Таг: вакцинален пункт

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ШКОЛСКАТА САЛА ВО ВЕЛЕС КАДЕ БЕШЕ ВАКЦИНАЛНИОТ ПУНКТ ЗА КОВИД-19 НЕ ДОБИЛА НИ ДЕНАР ОД ОПШТИНАТА

ШКОЛСКАТА САЛА ВО ВЕЛЕС КАДЕ БЕШЕ ВАКЦИНАЛНИОТ ПУНКТ ЗА КОВИД-19 НЕ ДОБИЛА НИ ДЕНАР ОД ОПШТИНАТА

По година и пол откако спортската сала на средното училиште „Коле Неделковски“ беше користена како вакцинален пункт за ковид-19 во Велес, школото нема ...
98 ОТСТО ОД БОЛНИТЕ СО КОВИД-19 КОИ БИЛЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ, ПОКАЖУВА ИЗВЕШТАЈОТ ОД АВГУСТ ДО ДЕКЕМВРИ

98 ОТСТО ОД БОЛНИТЕ СО КОВИД-19 КОИ БИЛЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ, ПОКАЖУВА ИЗВЕШТАЈОТ ОД АВГУСТ ДО ДЕКЕМВРИ

98 отсто од лицата со ковид-19 кои биле хоспитализирани не се вакцинирани, покажува анализата на Министерството за здравство за периодот од 6 август д ...
ГОЛЕМ ИНТЕРЕС КАЈ ВЕЛЕШАНИ ЗА БЕСПЛАТНАТА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ СЕЗОНСКИОТ ГРИП, ОД ПОНЕДЕЛНИК ЗАПОЧНУВА И КОМЕРЦИЈАЛНАТА

ГОЛЕМ ИНТЕРЕС КАЈ ВЕЛЕШАНИ ЗА БЕСПЛАТНАТА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ СЕЗОНСКИОТ ГРИП, ОД ПОНЕДЕЛНИК ЗАПОЧНУВА И КОМЕРЦИЈАЛНАТА

Со голем интерес започна вакцинација против сезонски грип во Велес, која се одвива во Центарот за јавно здравје. Пациенти доаѓаа во „мој термин“ но се ...
СЕ ЗАТВОРА РЕГИОНАЛНИОТ ВАКЦИНАЛЕН ПУНКТ ВО СТРУМИЦА, БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ ВО СТРУМИЧКО ПОГОЛЕМ ОД ОБЈАВЕНИТЕ БРОЈКИ

СЕ ЗАТВОРА РЕГИОНАЛНИОТ ВАКЦИНАЛЕН ПУНКТ ВО СТРУМИЦА, БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ ВО СТРУМИЧКО ПОГОЛЕМ ОД ОБЈАВЕНИТЕ БРОЈКИ

Регионалниот вакцинален пункт во Струмица, кој се наоѓа во спортската сала на ООУ „Никола Вапцаров“, в понеделник се затвора. Процесот на вакцинација ...
НА 9 СЕПТЕМВРИ СЕ ОТВОРА ВАКЦИНАЛЕН ПУНКТ НА СКОПСКИОТ ДРЖАВЕН УНИВЕРЗИТЕТ

НА 9 СЕПТЕМВРИ СЕ ОТВОРА ВАКЦИНАЛЕН ПУНКТ НА СКОПСКИОТ ДРЖАВЕН УНИВЕРЗИТЕТ

На 9 септември (четврток) ќе се отвори пункт за вакцинација против ковид-19 на кампусот на Скопскиот Универзитет „Св. Кирил и Методиј“, со цел да се п ...
ПУНКТОВИТЕ ЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ЌЕ РАБОТАТ УТРЕ, В НЕДЕЛА НЕ

ПУНКТОВИТЕ ЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ЌЕ РАБОТАТ УТРЕ, В НЕДЕЛА НЕ

Вакциналните пунктови во сите здравствени установи низ државата ќе работат утре, 14 август, соопшти Министерството за здравство. Оттаму додаваат дека ...
ОНИЕ КОИ ТРЕБА ДА СЕ РЕВАКЦИНИРААТ НЕ МОЖАТ ДА ДОЈДАТ НА РЕД ОД ГУЖВИТЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ВО ТЕТОВО

ОНИЕ КОИ ТРЕБА ДА СЕ РЕВАКЦИНИРААТ НЕ МОЖАТ ДА ДОЈДАТ НА РЕД ОД ГУЖВИТЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ВО ТЕТОВО

Во Регионалниот вакцинален пункт во Тетово, изминативе денови се забележуваат големи гужви од лица кои сакаат да се вакцинираат против ковид-19. Откак ...
СТУДЕНТИ ОД УНИВЕРЗИТЕТОТ ВО ТЕТОВО ЕДЕН МЕСЕЦ ВОЛОНТИРААТ НА ПУНКТОТ ЗА МАСОВНА ВАКЦИНАЦИЈА

СТУДЕНТИ ОД УНИВЕРЗИТЕТОТ ВО ТЕТОВО ЕДЕН МЕСЕЦ ВОЛОНТИРААТ НА ПУНКТОТ ЗА МАСОВНА ВАКЦИНАЦИЈА

Студентите од Факултетот за медицински науки при Универзитетот во Тетово веќе еден месец се вклучени во вакцинацијата во Тетовскиот регионален вакцина ...
ВО БИТОЛА РЕТКО СЕ ПРОПУШТА ТЕРМИН ЗА ВАКЦИНА, ДОСЕГА ВАКЦИНИРАНИ 17.000 ЛУЃЕ ОД ПЕТ ОПШТИНИ

ВО БИТОЛА РЕТКО СЕ ПРОПУШТА ТЕРМИН ЗА ВАКЦИНА, ДОСЕГА ВАКЦИНИРАНИ 17.000 ЛУЃЕ ОД ПЕТ ОПШТИНИ

Над 17.000 жители на општините Битола, Прилеп, Демир Хисар, Крушево и Македонски Брод примиле вакцина во Регионалниот вакцинален пункт во Битола во из ...
40 ОТСТО ОД НАСЕЛЕНИЕТО ВО ЗЕМЈАВА НАД 70 ГОДИНИ ПРИМИ ЕДНА ДОЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19

40 ОТСТО ОД НАСЕЛЕНИЕТО ВО ЗЕМЈАВА НАД 70 ГОДИНИ ПРИМИ ЕДНА ДОЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19

Четириесет отсто од населението над 70 години во земјава имаат примено барем една доза вакцина против ковид-19 и 33% од населението над 65 години е ва ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ