Таг: цени

1 2 3 5 10 / 43 НАПИСИ
НЕ ГИ ИСТАКНУВАМЕ ЦЕНИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ ЗАШТО ПОСТОЈАНО ГИ МЕНУВААТ, ВЕЛАТ БИТОЛСКИТЕ ПАЗАРЏИИ

НЕ ГИ ИСТАКНУВАМЕ ЦЕНИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ ЗАШТО ПОСТОЈАНО ГИ МЕНУВААТ, ВЕЛАТ БИТОЛСКИТЕ ПАЗАРЏИИ

Неколку дена пред Велигден, кога потрошувачката е зголемена, не се поставени цени на најголемиот дел од земјоделските производи на пазарот во центарот ...
ЦЕНАТА НА ПЛИНОТ НЕ СЕ НАМАЛУВА ЗАЕДНО СО ЦЕНИТЕ НА ДРУГИТЕ ГОРИВА ОТИ НЕ Е РЕГУЛИРАНА

ЦЕНАТА НА ПЛИНОТ НЕ СЕ НАМАЛУВА ЗАЕДНО СО ЦЕНИТЕ НА ДРУГИТЕ ГОРИВА ОТИ НЕ Е РЕГУЛИРАНА

Цената на течниот нафтен гас (ТНГ) не се намалува паралелно со цените на бензинот и дизелот, кои што од октомври наваму се во надолна линија поради на ...
ЈАГНЕШКОТО МЕСО ЧИНИ И ДО 500 ДЕНАРИ КИЛО, ПРЕД ВЕЛИГДЕН СЕ ОЧЕКУВА ДА ПОСКАПИ ЗА 10 ОТСТО

ЈАГНЕШКОТО МЕСО ЧИНИ И ДО 500 ДЕНАРИ КИЛО, ПРЕД ВЕЛИГДЕН СЕ ОЧЕКУВА ДА ПОСКАПИ ЗА 10 ОТСТО

Цената на јагнешкото месо стаса и до 500 денари за килограм. Пред Велигденски празници се најавуваат цени повисоки за 10 проценти од сегашните, односн ...
МЛЕКОТО И МЛЕЧНИТЕ ПРОИЗВОДИ ЌЕ ПОЕВТИНАТ ЗА 10 ОТСТО, А ТЕСТЕНИНИТЕ ЗА 15, ВЛАДАТА ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ

МЛЕКОТО И МЛЕЧНИТЕ ПРОИЗВОДИ ЌЕ ПОЕВТИНАТ ЗА 10 ОТСТО, А ТЕСТЕНИНИТЕ ЗА 15, ВЛАДАТА ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ

Од 16 март цените на млекото и млечните производи ќе се намалат за 10 отсто, а на тестенините за 15, соопштија денеска премиерот Димитар Ковачевски и ...
РАЗОЧАРАН СУМ ОД ПЕКАРИТЕ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ И НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ СЕ ЗАМРЗНАТ ЦЕНИ И НА ДРУГИ ОСНОВНИ ПРОИЗВОДИ

РАЗОЧАРАН СУМ ОД ПЕКАРИТЕ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ И НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ СЕ ЗАМРЗНАТ ЦЕНИ И НА ДРУГИ ОСНОВНИ ПРОИЗВОДИ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска најави дека ќе се замрзнат цените и други основни производи. Во моментов, во Министерството за економија се права ...
НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО КОНТРОЛИРА ПОСКАПУВАЊЕТО ВО МАРКЕТИТЕ ОТИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ПРОИЗВОДСТВЕНАТА ЦЕНА, ВЕЛИ ПАЗАРНИОТ ИНСПЕКТОРАТ

НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО КОНТРОЛИРА ПОСКАПУВАЊЕТО ВО МАРКЕТИТЕ ОТИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ПРОИЗВОДСТВЕНАТА ЦЕНА, ВЕЛИ ПАЗАРНИОТ ИНСПЕКТОРАТ

Високите цени на прехранбените производи во маркетите никој во државата не може да ги контолира оти пазарната или увозната цена се формира врз основа ...
ЦЕНИТЕ НА ХРАНАТА ПО МАРКЕТИТЕ ЌЕ ПОЧНАТ ДА СЕ НАМАЛУВААТ КОГА ЌЕ СЕ ПОТРОШАТ ЗАЛИХИТЕ ОД ПРЕТХОДНО, ВЕЛИ БЕКТЕШИ

ЦЕНИТЕ НА ХРАНАТА ПО МАРКЕТИТЕ ЌЕ ПОЧНАТ ДА СЕ НАМАЛУВААТ КОГА ЌЕ СЕ ПОТРОШАТ ЗАЛИХИТЕ ОД ПРЕТХОДНО, ВЕЛИ БЕКТЕШИ

Министерот за економија Крешник Бектеши вели дека намалување на цените на основните прехранбени производи ќе почнат да се намалуваат од следната недел ...
ЌЕ ИМАМЕ ПАК СОСТАНОК СО СТОПАНСКАТА КОМОРА ДА ВИДИМЕ ДО КАДЕ СЕ СО НАМАЛУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ

ЌЕ ИМАМЕ ПАК СОСТАНОК СО СТОПАНСКАТА КОМОРА ДА ВИДИМЕ ДО КАДЕ СЕ СО НАМАЛУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски најави дека наскоро пак ќе има состанок со претставници на Стопанската комора во делот на производителите на основни прех ...
ДИЗЕЛОТ ПОЕВТИНИ ЗА РЕЧИСИ 30 ОТСТО, ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА ХРАНА ПОЧНАА ДА ПЛАЌААТ ПОЕВТИНА СТРУЈА, САМО ЦЕНИТЕ ПО МАРКЕТИТЕ НИКАКО ДА СЕ НАМАЛАТ

ДИЗЕЛОТ ПОЕВТИНИ ЗА РЕЧИСИ 30 ОТСТО, ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА ХРАНА ПОЧНАА ДА ПЛАЌААТ ПОЕВТИНА СТРУЈА, САМО ЦЕНИТЕ ПО МАРКЕТИТЕ НИКАКО ДА СЕ НАМАЛАТ

Цената на дизелот и другите горива на бензинските пумпи е намалена за речиси 30 отсто од нивото од пред шест месеци, но тоа не се одрази на цените на ...
КАТАСТАРОТ ГИ ЗГОЛЕМИ ЦЕНИТЕ И ДО 500 ОТСТО, УСЛУГА ОД 67 ДЕНАРИ СЕГА ЧИНИ 409, ВЕЛАТ ОД КОМОРАТА НА ГЕОДЕТИ

КАТАСТАРОТ ГИ ЗГОЛЕМИ ЦЕНИТЕ И ДО 500 ОТСТО, УСЛУГА ОД 67 ДЕНАРИ СЕГА ЧИНИ 409, ВЕЛАТ ОД КОМОРАТА НА ГЕОДЕТИ

И до 500 отсто се зголемени цените на Катастарот. Од Комората на трговски друштва за геодетски работи денеска на прес-конференција побараа итно повлек ...
1 2 3 5 10 / 43 НАПИСИ