Таг: „Визер“

1 2 3 4 5 40 / 42 НАПИСИ
„ВИЗЕР“ УКИНА ТРИ ЛИНИИ, СУГАРЕВСКИ РЕЧЕ ДЕКА ИМА ПАРИ ЗА СУБВЕНЦИИ

„ВИЗЕР“ УКИНА ТРИ ЛИНИИ, СУГАРЕВСКИ РЕЧЕ ДЕКА ИМА ПАРИ ЗА СУБВЕНЦИИ

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески вели дека има пари за субвенционирање нискобуџетни летови, откако унгарската компанија „Визер“ објави ...
ПОНИШТЕН ПОВИКОТ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА АВИОПРЕВОЗНИЦИ, „ВИЗЕР“ НЕ ГИ НАВЕЛ ПОЛНИОТ НАЗИВ И АДРЕСАТА ВО ПОНУДАТА

ПОНИШТЕН ПОВИКОТ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА АВИОПРЕВОЗНИЦИ, „ВИЗЕР“ НЕ ГИ НАВЕЛ ПОЛНИОТ НАЗИВ И АДРЕСАТА ВО ПОНУДАТА

Министерството за транспорт и врски ја поништи постапката за доделување финансиска поддршка на авиопревозници, бидејќи во понудата на единствената при ...
ТИ СИ ГЛУПАВА КУЧКА, ИНЦИДЕНТ НА ЛЕТОТ ОД ЛОНДОН ЗА СКОПЈЕ ЗА СЕНДВИЧ ОД МИСИРКА

ТИ СИ ГЛУПАВА КУЧКА, ИНЦИДЕНТ НА ЛЕТОТ ОД ЛОНДОН ЗА СКОПЈЕ ЗА СЕНДВИЧ ОД МИСИРКА

Патник во авион кој во неделата летал од Лондон - Лутон за Скопје ја нарече стујардесата глупава кучка оти помислил дека му дала сендвич со свинска шу ...
ЗА ЕДЕН ДОЛАР КУПУВАЛЕ АВИОБИЛЕТИ ОД ЛАЖЕН САЈТ, БАНКИТЕ ПРЕПЛАВЕНИ СО БАРАЊА ЗА БЛОКИРАЊЕ НА КАРТИЧКИ

ЗА ЕДЕН ДОЛАР КУПУВАЛЕ АВИОБИЛЕТИ ОД ЛАЖЕН САЈТ, БАНКИТЕ ПРЕПЛАВЕНИ СО БАРАЊА ЗА БЛОКИРАЊЕ НА КАРТИЧКИ

Граѓани вчера масовно купуваа авионски билети од лажна интернет страна, а кога сфатиле дека станува збор за измама вртеле во банките да им ги блокираа ...
ВЛАДАТА ЌЕ ДАВА СУБВЕНЦИИ НА АВИОКОМПАНИЈА ШТО ЌЕ ОТВОРИ ЧЕТИРИ НОВИ ЛИНИИ ОД ОХРИД

ВЛАДАТА ЌЕ ДАВА СУБВЕНЦИИ НА АВИОКОМПАНИЈА ШТО ЌЕ ОТВОРИ ЧЕТИРИ НОВИ ЛИНИИ ОД ОХРИД

На новиот тендер за државно субвенционирање на домашна или странска авикомпанија Владата на Македонија ќе бара отварање на четири нови дестинации од О ...
СТЈУАРД СИ ЈА СКРШИЛ НОГАТА НА ЛЕТОТ МИЛАНО – СКОПЈЕ ПОРАДИ СИЛНИ ТУРБУЛЕНЦИИ

СТЈУАРД СИ ЈА СКРШИЛ НОГАТА НА ЛЕТОТ МИЛАНО – СКОПЈЕ ПОРАДИ СИЛНИ ТУРБУЛЕНЦИИ

Стјуард од Македонија, вработен во унгарската нискобуџетна авиокомпанија „Визер“ ја скршил левата нога во текот на летот од Милано за Скопје вчера поп ...
АВИОН НА ВИЗЕР БЕЗБЕДНО СЛЕТАЛ ОТКАКО МУ ОТКАЖАЛ ЕДЕН ОД МОТОРИТЕ ПРЕД СЛЕТУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ

АВИОН НА ВИЗЕР БЕЗБЕДНО СЛЕТАЛ ОТКАКО МУ ОТКАЖАЛ ЕДЕН ОД МОТОРИТЕ ПРЕД СЛЕТУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ

Авион на унгарската нискобуџетна компанија Визер ноќта помеѓу четвртокот и петокот безбедно слетал на Скопскиот аеродром откако на пет минути пред пре ...
ВИЗЕР ОЧЕКУВА ДА ПРОДОЛЖИ ДА ДОБИВА СУБВЕНЦИИ ОД ВЛАДАТА

ВИЗЕР ОЧЕКУВА ДА ПРОДОЛЖИ ДА ДОБИВА СУБВЕНЦИИ ОД ВЛАДАТА

Унгарската компанија Визер очекува да продолжи да добива субвенции за нискобуџетни летови и откако ќе им истече актуелниот договор со македонската Вла ...
ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ САКАЛЕ ДА БЕГААТ КАЈ ОРБАН

ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ САКАЛЕ ДА БЕГААТ КАЈ ОРБАН

Горан Грујевски и Никола Бошкоски биле вчера уапсени на аеродромот во Солун со лажни пасоши пред лет за Будимпешта, објавија грчките медиуми. Според в ...
ЕУРОВИНГС ЌЕ МУ БИДЕ КОНКУРЕНЦИЈА НА ВИЗЕР ИАКО НЕМА ВЛАДИНИ СУБВЕНЦИИ И ГОЛЕМИ ПОПУСТИ ОД ТАВ

ЕУРОВИНГС ЌЕ МУ БИДЕ КОНКУРЕНЦИЈА НА ВИЗЕР ИАКО НЕМА ВЛАДИНИ СУБВЕНЦИИ И ГОЛЕМИ ПОПУСТИ ОД ТАВ

Визер ќе добие конкуренција на летовите кон Минхен. Од 31 октомври и нискобуџетната авиокомпанија „Еуровингс“, членка на групацијата „Луфтханза“, секо ...
1 2 3 4 5 40 / 42 НАПИСИ