Таг: ветинг

1 2 10 / 12 НАПИСИ
СУДИИ ПРИЈАВИЛЕ ИМОТ НЕСРАЗМЕРЕН СО НИВНИТЕ ПЛАТИ, НАПИШАЛЕ ДЕКА ИМ Е ОД НАСЛЕДСТВО ИЛИ НА СОПРУЖНИЦИ, НИКОЈ НЕ ПРОВЕРУВА КАКО ГО СТЕКНАЛЕ

СУДИИ ПРИЈАВИЛЕ ИМОТ НЕСРАЗМЕРЕН СО НИВНИТЕ ПЛАТИ, НАПИШАЛЕ ДЕКА ИМ Е ОД НАСЛЕДСТВО ИЛИ НА СОПРУЖНИЦИ, НИКОЈ НЕ ПРОВЕРУВА КАКО ГО СТЕКНАЛЕ

Благословени од големи семејни наследства и омажени или оженети со имотни сопружници, се најголемиот број од 60-тината судии кои наскоро заминуваат в ...
ДОВЕРБАТА ВО СУДСТВОТО Е НА ИСТОТО НИСКО НИВО КАКО ВО ВРЕМЕТО НА ГРУЕВСКИ

ДОВЕРБАТА ВО СУДСТВОТО Е НА ИСТОТО НИСКО НИВО КАКО ВО ВРЕМЕТО НА ГРУЕВСКИ

Меѓународниот републикански институт (ИРИ) во најновото истражување објави поразителни резултати во однос на довербата на граѓаните во судството, која ...
АКО НЕМА ПРОЧИСТУВАЊЕ, ОСТАНУВА ЈАС ДА СЕ КАНДИДИРАМ ЗА ШЕФ НА ПРАВОСУДСТВОТО, ВЕЛИ ЗАЕВ

АКО НЕМА ПРОЧИСТУВАЊЕ, ОСТАНУВА ЈАС ДА СЕ КАНДИДИРАМ ЗА ШЕФ НА ПРАВОСУДСТВОТО, ВЕЛИ ЗАЕВ

Само процесот на прочистување на судии и обвинители ќе даде резултат, друго што останува е јас да се кандидирам за шеф на правосудството, кажа премиер ...
НАВИСТИНА НЕ Е МОМЕНТ ЗА ВЕТИНГ, ТРЕБА САМО ДА СЕ ПРОЧИСТАТ МАЛКУМИНА НЕЧЕСНИ СУДИИ И ОБВИНИТЕЛИ, ВЕЛИ ЗАЕВ

НАВИСТИНА НЕ Е МОМЕНТ ЗА ВЕТИНГ, ТРЕБА САМО ДА СЕ ПРОЧИСТАТ МАЛКУМИНА НЕЧЕСНИ СУДИИ И ОБВИНИТЕЛИ, ВЕЛИ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев кажа дека нема потреба се користи терминот ветинг во правосудството, одговарајќи на новинарско прашање за изјавата на евроамбасад ...
ПРАВОСУДСТВОТО НЕ Е ВО ТАКА ЛОША СИТУАЦИЈА, ВО МОМЕНТОТ НЕ ГЛЕДАМЕ ПОТРЕБА ЗА ВЕТИНГ, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

ПРАВОСУДСТВОТО НЕ Е ВО ТАКА ЛОША СИТУАЦИЈА, ВО МОМЕНТОТ НЕ ГЛЕДАМЕ ПОТРЕБА ЗА ВЕТИНГ, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

Евроамбасадорот Самуел Жбогар кажа дека ситуацијата во правосудството не е така лоша и има други начини правосудството да се подобри, пред сѐ, од внат ...
ДЕСКОСКА МУ ДАДЕ МЕТЛА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ЗДРАВЕВ, ТОЈ МУ ЈА ПРЕДАДЕ НА СУДИЈАТА ЏОЛЕВ ВО АКЦИЈАТА ЗА ЧИСТЕЊЕ

ДЕСКОСКА МУ ДАДЕ МЕТЛА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ЗДРАВЕВ, ТОЈ МУ ЈА ПРЕДАДЕ НА СУДИЈАТА ЏОЛЕВ ВО АКЦИЈАТА ЗА ЧИСТЕЊЕ

Обвинители и судии на чело со министерката за правда Рената Дескоска, претседателот на Кривичен суд Иван Џолев, како и шефицата на Обвинителството за ...
ЗА ВЕТИНГ ВО ПРАВОСУДСТВОТО Е ПОТРЕБНО ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО, ЌЕ ОСТАНЕ ЗА ПО ИЗБОРИТЕ, ВЕЛИ ДЕСКОСКА

ЗА ВЕТИНГ ВО ПРАВОСУДСТВОТО Е ПОТРЕБНО ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО, ЌЕ ОСТАНЕ ЗА ПО ИЗБОРИТЕ, ВЕЛИ ДЕСКОСКА

Министерката за правда Рената Дескоска најави дека ветингот во правосудството ќе остане за по изборите на 12 април, бидејќи за да почне процесот е пот ...
ЗАЕВ САКА ДА ГО ЧИСТИ СУДСТВОТО ПРЕКУ ПРОВЕРКА НА ИМОТОТ, А НИ ЗБОР КАКО СУДИИТЕ БИЛЕ БИРАНИ И КОИ СЕ НИВНИТЕ ЛИЧНИ И СЕМЕЈНИ ВРСКИ СО МАФИЈАТА, ВЛАСТИТЕ И БИЗНИСОТ

ЗАЕВ САКА ДА ГО ЧИСТИ СУДСТВОТО ПРЕКУ ПРОВЕРКА НА ИМОТОТ, А НИ ЗБОР КАКО СУДИИТЕ БИЛЕ БИРАНИ И КОИ СЕ НИВНИТЕ ЛИЧНИ И СЕМЕЈНИ ВРСКИ СО МАФИЈАТА, ВЛАСТИТЕ И БИЗНИСОТ

Ветингот на судии и обвинители што го конципирал премиерот Зоран Заев, само преку проста проверка на нивната имотната состојба, не опфаќа две суштинск ...
СЕЛЕКТИВНАТА ПРАВДА Е КАНЦЕР НА ОПШТЕСТВОТО, ДУИ Е РАЗОЧАРАНА, РЕЧЕ БУЈАР ОСМАНИ ЗА СЛУЧАЈОТ СО БОКИ 13

СЕЛЕКТИВНАТА ПРАВДА Е КАНЦЕР НА ОПШТЕСТВОТО, ДУИ Е РАЗОЧАРАНА, РЕЧЕ БУЈАР ОСМАНИ ЗА СЛУЧАЈОТ СО БОКИ 13

Вицепремиерот Бујар Османи давајќи коментар за случајот со апсењето на Бојан Јовановски-Боки 13 рече дека неговата партија ДУИ е разочарана што има вм ...
НА ТАКВИ СУДИИ НЕ ИМ Е МЕСТОТО ВО ПРАВОСУДСТВОТО, КАЖА ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ ЗА ОСЛОБОДИТЕЛНАТА ПРЕСУДА ЗА ЛАТАС

НА ТАКВИ СУДИИ НЕ ИМ Е МЕСТОТО ВО ПРАВОСУДСТВОТО, КАЖА ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ ЗА ОСЛОБОДИТЕЛНАТА ПРЕСУДА ЗА ЛАТАС

Јавниот обвинител Љубомир Јовески кажа дека поддржува ветинг во правосудството за обвинители и судии, посочувајќи ја како негативен пример ослободител ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ