Таг: Венецуела

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
ВЕНЕЦУЕЛА ИСПРАТИ 11.000 ВОЈНИЦИ ЗА ДА ПРЕЗЕМАТ КОНТРОЛА ВРЗ ЗАТВОР ВО КОЈ ИМАЛО НОЌЕН КЛУБ И БАЗЕН

ВЕНЕЦУЕЛА ИСПРАТИ 11.000 ВОЈНИЦИ ЗА ДА ПРЕЗЕМАТ КОНТРОЛА ВРЗ ЗАТВОР ВО КОЈ ИМАЛО НОЌЕН КЛУБ И БАЗЕН

Венецуела испрати 11.000 војници за да ја поврати контролата врз еден од најголемите затвори во земјата, што го имаше преземено моќна криминална банда ...
МАДУРО ПРЕЗЕМА ЦЕЛОСНА ВЛАСТ ВО ВЕНЕЦУЕЛА ПО ИЗБОРИТЕ ЗА НАЦИОНАЛНОТО СОБРАНИЕ БОЈКОТИРАНИ ОД ОПОЗИЦИЈАТА

МАДУРО ПРЕЗЕМА ЦЕЛОСНА ВЛАСТ ВО ВЕНЕЦУЕЛА ПО ИЗБОРИТЕ ЗА НАЦИОНАЛНОТО СОБРАНИЕ БОЈКОТИРАНИ ОД ОПОЗИЦИЈАТА

Политичката алијанса на претседателот Николас Мадуро прогласи убедлива победа на изборите за Националното собрание во Венецуела, што беа бојкотирани о ...
САД ГО ОБВИНИЈА НИКОЛАС МАДУРО ЗА ШВЕРЦ НА ДРОГА И ПОНУДИЈА НАГРАДА ОД 15 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА НЕГОВО АПСЕЊЕ

САД ГО ОБВИНИЈА НИКОЛАС МАДУРО ЗА ШВЕРЦ НА ДРОГА И ПОНУДИЈА НАГРАДА ОД 15 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА НЕГОВО АПСЕЊЕ

САД ги обвинија претседателот на Венецуела Николас Мадуро и негови соработници за злосторства поврзани со шверц на дрога. Притоа е понудена награда од ...
ГУАИДО ПОВИКА НА ЗАСИЛУВАЊЕ НА „МИРНОТО ВОСТАНИЕ“ НА ГОЛЕМИОТ ПРОТЕСТ ВО КАРАКАС

ГУАИДО ПОВИКА НА ЗАСИЛУВАЊЕ НА „МИРНОТО ВОСТАНИЕ“ НА ГОЛЕМИОТ ПРОТЕСТ ВО КАРАКАС

Десетици илјади приврзаници на Хуан Гуаидо излегоа на улиците на Венецуела ден по неговото неуспешно „мирно востание“, што од власта беше наречено оби ...
МАДУРО ВЕЛИ ДЕКА ГО ПОРАЗИЛ ОБИДОТ ЗА ПУЧ, ГУАИДО ПОВИКА НА НОВИ ПРОТЕСТИ

МАДУРО ВЕЛИ ДЕКА ГО ПОРАЗИЛ ОБИДОТ ЗА ПУЧ, ГУАИДО ПОВИКА НА НОВИ ПРОТЕСТИ

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро тврди дека го поразил „обидот за пуч“ на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо. Десетици припадници на Националн ...
УЛИЧНИ СУДИРИ ВО КАРАКАС, ВОСТАНИЕТО НА ГУАИДО СО ОГРАНИЧЕНА ПОДДРШКА

УЛИЧНИ СУДИРИ ВО КАРАКАС, ВОСТАНИЕТО НА ГУАИДО СО ОГРАНИЧЕНА ПОДДРШКА

Опозицискиот лидер Хуан Гуаидо презеде смел чекор за да ја преземе власта во Венецуела, излегувајќи на улиците да повика на воен удар, за што брзо доб ...
ВЛАСТИТЕ НА ВЕНЕЦУЕЛА ВЕЛАТ ДЕКА ГО СПРЕЧИЛЕ МАЛИОТ ОБИД ЗА ПУЧ НА ГУАИДО

ВЛАСТИТЕ НА ВЕНЕЦУЕЛА ВЕЛАТ ДЕКА ГО СПРЕЧИЛЕ МАЛИОТ ОБИД ЗА ПУЧ НА ГУАИДО

Властите на Венецуела велат дека се справуваат со мал обид за пуч од страна на опозицискиот лидер и самопрогласен претседател Хуан Гуаидо, кој денеска ...
ГУАИДО ОПКРУЖЕН СО ВОЈНИЦИ НАЈАВИ ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ НА МАДУРО

ГУАИДО ОПКРУЖЕН СО ВОЈНИЦИ НАЈАВИ ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ НА МАДУРО

Хуан Гуаидо, кого голем број држави го поддржаа како претседател на Венецуела, во видеообраќање најави скорешен крај на режимот на Николас Мадуро, опк ...
ПАРЛАМЕНТОТ НА МАДУРО МУ ГО УКИНА ИМУНИТЕТОТ НА ГУАИДО И ОТВОРИ МОЖНОСТ ЗА НЕГОВО АПСЕЊЕ

ПАРЛАМЕНТОТ НА МАДУРО МУ ГО УКИНА ИМУНИТЕТОТ НА ГУАИДО И ОТВОРИ МОЖНОСТ ЗА НЕГОВО АПСЕЊЕ

Лидерот на опозицијата во Венецуела Хуан Гуаидо вети дека ќе ја продолжи борбата против режимот на Николас Мадуро откако му беше одземен парламентарни ...
РУСКИ ВОЈНИЦИ И ВОЕНА ОПРЕМА ПРИСТИГНАА СО ДВА АВИОНА ВО ВЕНЕЦУЕЛА

РУСКИ ВОЈНИЦИ И ВОЕНА ОПРЕМА ПРИСТИГНАА СО ДВА АВИОНА ВО ВЕНЕЦУЕЛА

Два руски воени авиона слетаа на главниот аеродром во Каракас, наводно превезувајќи десетици војници и големо количество опрема. Руската новинска аген ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ