Таг: Владимир Талески

1 11 12 13127 / 127 НАПИСИ
ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА, „ЧЕСТИТО АБОЛИЦИЈА“ ЗА ТАЛЕСКИ

ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА, „ЧЕСТИТО АБОЛИЦИЈА“ ЗА ТАЛЕСКИ

Со транспаренти „Долу маските“ и „Честито аболиција“ демонстрантите од Битола го чекаа градоначалникот Владимир Талески пред Центарот за култура каде ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ЗА СУДОТ ШТО ПРИТВОРА ДЕМОНСТРАНТИ, А ОСЛОБОДУВА ОСОМНИЧЕНИ КРИМИНАЛЦИ

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ЗА СУДОТ ШТО ПРИТВОРА ДЕМОНСТРАНТИ, А ОСЛОБОДУВА ОСОМНИЧЕНИ КРИМИНАЛЦИ

Шарената револуција синоќа го зафати Кривичниот суд во Скопје кој држи во куќен притвор демонстранти од антивладините протести, а сите осомничени за к ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ВО БИТОЛА, ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ – ЈАЈЦА

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ВО БИТОЛА, ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ – ЈАЈЦА

Шарената револуција продолжи и во Битола. Вечерва жените на протестот пред зградата на Општината им делеа шарени јајца на полицајците што беа во кордо ...
АКО НЕМАТЕ ЈАЈЦА, ПОВЕЛЕТЕ! – ЖЕНИТЕ ВО БИТОЛА КОН ПОЛИЦАЈЦИТЕ

АКО НЕМАТЕ ЈАЈЦА, ПОВЕЛЕТЕ! – ЖЕНИТЕ ВО БИТОЛА КОН ПОЛИЦАЈЦИТЕ

Жените на вечерашниот протест во Битола им делеа јајца на полицајците што ја чуваат општинската зграда од бојосување. „Ако немате јајца повелете“, ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ СЕ ЧУДИ ЗОШТО БИЛА ГАЃАНА ОПШТИНАТА

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ СЕ ЧУДИ ЗОШТО БИЛА ГАЃАНА ОПШТИНАТА

Битолскиот градоначалник Владимир Талески по неколкудневно отсуство конечно се појави во јавноста. Го немаше додека траеше паниката околу притворите ...
ПАНИКА ВО ОПШТИНА БИТОЛА ПО ПРВИОТ ПРИТВОР ЗА СОРАБОТНИКОТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

ПАНИКА ВО ОПШТИНА БИТОЛА ПО ПРВИОТ ПРИТВОР ЗА СОРАБОТНИКОТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

Паника, страв и невообичаена претпазливост владее меѓу вработените во Општина Битола, по одлуката за притвор на еден од осомничените во случајот „Тран ...
БИТОЛА МУ ПЕЕ НА ТАЛЕВСКИ „ПОМОГНЕТЕ ДОБАР СУДИЈА“

БИТОЛА МУ ПЕЕ НА ТАЛЕВСКИ „ПОМОГНЕТЕ ДОБАР СУДИЈА“

Детската песна  „Судски процес“ од популарната серија „Здраво Генијалци“ во која ликот на Двојче го играше актуелниот градоначалник Владимир Талевски ...
1 11 12 13127 / 127 НАПИСИ