Таг: условна казна

1 2 325 / 25 НАПИСИ
ДВЕ ГОДИНИ УСЛОВНО ЗА ИВОНА ТАЛЕСКА

ДВЕ ГОДИНИ УСЛОВНО ЗА ИВОНА ТАЛЕСКА

Новинарката Ивона Талеска беше осудена на две години условна затворска казна за даночно затајување во предметот на СЈО „Тифани“, откако претходно дене ...
УСЛОВНА МЕСТО ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА КАВАДАРЧАНЕЦОТ КОЈ Ѝ ГО СКИНА ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ НА СОПРУГАТА

УСЛОВНА МЕСТО ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА КАВАДАРЧАНЕЦОТ КОЈ Ѝ ГО СКИНА ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ НА СОПРУГАТА

Апелациониот суд Скопје ја смени затворската казна во условна, против кавадарчанецот Ѓоре Тодоров, кој беше осуден на две години оти го искинал гласач ...
БИВШАТА СПОРТСКА ЅВЕЗДА О ЏЕЈ СИМПСОН ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОР

БИВШАТА СПОРТСКА ЅВЕЗДА О ЏЕЈ СИМПСОН ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОР

Поранешната спортска ѕвезда О Џеј Симпсон беше пуштен од затвор во американската држава Невада нешто по полноќ по локално време, соопшти тамошниот одд ...
НЕМА ЗАТВОР ЗА ДЕЈАН МИТРОВСКИ-УРКО КОЈ ПРЕГАЗИ МОМЧЕ, КРИВА БИЛА ЖРТВАТА, ОДЛУЧИЛА СУДИЈКАТА КОЦЕВСКА ОД КРИВИЧНИОТ СУД

НЕМА ЗАТВОР ЗА ДЕЈАН МИТРОВСКИ-УРКО КОЈ ПРЕГАЗИ МОМЧЕ, КРИВА БИЛА ЖРТВАТА, ОДЛУЧИЛА СУДИЈКАТА КОЦЕВСКА ОД КРИВИЧНИОТ СУД

  За директниот судир во кој на 27 јули лани почина 22-годишниот Стојанчо Андонов на булеварот Борис Трајковски во Скопје, обвинетиот Дејан Ми ...
ДВЕ ГОДИНИ УСЛОВНО ЗА МОМЧЕТО КОЕ ГО ИЗВАДИ МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ ОД ЈАРБОЛ ВО КУМАНОВО

ДВЕ ГОДИНИ УСЛОВНО ЗА МОМЧЕТО КОЕ ГО ИЗВАДИ МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ ОД ЈАРБОЛ ВО КУМАНОВО

Љуан Кадриу (21) од липковското село Слупчане е осуден на условна казна од 2 години, поради тоа што го симна македонското знаме и крена албанско знаме ...
1 2 325 / 25 НАПИСИ