Таг: уривање

1 2 3 14 10 / 138 НАПИСИ
ПОЧНА НАЈГОЛЕМОТО УРИВАЊЕ БРАНА ВО ИСТОРИЈАТА НА САД, ЌЕ СЕ НАСАДАТ И 17 МИЛИЈАРДИ СЕМИЊА ЗА ДА СЕ ВРАТИ ПРИРОДНАТА СРЕДИНА НА РЕКАТА КЛАМАТ

ПОЧНА НАЈГОЛЕМОТО УРИВАЊЕ БРАНА ВО ИСТОРИЈАТА НА САД, ЌЕ СЕ НАСАДАТ И 17 МИЛИЈАРДИ СЕМИЊА ЗА ДА СЕ ВРАТИ ПРИРОДНАТА СРЕДИНА НА РЕКАТА КЛАМАТ

Најголемиот проект за уривање брана во историјата на САД е во тек долж границата на Калифорнија со Орегон - процес што ќе заврши до крајот на следната ...
БРИТАНСКАТА ВЛАДА ГИ БЛОКИРАШЕ ПЛАНОВИТЕ ЗА УРИВАЊЕ ПРОДАВНИЦА ВО РЕЧИСИ ЕДЕН ВЕК СТАРА ЗГРАДА ВО ЛОНДОН

БРИТАНСКАТА ВЛАДА ГИ БЛОКИРАШЕ ПЛАНОВИТЕ ЗА УРИВАЊЕ ПРОДАВНИЦА ВО РЕЧИСИ ЕДЕН ВЕК СТАРА ЗГРАДА ВО ЛОНДОН

„Маркс енд Спенсер“ не смее да ја урива и преуредува својата препознатлива продавница во централен Лондон, откако државниот секретар ги блокираше вакв ...
ПОСТОИ ОПАСНОСТ ОД УРИВАЊЕ НА МОСТОТ ВО СЕЛО ПЧИЊА, НИКОЈ НЕ ГИ ИЗВЕСТИЛ ЖИТЕЛИТЕ ДА НЕ ГО КОРИСТАТ

ПОСТОИ ОПАСНОСТ ОД УРИВАЊЕ НА МОСТОТ ВО СЕЛО ПЧИЊА, НИКОЈ НЕ ГИ ИЗВЕСТИЛ ЖИТЕЛИТЕ ДА НЕ ГО КОРИСТАТ

Поради зголеменото ниво на водите во реката Пчиња, постои опасност од уривање на мостот во истоименото кумановско село Пчиња, кој е доста оштетен. Од ...
БАГЕРИТЕ ПРЕЧЕКАНИ СО ШАМПАЊ И ЦВЕЌИЊА ОТКАКО ПОЧНА УРИВАЊЕТО НА ДИВОГРАДБИ КАЈ МАКАРСКА

БАГЕРИТЕ ПРЕЧЕКАНИ СО ШАМПАЊ И ЦВЕЌИЊА ОТКАКО ПОЧНА УРИВАЊЕТО НА ДИВОГРАДБИ КАЈ МАКАРСКА

Хрватските власти започнаа со уривањето на седум бесправно изградени објекти во заливчето Вруја кај Макарска, против кои активистите се бореа со годин ...
СТОЈМЕНОВ ПАК ГО УРИВА ОНА ШТО ГО ИЗГРАДИ НА ДИВО НА ПОРАНЕШНО „БЕКО“ ВО СКОПЈЕ, НЕ МОЖЕ ДА ГРАДИ ДОДЕКА ИМА СУДСКА ПОСТАПКА

СТОЈМЕНОВ ПАК ГО УРИВА ОНА ШТО ГО ИЗГРАДИ НА ДИВО НА ПОРАНЕШНО „БЕКО“ ВО СКОПЈЕ, НЕ МОЖЕ ДА ГРАДИ ДОДЕКА ИМА СУДСКА ПОСТАПКА

Фирмата „БС Консалтинг“ од викендов продолжи со уривање на она што досега го изгради на диво на локацијта на поранешно „Беко“ во строгиот центар на Ск ...
ДИВОГРАДБАТА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ НА ПЛАСТИЧАРСКА Е ПРЕД ВСЕЛУВАЊЕ, ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР ВЕЛАТ ДЕКА МВР НЕ ИМ ПРАЌА АСИСТЕНЦИЈА ЗА ДА ЈА УРНАТ

ДИВОГРАДБАТА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ НА ПЛАСТИЧАРСКА Е ПРЕД ВСЕЛУВАЊЕ, ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР ВЕЛАТ ДЕКА МВР НЕ ИМ ПРАЌА АСИСТЕНЦИЈА ЗА ДА ЈА УРНАТ

Дивоградбата на државно земјиште на Пластичарска улица во Скопје веќе е изградена и е објект пред вселување. Општина Центар пет месеци ниту ја стопира ...
ЌЕ СЕ УРИВААТ ДЕСЕТИНА СТАКЛАРНИЦИ НА СКОПСКИ КАФУЛИЊА ОТИ НЕ СЕ ЛЕГАЛНИ, ВЕЛАТ ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР

ЌЕ СЕ УРИВААТ ДЕСЕТИНА СТАКЛАРНИЦИ НА СКОПСКИ КАФУЛИЊА ОТИ НЕ СЕ ЛЕГАЛНИ, ВЕЛАТ ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР

Ќе се уриваат летни тераси претворени во стакларници во Дебар Маало и Капиштец во Скопје. Од Инспекторатот на Општина Центар велат дека според извршен ...
СОПСТВЕНИКОТ НА ДУЌАНОТ ПОЧНА САМ ДА ГО УРИВА ДИВИОТ БУТИК ВО СТАКЛАРНИК НА УЛИЦА МАКЕДОНИЈА

СОПСТВЕНИКОТ НА ДУЌАНОТ ПОЧНА САМ ДА ГО УРИВА ДИВИОТ БУТИК ВО СТАКЛАРНИК НА УЛИЦА МАКЕДОНИЈА

Сопственикот на дуќанот во кој е бутикот стакларник на улица Македонија утрово почна сам да го урива. Откако Општина Центар му даде рок да го отстрани ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР НЕ ЗНАЕ КОЈ ЈА УРИВА ДИВОГРАДБАТА НА ПЛАСТИЧАРСКА, ЖИТЕЛИТЕ ВЕЛАТ ПАК ЌЕ СЕ ГРАДИ НА ДИВО НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ

ОПШТИНА ЦЕНТАР НЕ ЗНАЕ КОЈ ЈА УРИВА ДИВОГРАДБАТА НА ПЛАСТИЧАРСКА, ЖИТЕЛИТЕ ВЕЛАТ ПАК ЌЕ СЕ ГРАДИ НА ДИВО НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ

Со градежни машини и работници се урива дивоградбата на Пластичарска улица на државно земјиште, но никој не знае кој и зошто ја урива. Станува збор за ...
ГАЗДАТА НА БУТИКОТ ВО СТАКЛЕНИК НА УЛИЦА МАКЕДОНИЈА ИМА РОК ОД 3 ДЕНА ДА ГО УРНЕ, ОПШТИНА ЦЕНТАР НЕ ЗНАЕ ДАЛИ ГО ПРИМИЛ РЕШЕНИЕТО

ГАЗДАТА НА БУТИКОТ ВО СТАКЛЕНИК НА УЛИЦА МАКЕДОНИЈА ИМА РОК ОД 3 ДЕНА ДА ГО УРНЕ, ОПШТИНА ЦЕНТАР НЕ ЗНАЕ ДАЛИ ГО ПРИМИЛ РЕШЕНИЕТО

Газдата на бутикот во стакленик за кафуле на улица Македонија има рок од три дена да го урне откако ќе го добие решението од Општина Центар. Решението ...
1 2 3 14 10 / 138 НАПИСИ