Таг: Владимир Панчевски

1 2 3 4 5 10 30 / 95 НАПИСИ
СУДИИТЕ ПАНЧЕВСКИ, ВАНГЕЛОВСКИ И БАЈЛОЗОВА ВИКНАТИ ВО СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА МЕСТЕЊЕ ПРИТВОРСКИ И СУДСКИ ПРЕДМЕТИ

СУДИИТЕ ПАНЧЕВСКИ, ВАНГЕЛОВСКИ И БАЈЛОЗОВА ВИКНАТИ ВО СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА МЕСТЕЊЕ ПРИТВОРСКИ И СУДСКИ ПРЕДМЕТИ

Скопското јавно обвинителство им испратило покани за распит на поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски, на претседателот ...
860 ПРЕДМЕТИ БИЛЕ ЗАТАШКАНИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ПРАВДА ОБЈАВИ КАКО СЕ МЕСТЕЛЕ ПРЕДМЕТИ ВО КРИВИЧЕН И ВРХОВЕН СУД, ИЗВЕШТАЈОТ ПРЕДАДЕН И ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО

860 ПРЕДМЕТИ БИЛЕ ЗАТАШКАНИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ПРАВДА ОБЈАВИ КАКО СЕ МЕСТЕЛЕ ПРЕДМЕТИ ВО КРИВИЧЕН И ВРХОВЕН СУД, ИЗВЕШТАЈОТ ПРЕДАДЕН И ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Со често менување на годишниот распоред за работа на судиите во Основниот суд Скопје 1 додека претседател бил Владимир Панчевски, а по него и в.д. пре ...
ПАНЧЕВСКИ БАРА ОБВИНИТЕЛ ДА ЈА СОСЛУША И КАТИЦА ЈАНЕВА, НО И ТОЈ ДА ПРИСУСТВУВА

ПАНЧЕВСКИ БАРА ОБВИНИТЕЛ ДА ЈА СОСЛУША И КАТИЦА ЈАНЕВА, НО И ТОЈ ДА ПРИСУСТВУВА

Експретседателот на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, денеска во Скопското обвинителство два часа даваше изјава по кривичната пријава, што т ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОТВРДИ ДЕКА ИСТРАЖУВА МЕСТЕЊЕ ПРЕДМЕТИ СО РАСПОРЕД НА СУДИИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОТВРДИ ДЕКА ИСТРАЖУВА МЕСТЕЊЕ ПРЕДМЕТИ СО РАСПОРЕД НА СУДИИ

Скопското обвинителство истражува како функционирал АКМИС-от во Основниот суд Скопје 1 и во Врховниот суд поврзан со честото менување на распоредот на ...
СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОТВОРИ ПРЕДИСТРАГА ЗА РАЧНОТО МЕСТЕЊЕ НА ПРЕДМЕТИ КАЈ СУДИИ, ПОТВРДИ ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЉУБОМИР ЈОВЕСКИ

СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОТВОРИ ПРЕДИСТРАГА ЗА РАЧНОТО МЕСТЕЊЕ НА ПРЕДМЕТИ КАЈ СУДИИ, ПОТВРДИ ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЉУБОМИР ЈОВЕСКИ

Скопското јавно обвинителство отвори предистражна постапка во врска со извештајот за злоупотребите со АКМИС-от што го достави експертската група од Ми ...
ПЕНДРЕКОТ НА СУДИЈАТА ПАНЧЕВСКИ ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГО КОМЕНТИРА, СЕ РАСЧИСТУВА ИНЦИДЕНТОТ ВО СУДОТ ЗА ПРЕКРШОЦИ

ПЕНДРЕКОТ НА СУДИЈАТА ПАНЧЕВСКИ ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГО КОМЕНТИРА, СЕ РАСЧИСТУВА ИНЦИДЕНТОТ ВО СУДОТ ЗА ПРЕКРШОЦИ

МВР го расчистува инцидентот што се случил во четвртокот меѓу поранешните блиски соработници, експретседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски и ...
СУДИЈКАТА ЈОСИФОВИЌ ОД ИЗВЕШТАЈОТ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ ОСТАВЕНА ДА СУДИ ПРЕДМЕТИ НА СЈО

СУДИЈКАТА ЈОСИФОВИЌ ОД ИЗВЕШТАЈОТ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ ОСТАВЕНА ДА СУДИ ПРЕДМЕТИ НА СЈО

Судијката Елена Илиевска Јосифовиќ, посочена во последниот извештајот на Стејт Департментот за Македонија, како една од судиите преку која се прават п ...
НЕ МОЖЕ НЕПРИЈАТЕЛ НА СЈО ДА РЕШАВА ЗА НИВНИ ПРЕДМЕТИ, КАЖА ЏОЛЕВ ЗА ПАНЧЕВСКИ

НЕ МОЖЕ НЕПРИЈАТЕЛ НА СЈО ДА РЕШАВА ЗА НИВНИ ПРЕДМЕТИ, КАЖА ЏОЛЕВ ЗА ПАНЧЕВСКИ

Судијата Владимир Панчевски нема повеќе да ги блокира случаите на Специјалното јавно обвинителство кои стигнуваат во Основниот суд Скопје 1. Новиот пр ...
ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ ЌЕ ЈА КОЧАТ СУДИИТЕ НА ПАНЧЕВСКИ, ТВРДАТ СУДИИ ОД КРИВИЧЕН СУД

ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ ЌЕ ЈА КОЧАТ СУДИИТЕ НА ПАНЧЕВСКИ, ТВРДАТ СУДИИ ОД КРИВИЧЕН СУД

Двајцата разузнавачи Горан Грујевски и Никола Бошковски во Грција најмиле адвокат специјализиран за права на обвинети лица во постапка за екстрадиција ...
СТОЈАНЧЕ РИБАРЕВ ОТВОРИЛ БОЛЕДУВАЊЕ ОТКАКО СЈО ГО СОСЛУШАЛО ЗА АКМИСОТ И ПАНЧЕВСКИ

СТОЈАНЧЕ РИБАРЕВ ОТВОРИЛ БОЛЕДУВАЊЕ ОТКАКО СЈО ГО СОСЛУШАЛО ЗА АКМИСОТ И ПАНЧЕВСКИ

В.д. претседателот на Основниот суд Скопје 1 Стојанче Рибарев пред неколку дена заминал на боледување. Неофицијално, тој отворил боледување на неопред ...
1 2 3 4 5 10 30 / 95 НАПИСИ