Таг: Тифани

„ЛУЈ ВИТОН“ ГО КУПИ „ТИФАНИ“ ЗА 16 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

„ЛУЈ ВИТОН“ ГО КУПИ „ТИФАНИ“ ЗА 16 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Најголемата светска компанија за луксузни добра ЛВМХ го купи „Тифани“, прославениот американски производител на накит, за повеќе од 16 милијарди долар ...
НЕ СМЕ ИСТРАЖЕН ОРГАН ЗА ДА ЈА ГОНИМЕ ИВОНА, ОБЈАСНУВААТ ОД УЈП ЗОШТО НЕ ГИ КОНТРОЛИРАЛЕ СМЕТКИТЕ НА НОВИНАРКАТА

НЕ СМЕ ИСТРАЖЕН ОРГАН ЗА ДА ЈА ГОНИМЕ ИВОНА, ОБЈАСНУВААТ ОД УЈП ЗОШТО НЕ ГИ КОНТРОЛИРАЛЕ СМЕТКИТЕ НА НОВИНАРКАТА

Управата за јавни приходи не одговори дали ќе преземе мерки против одговорни лица вработени во оваа државна институција затоа што со години го толерир ...
СУДЕЊЕТО НА ИВОНА ТАЛЕВСКА ЗА „ТИФАНИ“ НА СЈО ПОЧНУВА НА 19 ФЕВРУАРИ, „ТЕНДЕРИ“ СО ЕЛИЗАБЕТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА НА 21 ФЕВРУАРИ

СУДЕЊЕТО НА ИВОНА ТАЛЕВСКА ЗА „ТИФАНИ“ НА СЈО ПОЧНУВА НА 19 ФЕВРУАРИ, „ТЕНДЕРИ“ СО ЕЛИЗАБЕТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА НА 21 ФЕВРУАРИ

Основниот суд Скопје 1 ги закажа судењата против новинарката и бизнисменка Ивона Талевска за случајот „Тифани“ за криење данок кон државата и против е ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ЈА ФАТИ СУДИЈКАТА МОНИКА БАХЧОВАНОВСКА КАКО АНТИДАТИРА ОДЛУКА ЗА ИВОНА ТАЛЕВСКА

КАТИЦА ЈАНЕВА ЈА ФАТИ СУДИЈКАТА МОНИКА БАХЧОВАНОВСКА КАКО АНТИДАТИРА ОДЛУКА ЗА ИВОНА ТАЛЕВСКА

Специјалната обвинителка Катица Јанева до Советот за факти за одговорност на судија, поднела предлог за разрешување на судијката Моника Бахчовановска, ...
ИВОНА ТАЛЕВСКА ОСТАНА БЕЗ ПАСОШ, АПЕЛАЦИЈА Ѝ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА

ИВОНА ТАЛЕВСКА ОСТАНА БЕЗ ПАСОШ, АПЕЛАЦИЈА Ѝ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА

Сопственичката на фирми и новинарка Ивона Талевска од ТВ Сител останува без пасош, откако Апелациониот суд денеска ја одби нејзината жалба за мерките ...
ДВОЈКАТА ШТО ЈА ОРГАНИЗИРАШЕ ПРОСЛАВАТА НА 8 СЕПТЕМВРИ 1991, МИЛАН ТАЛЕВСКИ И ЈОВАН КЕКЕНОВСКИ

ДВОЈКАТА ШТО ЈА ОРГАНИЗИРАШЕ ПРОСЛАВАТА НА 8 СЕПТЕМВРИ 1991, МИЛАН ТАЛЕВСКИ И ЈОВАН КЕКЕНОВСКИ

    Дваесет и пет години не избришале ниту делче од сеќавањата на првите луѓе на Скопје за време на осамостојувањето, Милан Талевс ...
6 / 6 НАПИСИ