Таг: Владо Јовановски

1 2 10 / 13 НАПИСИ
АЈН, ЦВАЈ, ПОЛИЦАЈ, ИМ ПЕЕШЕ ОБВИНЕТИОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НА ПОЛИЦАЈКИТЕ ПРЕД СУДОТ НА ПАУЗА ОД СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

АЈН, ЦВАЈ, ПОЛИЦАЈ, ИМ ПЕЕШЕ ОБВИНЕТИОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НА ПОЛИЦАЈКИТЕ ПРЕД СУДОТ НА ПАУЗА ОД СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

На пауза од судењето за организираниот напад на Собранието, по сведочењето на Никола Војминовски, осуден за обид за убиство на Зијадин Села, актерот В ...
ЈОВАНОВСКИ ВЕЛИ ДЕКА САМО ЗБОРУВАЛ, А ДУРЛОВСКИ ДЕКА ЈА ПЕЕЛ ХИМНАТА И ДЕКА НЕ СЕ ТЕРОРИСТИ, НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ЈОВАНОВСКИ ВЕЛИ ДЕКА САМО ЗБОРУВАЛ, А ДУРЛОВСКИ ДЕКА ЈА ПЕЕЛ ХИМНАТА И ДЕКА НЕ СЕ ТЕРОРИСТИ, НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Бев во погрешно време на погрешно место. Подобро да сум умрел него да сум влегол внатре, рече актерот Владо Јовановски од движењето „За заедничка Маке ...
ДАМОВСКИ, ЈОВАНОВСКИ И БЕТМЕН САМО ДРЖЕЛЕ ГОВОР НА 27 АПРИЛ, А НЕ ГО НАПАДНАЛЕ СОБРАНИЕТО, ВЕЛАТ АДВОКАТИТЕ НА СУДЕЊЕТО

ДАМОВСКИ, ЈОВАНОВСКИ И БЕТМЕН САМО ДРЖЕЛЕ ГОВОР НА 27 АПРИЛ, А НЕ ГО НАПАДНАЛЕ СОБРАНИЕТО, ВЕЛАТ АДВОКАТИТЕ НА СУДЕЊЕТО

Мојот штитеник припаѓа на уметничката, а не на криминогената фела и наводите на обвинението не кореспондираат со реалната состојба на 27 април, рече в ...
КРСТО МУКОСКИ И САШО ВАСИЛЕВСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР ЗА 27 АПРИЛ, ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ОДИ ВО ДОМАШЕН

КРСТО МУКОСКИ И САШО ВАСИЛЕВСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР ЗА 27 АПРИЛ, ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ОДИ ВО ДОМАШЕН

Апелациониот суд Скопје веднаш по денешните седници за жалбите на пратениците Крсто Мукоски, Љупчо Димовски и актерот Владо Јовановски, одлучи Мукоски ...
ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ, ЧАВКОВ, БЕТМЕН, ДУРЛОВСКИ И ШЕФОТ НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР

ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ, ЧАВКОВ, БЕТМЕН, ДУРЛОВСКИ И ШЕФОТ НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден во средата и вчера, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвин ...
ПОД МОРАТОРИУМ ПРЕТСТАВАТА СО ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ВО ДРАМСКИ

ПОД МОРАТОРИУМ ПРЕТСТАВАТА СО ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ВО ДРАМСКИ

Претставата „Папагалот Историко“ во Драмски театар, во која главната улога ја игра Владо Јовановски, е ставена под мораторум, вели в. д. директорот Са ...
ЌЕ ГИ КАЗНАМ ГЛУМЦИТЕ, ПУБЛИКАТА Е НАЈВАЖНА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА МНТ

ЌЕ ГИ КАЗНАМ ГЛУМЦИТЕ, ПУБЛИКАТА Е НАЈВАЖНА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА МНТ

Драган Спасов- Дац, в.д директор на Македонскиот народен театар (МНТ) на Фејсбук објави дека и покрај неговата наредба и сугестија да се игра претстав ...
18 ГЛУМЦИ ЈА ОТКАЖАА „НИЧИЈА ЗЕМЈА“ ВО МНТ ЗАРАДИ ПОДДРШКА НА КОЛЕГАТА ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ПРИТВОРЕН ЗА 27 АПРИЛ

18 ГЛУМЦИ ЈА ОТКАЖАА „НИЧИЈА ЗЕМЈА“ ВО МНТ ЗАРАДИ ПОДДРШКА НА КОЛЕГАТА ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ПРИТВОРЕН ЗА 27 АПРИЛ

Осумнаесет глумци ја откажаа вечерашната изведба на претставата „Ничија земја“, во Македонскиот народен театар (МНТ) како поддршка на колегата Владо Ј ...
ПРЕТСТАВАТА „ПАПАГАЛОТ ИСТОРИКО“ СО ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НЕ Е СИМНАТА, ПРОДАДОВМЕ САМО 1 КАРТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ДРАМСКИ САШО ТАСЕВСКИ

ПРЕТСТАВАТА „ПАПАГАЛОТ ИСТОРИКО“ СО ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НЕ Е СИМНАТА, ПРОДАДОВМЕ САМО 1 КАРТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ДРАМСКИ САШО ТАСЕВСКИ

„За вечерашната изведба на претставата 'Папагалот Историко' беше продадена само една карта и затоа ја откажавме изведбата. Бидејќи за надворешниот чле ...
ИГОР ЏАМБАЗОВ ЌЕ ГО ЗАМЕНИ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ВО „ПРЕСПАВ“

ИГОР ЏАМБАЗОВ ЌЕ ГО ЗАМЕНИ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ВО „ПРЕСПАВ“

Актерот Игор Џамбазов ќе го замени колегата Владо Јовановски во ТВ серијата „Преспав“, соопшти продукцијата ОХО, од каде додаваат дека веќе почна прва ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ