Таг: ВМРО-ДПМНЕ

1 79 80 81 82 83 89 810 / 883 НАПИСИ
ВНУКОТ НА ЛУСТРАТОРОТ АЏИЕВ ЌЕ БИДЕ ЗАМЕНИК НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА ТАЛЕВСКИ

ВНУКОТ НА ЛУСТРАТОРОТ АЏИЕВ ЌЕ БИДЕ ЗАМЕНИК НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА ТАЛЕВСКИ

Игор Хаџиевски, внук на лустраторот Томе Аџиев, се споменува како едно од можните кадровски решенија што ќе го замени битолскиот градоначалник Владими ...
ЗОШТО САМО ДВА АВТОБУСА ОД БИТОЛА ГО БРАНЕА ТАЛЕВСКИ ВО СКОПЈЕ Е НЕУМЕСНО ПРАШАЊЕ

ЗОШТО САМО ДВА АВТОБУСА ОД БИТОЛА ГО БРАНЕА ТАЛЕВСКИ ВО СКОПЈЕ Е НЕУМЕСНО ПРАШАЊЕ

Претседателката на Советот на општина Битола Силвана Ангелевска рече деке е неумесно прашањето зошто за вчерашниот протест пред Апелациониот суд за по ...
ГО НЕМА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ, ЌЕ НЕМА НИ БИТФЕСТ?

ГО НЕМА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ, ЌЕ НЕМА НИ БИТФЕСТ?

Не се знае дали и кога ќе започне Битолското културно лето Битфест откако битолскиот градоначалник Владимир Талески падна во куќен притвор. Од општина ...
БИТОЛЧАНКИ ПОЗИРААТ ПРЕД СУПЕРМАРКЕТ ЗА ВЕРНОСТ КОН ТАЛЕВСКИ И ПАРТИЈАТА

БИТОЛЧАНКИ ПОЗИРААТ ПРЕД СУПЕРМАРКЕТ ЗА ВЕРНОСТ КОН ТАЛЕВСКИ И ПАРТИЈАТА

Фотографиите од  собирите за поддршка на градоначалникот на Битола Владимир Талевски кружат низ социјалните мрежи како доказ за партиските активности. ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОВИКА НА МАСОВЕН ПРОТЕСТ, ГРУЕВСКИ ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ГРАЃАНСКИ СУДИР

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОВИКА НА МАСОВЕН ПРОТЕСТ, ГРУЕВСКИ ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ГРАЃАНСКИ СУДИР

Активистите на Шарената револуција повикуваат на масовен протест денеска попладне пред седиштето на Специјалното јавно обвинителство, а лидерот на ВМР ...
ГРУЕВСКИ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА НАРОДОТ ВРИЕ, А ТОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО ДРЖИ ПОД КОНТРОЛА

ГРУЕВСКИ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА НАРОДОТ ВРИЕ, А ТОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО ДРЖИ ПОД КОНТРОЛА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва изјави дека е под притисок на илјадници граѓани кои бараат поддршка од него за „поодлучна народна акција ...
БОГОЕВСКИ: АПСАТ ЛУЃЕ ЗА СПУШТАЊЕ ПЛАТНО, А ИЗВРШИТЕЛИ НА СЕРИОЗНИ КРИВИЧНИ ДЕЛА СЕДАТ НА СЛОБОДА

БОГОЕВСКИ: АПСАТ ЛУЃЕ ЗА СПУШТАЊЕ ПЛАТНО, А ИЗВРШИТЕЛИ НА СЕРИОЗНИ КРИВИЧНИ ДЕЛА СЕДАТ НА СЛОБОДА

Павле Богоевски, активистот на Шарената револуција, кого вечерва полиција го уапси додека се обидуваше да постави платно на кејот на Вардар со пораки ...
ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ИЗЛЕЗЕ ОД ПОЛИЦИЈА СО ПРЕКРШОЧНА ПРИЈАВА

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ИЗЛЕЗЕ ОД ПОЛИЦИЈА СО ПРЕКРШОЧНА ПРИЈАВА

Павле Богоевски, активистот на Шарената револуција кој вечерва беше уапсен на кејот на Вардар, излезе од полициската станица „Пролет“ со прекршочна пр ...
ДОЈДЕТЕ НАЈБРЗО ШТО МОЖЕТЕ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ПРОЛЕТ, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОБАРА ПОДДРШКА

ДОЈДЕТЕ НАЈБРЗО ШТО МОЖЕТЕ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ПРОЛЕТ, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОБАРА ПОДДРШКА

Шарената рволуција повикува на протест за поддршка на приведениот активист Павле Богоевски. Него полицијата го приведе од кејот на Вардар спроти Музеј ...
ДОДЕКА ВМРО СЛАВИ ПОЛИЦИЈАТА АПСИ АКТИВИСТИ НА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

ДОДЕКА ВМРО СЛАВИ ПОЛИЦИЈАТА АПСИ АКТИВИСТИ НА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Полицијата апси активисти од десната страна на кејот на Вардар додека од другата страна на реката, на иста линија на терсата на Музејот на македонска ...
1 79 80 81 82 83 89 810 / 883 НАПИСИ