Таг: условна казна

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
БИВШИОТ АВСТРИСКИ КАНЦЕЛАР КУРЦ ДОБИ УСЛОВНИ ОСУМ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА ДАВАЊЕ ЛАЖНА ИЗЈАВА

БИВШИОТ АВСТРИСКИ КАНЦЕЛАР КУРЦ ДОБИ УСЛОВНИ ОСУМ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА ДАВАЊЕ ЛАЖНА ИЗЈАВА

Бившиот австриски канцелар Себастијан Курц доби условна казна од осум месеци затвор за давање лажна изјава во истрага за наводна корупција во владата. ...
ОБВИНЕТИОТ ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА АРХЕОЛОШКИОТ ЛОКАЛИТЕТ ВЛАХО КАЗНЕТ СО УСЛОВЕН ЗАТВОР ОД ЕДНА ГОДИНА И 360.000 ДЕНАРИ

ОБВИНЕТИОТ ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА АРХЕОЛОШКИОТ ЛОКАЛИТЕТ ВЛАХО КАЗНЕТ СО УСЛОВЕН ЗАТВОР ОД ЕДНА ГОДИНА И 360.000 ДЕНАРИ

Основното јавно обвинителство Битола поднесе предлог-спогодба со едно физичко и едно правно лице кои се товареа за уништувањето на источната перифериј ...
МИЈАЛКОВ НЕМА ДА ОДИ ВО ЗАТВОР ЗА „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО“, АПЕЛАЦИОНИОТ СУД МУ ЈА ПРЕИНАЧИ КАЗНАТА

МИЈАЛКОВ НЕМА ДА ОДИ ВО ЗАТВОР ЗА „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО“, АПЕЛАЦИОНИОТ СУД МУ ЈА ПРЕИНАЧИ КАЗНАТА

Апелациониот суд Скопје делумно ја уважи жалбата на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков за предметот „Плацеви на Водно“ и му изрече условна казн ...
ЕНИС БАРДИ ДОБИ ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА ФАЛСИФИКУВАНА ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА

ЕНИС БАРДИ ДОБИ ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА ФАЛСИФИКУВАНА ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди е осуден на четири месеци затвор и ќе мора да плати парична казна од 1.920 евра откако беше фатен ка ...
ПО УСЛОВНАТА КАЗНА ЗА СООБРАЌАЈКАТА ВО ОХРИД ВО КОЈА ЗАГИНАА ДВЕ МОМЧИЊА, СЕ БАРА ПРАВДА ЗА ИВАН И МИЛАН НА СВЕТСКИОТ ДЕН ЗА СЕЌАВАЊЕ НА ЖРТВИТЕ ОД СООБРАЌАЈНИ НЕЗГОДИ

ПО УСЛОВНАТА КАЗНА ЗА СООБРАЌАЈКАТА ВО ОХРИД ВО КОЈА ЗАГИНАА ДВЕ МОМЧИЊА, СЕ БАРА ПРАВДА ЗА ИВАН И МИЛАН НА СВЕТСКИОТ ДЕН ЗА СЕЌАВАЊЕ НА ЖРТВИТЕ ОД СООБРАЌАЈНИ НЕЗГОДИ

Пресудата од Основниот суд Охрид, со која обвинетиот за сообраќајната несреќа, на клучката кај хотелот Инекс во која загинаа двајца млади битолчани ми ...
УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА ПЕТМИНАТА КОИ САКАА ДА ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ДУИ ВО МАЛА РЕЧИЦА ПО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА ПЕТМИНАТА КОИ САКАА ДА ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ДУИ ВО МАЛА РЕЧИЦА ПО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

Петмина демонстранти, кои на 17 септември учествуваа во насилните протести по пожарот во тетовскиот модуларен ковид-центар во кој загинаа 14 лица, се ...
УБИЕНИОТ ПОЛИЦАЕЦ ОД ВЕЛЕС ДВАПАТИ БИЛ ОСУДЕН УСЛОВНО, ПРЕГАЗИЛ ШЕСТМИНА ТИНЕЈЏЕРИ И ЈА ДАВЕЛ БАЛДАЗАТА

УБИЕНИОТ ПОЛИЦАЕЦ ОД ВЕЛЕС ДВАПАТИ БИЛ ОСУДЕН УСЛОВНО, ПРЕГАЗИЛ ШЕСТМИНА ТИНЕЈЏЕРИ И ЈА ДАВЕЛ БАЛДАЗАТА

Убиениот велешанец Александар Ристовски, иако вработен како полицаец во СВР Велес, не бил почитувач на законот. Ристовски, кој вчера беше избоден од п ...
ВОЗАЧОТ КОЈ УСМРТИ ДВАЈЦА КАЈ МЛЕЧЕН ЌЕ ОДИ ВО ЗАТВОР, АПЕЛАЦИЈА ЈА ПРЕИНАЧИ УСЛОВНАТА КАЗНА

ВОЗАЧОТ КОЈ УСМРТИ ДВАЈЦА КАЈ МЛЕЧЕН ЌЕ ОДИ ВО ЗАТВОР, АПЕЛАЦИЈА ЈА ПРЕИНАЧИ УСЛОВНАТА КАЗНА

Возачот Васил Чорбаџиев, кој на 12.10.2018 во сообраќајката кај „Млечен ресторан“ усмрти 32-годишник од Тетово, а неговата бремена сопруга Наташа Апос ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ СЕ ЖАЛИ ЗА УСЛОВНАТА КАЗНА ЗА СОВЕТНИКОТ НА ЧУЛЕВ КОЈ ТЕПАШЕ И НАВРЕДУВАШЕ КОМАНДИР НА ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА НА ДЕНОТ НА ИЗБОРИТЕ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ СЕ ЖАЛИ ЗА УСЛОВНАТА КАЗНА ЗА СОВЕТНИКОТ НА ЧУЛЕВ КОЈ ТЕПАШЕ И НАВРЕДУВАШЕ КОМАНДИР НА ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА НА ДЕНОТ НА ИЗБОРИТЕ

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција е незадоволно и ќе поднесе жалба на пресудата со која на обвинетиот Зоран ...
УСЛОВНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ ВО ДВОР ПРАВЕЛ СВАДБА ВО МАЈ СРЕДЕ ЗАБРАНАТА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

УСЛОВНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ ВО ДВОР ПРАВЕЛ СВАДБА ВО МАЈ СРЕДЕ ЗАБРАНАТА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Велешанецот Р. Д. доби условна затворска казна поради тоа што правел свадба во период кога тоа било забранета поради коронавирусот. Пресудата која не ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ