Таг: СВР-Охрид

БУГАРСКОТО МНР ЌЕ Ѝ ВРАЧИ ПРОТЕСТНА НОТА НА МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДОРКА ЗА КАФЕАНСКА ТЕПАЧКА ВО ОХРИД

БУГАРСКОТО МНР ЌЕ Ѝ ВРАЧИ ПРОТЕСТНА НОТА НА МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДОРКА ЗА КАФЕАНСКА ТЕПАЧКА ВО ОХРИД

Во бугарското министерството за надворешни работи ќе биде повикана македонската амбасадорка Агнеза Руси и ќе ѝ биде врачена протестна нота во врска со ...
ЕВРЕЈСКАТА ВЕРСКА ГРУПА „ЛЕВ ТАХОР“ ЌЕ БИДЕ ВО ЛАКОЧЕРЕЈ УШТЕ 10 ДЕНА, НЕМА ДА ШЕТААТ НИЗ СЕЛОТО, А ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ ГИ ЗАЧЕСТИ ПАТРОЛИТЕ

ЕВРЕЈСКАТА ВЕРСКА ГРУПА „ЛЕВ ТАХОР“ ЌЕ БИДЕ ВО ЛАКОЧЕРЕЈ УШТЕ 10 ДЕНА, НЕМА ДА ШЕТААТ НИЗ СЕЛОТО, А ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ ГИ ЗАЧЕСТИ ПАТРОЛИТЕ

Еврејската верска група „Лев Тахор“, која од неделата вечер престојува во охридското село Лакочереј и предизвика страв кај населението, до 6 март кога ...
ПАРАГЛАЈДЕРИСТ ПАДНА ВРЗ НАШАТА КОЛА НА ПЛАЖА, А СИТЕ ГЛЕДАА СЕИР И НЕ ПОМАГАА, ВЕЛИ ИСТОРИЧАРКАТА НА УМЕТНОСТ СОЊА АБАЏИЕВА ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО ЉУБАНИШТА

ПАРАГЛАЈДЕРИСТ ПАДНА ВРЗ НАШАТА КОЛА НА ПЛАЖА, А СИТЕ ГЛЕДАА СЕИР И НЕ ПОМАГАА, ВЕЛИ ИСТОРИЧАРКАТА НА УМЕТНОСТ СОЊА АБАЏИЕВА ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО ЉУБАНИШТА

Параглајдерист падна врз колата на историчарката на уметност Соња Абаџиева при слетување во село Љубаништа, охридско. Инцидентот се случи завчера попл ...
УБИЕНА Е ЖЕНА ВО ОХРИДСКОТО СЕЛО ВЕЛГОШТИ, ЕДЕН ПРИВЕДЕН ЗА УБИСТВОТО

УБИЕНА Е ЖЕНА ВО ОХРИДСКОТО СЕЛО ВЕЛГОШТИ, ЕДЕН ПРИВЕДЕН ЗА УБИСТВОТО

Едно лице синоќа е приведено во Струга, по вчерашното убиство на 47-годишна жена во охридското село Велгошти. Убиството се случило во 16 часот и 37 ми ...
ТРИЧЛЕНО СЕМЕЈСТВО УБИЕНО ВО ДЕБАР

ТРИЧЛЕНО СЕМЕЈСТВО УБИЕНО ВО ДЕБАР

Тричлено семејство е убиено во Дебар ноќта во 3 часот на 26 август. Смртно се застрелани маж (54), сопругата (53) и нивната 14-годишна ќерка. Убиствот ...
ОД ЦРКВИ ВО СТРУШКО УКРАДЕНИ СЕ 600 ИКОНИ, ДРУГИТЕ СЕ СКРИЕНИ ВО ДЕПОА

ОД ЦРКВИ ВО СТРУШКО УКРАДЕНИ СЕ 600 ИКОНИ, ДРУГИТЕ СЕ СКРИЕНИ ВО ДЕПОА

Од неколку цркви во селата во струшкиот регион, сместени во близината на границата со Албанија за неколку години украдени се околу 600 икони од познат ...
УКРАЛ ЗЛАТО ОД ПОЧИНАТА ПАЦИЕНТКА И ГО ПРОДАЛ КАЈ ВНУКА Ѝ ВО ОХРИД

УКРАЛ ЗЛАТО ОД ПОЧИНАТА ПАЦИЕНТКА И ГО ПРОДАЛ КАЈ ВНУКА Ѝ ВО ОХРИД

Болничар во Охридската болница од штотуку почината пациентка украл злато, соопшти СВР-Охрид. Тој бил откриен откако се обидел да го продаде украденото ...
ДВЕ ЛИЦА НА СТРУШКАТА ПЛАЖА СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ГО ФАТАТ УБИЕЦОТ НА БОЈКУ

ДВЕ ЛИЦА НА СТРУШКАТА ПЛАЖА СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ГО ФАТАТ УБИЕЦОТ НА БОЈКУ

Две лица кои биле на плажата „Аква блу” во Струга каде што вчера беше убиен Дилавер Бојку-Леку се стрчале кон убиецот, но се откажале од намерата биде ...
ИСКРШЕНА ДВОЈАЗИЧНАТА ТАБЛА НА ПЕНЗИСКИОТ ФОНД ВО ОХРИД

ИСКРШЕНА ДВОЈАЗИЧНАТА ТАБЛА НА ПЕНЗИСКИОТ ФОНД ВО ОХРИД

Утринава била искршена двојазичната табла поставена на влезот во Фондот за пензиско и инвалидско осигурување во Охрид. Според полициски извори, ошт ...
ЗАЕВ САКА ДА НИ ЈА УКРАДЕ ПОБЕДАТА, ВЕЛИ ВМРО-ДМНЕ

ЗАЕВ САКА ДА НИ ЈА УКРАДЕ ПОБЕДАТА, ВЕЛИ ВМРО-ДМНЕ

„За тоа кој ќе ја составува владата не одлучува Зоран Заев, туку граѓаните на Република Македонија“, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конферен ...
10 / 10 НАПИСИ