Таг: свиркач

ПУТИН МУ ДАДЕ РУСКО ДРЖАВЈАНСТВО НА СВИРКАЧОТ ЕДВАРД СНОУДЕН

ПУТИН МУ ДАДЕ РУСКО ДРЖАВЈАНСТВО НА СВИРКАЧОТ ЕДВАРД СНОУДЕН

Владимир Путин денеска му додели руско државјанство на бившиот американски разузнавач Едвард Сноуден, девет години откако тој обелодени серија тајни н ...
ТРАМП ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА НЕГОВОТО ОТПОВИКУВАЊЕ МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ ДО ГРАЃАНСКА ВОЈНА

ТРАМП ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА НЕГОВОТО ОТПОВИКУВАЊЕ МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ ДО ГРАЃАНСКА ВОЈНА

Американскиот претседател Доналд Трамп предупреди дека ако биде отповикан тоа ќе предизвика поделба како во Граѓанската војна во серија твитови ноќеск ...
ДО ПОСЛЕДЕН ЗДИВ

ДО ПОСЛЕДЕН ЗДИВ

1 Ова што сега ни се случува, сигурно ќе биде опеано во некое идно народно творештво. Ќе се пеат песни што го величаат отпорот на Македонецот да напра ...
ЈАС СУМ ЖРТВЕНО ЈАГНЕ НА ФЕЈСБУК, ВЕЛИ НАУЧНИКОТ КОЈ ГО СОЗДАЛ КВИЗОТ ПРЕКУ КОЈ БИЛЕ СОБРАНИ ПОДАТОЦИТЕ НА КОРИСНИЦИТЕ

ЈАС СУМ ЖРТВЕНО ЈАГНЕ НА ФЕЈСБУК, ВЕЛИ НАУЧНИКОТ КОЈ ГО СОЗДАЛ КВИЗОТ ПРЕКУ КОЈ БИЛЕ СОБРАНИ ПОДАТОЦИТЕ НА КОРИСНИЦИТЕ

Психологот кој ја креирал апликацијата преку која биле собрани и злоупотребени личните податоци на 50 милиони корисници вели дека е жртвено јагне на Ф ...
ДРЖ’ТЕ ГО КРАДЕЦОТ

ДРЖ’ТЕ ГО КРАДЕЦОТ

1 Антикорупциска комисија?  Кој добар виц, човече. Членовите на државното тело за борба против корупцијата лажеле на километража. Една сметка приложув ...
5 / 5 НАПИСИ