА БАРА ОД МАКЕДОНИЈА ДА ПОЧИТУВА БУГАРСКО МАЛЦИНСТВО

ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР БЕЗ ОДГОВОР ДО КОГА ЕУ ЌЕ ТОЛЕРИРА БУГАРИЈА ДА НЕ ГИ ПОЧИТУВА ПРЕСУДИТЕ НА СУДОТ ВО СТРАЗБУР, А ДА БАРА ОД МАКЕДОНИЈА ДА ПОЧИТУВА БУГАРСКО МАЛЦИНСТВО

Евроамбасадорот Дејвид Гир денеска во Битола не даде директен одговор на прашањето на САКАМДАКАЖАМ.МК до кога ЕУ ќе ја толерира Бугарија, која иако не ...
1 2 3 11 10 / 110 НАПИСИ