Таг: Вилма Русковска

1 2 3 6 10 / 54 НАПИСИ
НЕ МИ ПОНУДИ КАТИЦА СПОГОДБА, БОКИ 13 МИ ПОНУДИ, КАЖА КАМЧЕВ НА СУДЕЊЕТО ЗА „РЕКЕТ“

НЕ МИ ПОНУДИ КАТИЦА СПОГОДБА, БОКИ 13 МИ ПОНУДИ, КАЖА КАМЧЕВ НА СУДЕЊЕТО ЗА „РЕКЕТ“

На крајот од денешното сведочење на бизнисменот Орце Камчев на судењето за „Рекет“, првообвинетиот Бојан Јовановски-Боки 13 го праша сведокот кога го ...
ЌЕ СЕ ЗАВРШИ РАБОТАТА ЗА „ИМПЕРИЈА“, ГЛЕДАШ ТУКА СЕДИ СИНОТ НА КАТИЦА, Ѝ КАЖАЛЕ НА АНА КАМЧЕВА, СПОРЕД СВЕДОЧЕЊЕТО НА ОРЦЕ КАМЧЕВ

ЌЕ СЕ ЗАВРШИ РАБОТАТА ЗА „ИМПЕРИЈА“, ГЛЕДАШ ТУКА СЕДИ СИНОТ НА КАТИЦА, Ѝ КАЖАЛЕ НА АНА КАМЧЕВА, СПОРЕД СВЕДОЧЕЊЕТО НА ОРЦЕ КАМЧЕВ

Сведокот во „Рекет“ Орце Камчев час и половина сведочи за уцени и изнуда што тврди дека биле вршени врз него преку обвинетиот Бојан Јовановски-Боки 13 ...
ЗОРАН МИЛЕСКИ ОСУДЕН НА 3 ГОДИНИ ЗАТВОР ВО „РЕКЕТ“

ЗОРАН МИЛЕСКИ ОСУДЕН НА 3 ГОДИНИ ЗАТВОР ВО „РЕКЕТ“

Основниот кривичен суд денеска го осуди неправосилно третообвинетиот во „Рекет“ Зоран Милески-Кичеец на 3 години затвор за кривичното дело „Примање на ...
УТРЕ НАПЛАДНЕ ПРЕСУДА ЗА ЗОРАН МИЛЕВСКИ-КИЧЕЕЦ, КОЈ ПРИЗНА ВИНА ВО „РЕКЕТ“

УТРЕ НАПЛАДНЕ ПРЕСУДА ЗА ЗОРАН МИЛЕВСКИ-КИЧЕЕЦ, КОЈ ПРИЗНА ВИНА ВО „РЕКЕТ“

Пресудата за третообвинетиот во „Рекет“ Зоран Милевски-Кичеец ќе биде објавена утре напладне. Тој призна вина денеска, на почетокот на судењето, во ко ...
НЕ СЕ ПЛАШЕТЕ ОД „ТРЕСЕЊЕТО ГАЌИ“ НА РУСКОВСКА, ИМ КАЖА ЈАНЕВА НА СУДИИТЕ ВО „РЕКЕТ“

НЕ СЕ ПЛАШЕТЕ ОД „ТРЕСЕЊЕТО ГАЌИ“ НА РУСКОВСКА, ИМ КАЖА ЈАНЕВА НА СУДИИТЕ ВО „РЕКЕТ“

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во воведните зборови како обвинета од „Рекет“ им кажа на судиите од судечкиот совет да не се плашат о ...
АЛЧНА СИ, Ѝ КАЖА РУСКОВСКА НА ЕКСКОЛЕШКАТА ЈАНЕВА, А ТАА Ѝ ОДГОВОРИ: НЕ СУМ НИ ТРОШКА ВИНОВНА

АЛЧНА СИ, Ѝ КАЖА РУСКОВСКА НА ЕКСКОЛЕШКАТА ЈАНЕВА, А ТАА Ѝ ОДГОВОРИ: НЕ СУМ НИ ТРОШКА ВИНОВНА

Обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Русковска воведниот збор го почна со забранетите дејствија на поранешната специјална обвинител ...
ЛЕКАРИТЕ МУ ДАДОА ДИЈАЗЕПАМ НА БОКИ 13 ЗА СТРЕС, ПОЧНА СУДЕЊЕТО ЗА „РЕКЕТ“ СО ВОВЕДНИ ЗБОРОВИ НА РУСКОВСКА

ЛЕКАРИТЕ МУ ДАДОА ДИЈАЗЕПАМ НА БОКИ 13 ЗА СТРЕС, ПОЧНА СУДЕЊЕТО ЗА „РЕКЕТ“ СО ВОВЕДНИ ЗБОРОВИ НА РУСКОВСКА

Крвниот притисок му е 140 со 100, се жали на болки во абдоменот, погледот и движењето на очите му се сконцентрирани. Стресна реакција е во прашање, му ...
ЛЕКАРСКА ЕКИПА ГО ПРЕГЛЕДУВА БОКИ 13 НА СУДЕЊЕТО ЗА „РЕКЕТ“, РУСКОВСКА ВЕЛИ ТРЕБА ДА СЕ СЛУШААТ ЛЕКАРИТЕ ОД „8 СЕПТЕМВРИ“

ЛЕКАРСКА ЕКИПА ГО ПРЕГЛЕДУВА БОКИ 13 НА СУДЕЊЕТО ЗА „РЕКЕТ“, РУСКОВСКА ВЕЛИ ТРЕБА ДА СЕ СЛУШААТ ЛЕКАРИТЕ ОД „8 СЕПТЕМВРИ“

Обвинетиот Бојан Јовановски со доцнење од 45 минути дојде во судницата каде го чекаа другите двајца обвинети во „Рекет“ Катица Јанева и Зоран Милевски ...
КАТИЦА ЈАНЕВА И ЗОРАН МИЛЕВСКИ СО ПО ДВА АДВОКАТА ЧЕКААТ ВО СУДНИЦА ДА БИДЕ СПРОВЕДЕН БОКИ 13 ОД ШУТКА, ПОЧНУВА СУДЕЊЕТО ЗА „РЕКЕТ“

КАТИЦА ЈАНЕВА И ЗОРАН МИЛЕВСКИ СО ПО ДВА АДВОКАТА ЧЕКААТ ВО СУДНИЦА ДА БИДЕ СПРОВЕДЕН БОКИ 13 ОД ШУТКА, ПОЧНУВА СУДЕЊЕТО ЗА „РЕКЕТ“

Обвинетите Катица Јанева и Зоран Милевски - Кичеец дојдоа утринава во Кривичниот суд на почетокот на судењето за случајот „Рекет“, но седат во судница ...
КАТИЦА И БОКИ 13 ЌЕ СЕ ВИДАТ ПО 4 МЕСЕЦИ, ДЕНЕСКА ПОЧНУВА СУДЕЊЕТО ЗА „РЕКЕТ“

КАТИЦА И БОКИ 13 ЌЕ СЕ ВИДАТ ПО 4 МЕСЕЦИ, ДЕНЕСКА ПОЧНУВА СУДЕЊЕТО ЗА „РЕКЕТ“

Поранешната Специјална обвинителка Катица Јанева, по 4 месеци ќе се види за првпат со нејзиниот пријател Бојан Јовановски-Боки 13 кој е во притвор од ...
1 2 3 6 10 / 54 НАПИСИ