Таг: увид

1 216 / 16 НАПИСИ
ВООРУЖЕНАТА ПРЕСМЕТКА ВО КОЈА ЗАГИНА ЕДЕН, А ДВАЈЦА СЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ, ПОЧНА ПРЕД СЈО

ВООРУЖЕНАТА ПРЕСМЕТКА ВО КОЈА ЗАГИНА ЕДЕН, А ДВАЈЦА СЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ, ПОЧНА ПРЕД СЈО

Криминалната пресметка во која ноќеска еден загина, а двајца се тешко повредени, почна пред објектот на СЈО на „Рузвелтова“ во Скопје, каде од автомоб ...
ПРИОРИТЕТНИОТ УПАТ ЌЕ БИДЕ СО ТОЧНА ДИЈАГНОЗА И ЌЕ ВАЖИ 24 ЧАСА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

ПРИОРИТЕТНИОТ УПАТ ЌЕ БИДЕ СО ТОЧНА ДИЈАГНОЗА И ЌЕ ВАЖИ 24 ЧАСА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

Приоритетниот упат веќе нема да важи пет дена, туку пациентот услугата ќе треба да ја добие во рок од 24 часа. Министерот за здравство Венко Филипче н ...
20 ПАТНИЦИ И БРЕМЕНА ЖЕНА ЧЕКАЛЕ ДВА ЧАСА ВО АВТОБУС ПОРАДИ БЛОКАДА НА СТАРИОТ ПАТ ЗА ВЕЛЕС

20 ПАТНИЦИ И БРЕМЕНА ЖЕНА ЧЕКАЛЕ ДВА ЧАСА ВО АВТОБУС ПОРАДИ БЛОКАДА НА СТАРИОТ ПАТ ЗА ВЕЛЕС

Дваесетина патници од Битола и Прилеп, меѓу кои и бремена жена, два часа останаа заглавени во автобус, на стариот пат од Скопје за Велес. Патниците ко ...
СЕ СРАМАМ ШТО СУМ ПРЕМИЕР НА ЗЕМЈА СО ВАКВИ ЗАТВОРИ, КАЖА ЗАЕВ ПО УВИДОТ ВО ИДРИЗОВО

СЕ СРАМАМ ШТО СУМ ПРЕМИЕР НА ЗЕМЈА СО ВАКВИ ЗАТВОРИ, КАЖА ЗАЕВ ПО УВИДОТ ВО ИДРИЗОВО

Премиерот Зоран Заев денеска влезе во затворот „Идризово“ во кој што во моментов има над илјада затвореници над дозволениот капацитет од 800 лица. ...
ОД УТРЕ ДО 9 СЕПТЕМВРИ УВИД ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК, НЕ СЕ ВНЕСЕНИ 11.346 ГЛАСАЧИ

ОД УТРЕ ДО 9 СЕПТЕМВРИ УВИД ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК, НЕ СЕ ВНЕСЕНИ 11.346 ГЛАСАЧИ

Избирачкиот список од утре ќе биде ставен на јавен увид и во него има запишано 1.816.127 гласачи, а не се внесени 11.346 граѓани, беше соопштено на де ...
ЕКСПЕРТИТЕ НА УНЕСКО ЌЕ ВИДАТ КАКО СЕ БЕТОНИРА ОХРИД

ЕКСПЕРТИТЕ НА УНЕСКО ЌЕ ВИДАТ КАКО СЕ БЕТОНИРА ОХРИД

Утре во Охрид ќе пристигне експертски тим на УНЕСКО кој ќе изврши мониторинг на неколку локации во градот и неговата околина. Сакаат да се уверат колк ...
1 216 / 16 НАПИСИ