Таг: Црвен крст

1 2 3 436 / 36 НАПИСИ
СМЕТКИТЕ НА ЦРВЕН КРСТ ЗА ПОМОШ НА ПОПЛАВЕНИТЕ СЕ ЗАТВОРААТ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

СМЕТКИТЕ НА ЦРВЕН КРСТ ЗА ПОМОШ НА ПОПЛАВЕНИТЕ СЕ ЗАТВОРААТ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

Црвен крст ќе ја продолжи акцијата за донирање пари за помош на поплавените до понеделник, 29 август, соопштија денеска од Црвениот крст. Продолжување ...
НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ ОДАТ ПАРИТЕ ОД ПОМОШТА, САМО СМЕТКАТА НА ЦРВЕН КРСТ ПОД КОНТРОЛА

НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ ОДАТ ПАРИТЕ ОД ПОМОШТА, САМО СМЕТКАТА НА ЦРВЕН КРСТ ПОД КОНТРОЛА

За собирање парична помош за поплавените, во земјава и во странство се отврени дузина сметки, но отчет за тоа колку пари се собрани и за што ќе се кор ...
ВОЛОНТЕРИ ОД ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ГИ РАСЧИСТУВААТ ШТЕТИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ

ВОЛОНТЕРИ ОД ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ГИ РАСЧИСТУВААТ ШТЕТИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ

Волонтери од цела Македонија денеска им помагаа на жителите од поплавените делови во скопскиот регион да си ги расчистат штетите во домовите и дворови ...
ВИКЕНДОВ РАБОТНА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПОПЛАВЕНИТЕ КУЌИ

ВИКЕНДОВ РАБОТНА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПОПЛАВЕНИТЕ КУЌИ

Граѓанска работна акција е организирана за утре и задутре за да им се помогне на жителите во поплавените делови на Булачани, Илинден, Смилковци, Бутел ...
ГРАЃАНИТЕ САМИ СЕ ОРГАНИЗИРААТ ЗА ПОМОШ, ДВА ИНЦИДЕНТИ СО ГРУЕВСКИ

ГРАЃАНИТЕ САМИ СЕ ОРГАНИЗИРААТ ЗА ПОМОШ, ДВА ИНЦИДЕНТИ СО ГРУЕВСКИ

Пунктовите за помош на настраданите во поплавите во скопскиот регион, самоницијативно организирани од граѓаните на неколку локации во градот функциони ...
ЦРВЕН КРСТ И НЕОФИЦИЈАЛНИТЕ ПУНКТОВИ ПОСЕБНО ЌЕ ДИСТРИБУИРААТ ПОМОШ ДО ПОПЛАВЕНИТЕ

ЦРВЕН КРСТ И НЕОФИЦИЈАЛНИТЕ ПУНКТОВИ ПОСЕБНО ЌЕ ДИСТРИБУИРААТ ПОМОШ ДО ПОПЛАВЕНИТЕ

Неофицијалните пунктови за собирање помош за подрачјата погодени од поплавите продолжуваат со работа, иако од Црвен крст информираа дека, почнувајќи о ...
1 2 3 436 / 36 НАПИСИ