Таг: училишта

1 2 3 14 10 / 139 НАПИСИ
ВО УЧИЛИШТАТА ВО ТЕТОВО ФАЛАТ ТРИЕСЕТИНА ДЕФЕКТОЛОЗИ, ПСИХОЛОЗИ И СОЦИОЛОЗИ, РЕЧЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ НА СВЕТСКИОТ ДЕН ЗА ПОДИГАЊЕ НА СВЕСНОСТА ЗА АУТИЗМОТ

ВО УЧИЛИШТАТА ВО ТЕТОВО ФАЛАТ ТРИЕСЕТИНА ДЕФЕКТОЛОЗИ, ПСИХОЛОЗИ И СОЦИОЛОЗИ, РЕЧЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ НА СВЕТСКИОТ ДЕН ЗА ПОДИГАЊЕ НА СВЕСНОСТА ЗА АУТИЗМОТ

Учениците од основните училишта во Тетово денеска го одбележаа 2 Април, светскиот ден за подигање на свесноста за аутизмот. На градскиот плоштад учени ...
СО ЕВРОПСКИ ПРОЕКТ ЦЕЛА ПРОЛЕТ ЌЕ СПОРТУВААТ СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ВО ШТИП

СО ЕВРОПСКИ ПРОЕКТ ЦЕЛА ПРОЛЕТ ЌЕ СПОРТУВААТ СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ВО ШТИП

Во Штип почна манифестацијата „Пролетни денови на училишен спорт“, наменета за учениците од средните улиишта. Ова е проект на Општината во соработка с ...
НЕМА ЗАКОН, ПА ШКОЛИТЕ ВО БИТОЛА ОСТАНАА БЕЗ ДИРЕКТОРИ И НАСТАВНИЦИ ПОРАДИ ПОЛИТИЧКАТА КАВГА ЗА НАДЛЕЖНОСТИ МЕЃУ ОПШТИНСКАТА ВЛАСТ НА ВМРО-ДПМНЕ И МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ НА ДУИ

НЕМА ЗАКОН, ПА ШКОЛИТЕ ВО БИТОЛА ОСТАНАА БЕЗ ДИРЕКТОРИ И НАСТАВНИЦИ ПОРАДИ ПОЛИТИЧКАТА КАВГА ЗА НАДЛЕЖНОСТИ МЕЃУ ОПШТИНСКАТА ВЛАСТ НА ВМРО-ДПМНЕ И МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ НА ДУИ

Нарушена работна атмосфера, доцнење на плати, бојкот на настава, пријави во инспекции се дел од последиците што со месеци се чувствуваат во битолското ...
ОД ДЕНЕСКА ВО ШТИПСКИТЕ УЧИЛИШТА ПОЧНА ДА СЕ ИНТОНИРА МАКЕДОНСКАТА ХИМНА

ОД ДЕНЕСКА ВО ШТИПСКИТЕ УЧИЛИШТА ПОЧНА ДА СЕ ИНТОНИРА МАКЕДОНСКАТА ХИМНА

Во штипските училишта од денеска почна да се интонира македонската химна. Утринава пред почетокот на наставата, учениците и наставниците беа присутни ...
ОДЗЕМЕНИ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНА БИТОЛА ЗА УШТЕ ДВЕ УЧИЛИШТА

ОДЗЕМЕНИ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНА БИТОЛА ЗА УШТЕ ДВЕ УЧИЛИШТА

Министерството за образование и наука (МОН) ѝ ги одзеде ингеренциите на Општина Битола да назначи директори во уште за две училишта, и тоа Средното те ...
ОД УТРЕ ЌЕ ИМА ПОЛИЦИЈА ВО СИТЕ ШКОЛИ ВО СРБИЈА

ОД УТРЕ ЌЕ ИМА ПОЛИЦИЈА ВО СИТЕ ШКОЛИ ВО СРБИЈА

Во сите училишта во Србија од утре, од 8 часот до крајот на наставата, ќе бидат присутни полициски службеници кои ќе делуваат превентивно, изјави држа ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ЌЕ ЗАБРАНИ КОРИСТЕЊЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ВО ШКОЛИТЕ

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ЌЕ ЗАБРАНИ КОРИСТЕЊЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ВО ШКОЛИТЕ

Министерот за образование Јетон Шаќири предлага итна проценка на безбедносните ризици за учениците на социјалните мрежи, а Министерството за образован ...
ДЕЦАТА ОД НЕРЕЗИ И ТАФТАЛИЏЕ ЌЕ УЧАТ ВО „БРАТСТВО“, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШАТ ВО ДРУГИ ШКОЛИ ОТИ НЕМА МЕСТО, РЕЧЕ ЈАКИМОВСКИ

ДЕЦАТА ОД НЕРЕЗИ И ТАФТАЛИЏЕ ЌЕ УЧАТ ВО „БРАТСТВО“, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШАТ ВО ДРУГИ ШКОЛИ ОТИ НЕМА МЕСТО, РЕЧЕ ЈАКИМОВСКИ

Првоодделенците од Општина Карпош ќе мора да учат во училиштата кои се најблиску до адресата на која живеат. Градoначалникот Стевчо Јакимовски денеска ...
СОВЕТНИЦИТЕ Ѝ ЈА ОДЗЕМАА НАДЛЕЖНОСТА НА АРСОВСКА ДА ГИ ИЗДАВА САЛИТЕ И ДВОРОВИТЕ НА УЧИЛИШТАТА, ТАА ВЕЛИ НЕМА ДА ЈА СПРОВЕДЕ ОДЛУКАТА

СОВЕТНИЦИТЕ Ѝ ЈА ОДЗЕМАА НАДЛЕЖНОСТА НА АРСОВСКА ДА ГИ ИЗДАВА САЛИТЕ И ДВОРОВИТЕ НА УЧИЛИШТАТА, ТАА ВЕЛИ НЕМА ДА ЈА СПРОВЕДЕ ОДЛУКАТА

Градоначалничката Данела Арсовска нема да ги издава спортските сали и другиот имот на средните улилишта под кирија туку директорите на школите. Совето ...
ПРЕКИНАТА НАСТАВАТА ВО 33 ОСНОВНИ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ, СИТЕ ДОБИЛЕ МЕЈЛОВИ ЗА ПОСТАВЕНИ БОМБИ

ПРЕКИНАТА НАСТАВАТА ВО 33 ОСНОВНИ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ, СИТЕ ДОБИЛЕ МЕЈЛОВИ ЗА ПОСТАВЕНИ БОМБИ

Во 33 основни училишта, денеска околу 12.30 часот се прекина наставата поради закани со бомби, а подоцна такви закани стасале и во неколку средни учиш ...
1 2 3 14 10 / 139 НАПИСИ