Таг: војна

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ВАЖНО Е МЛАДИТЕ ДА ГЛЕДААТ ПАМЕТНИ ФИЛМОВИ ЗА ДА НЕ СКРШНАТ ВО НАЦИОНАЛИЗАМ, ВЕЛИ ЈАСНА ЃУРИЧИЌ, ЅВЕЗДАТА НА БОСАНСКИОТ ФИЛМ ЗА СРЕБРЕНИЦА

ВАЖНО Е МЛАДИТЕ ДА ГЛЕДААТ ПАМЕТНИ ФИЛМОВИ ЗА ДА НЕ СКРШНАТ ВО НАЦИОНАЛИЗАМ, ВЕЛИ ЈАСНА ЃУРИЧИЌ, ЅВЕЗДАТА НА БОСАНСКИОТ ФИЛМ ЗА СРЕБРЕНИЦА

Српската актерка Јасна Ѓуричиќ, со богата кариера во театар, филм и ТВ,  ја игра насловната улога во босанскиот филм „Кво вадис, Аида?“ („Quo vadis, A ...
СОФТВЕР ЗА АРАЧИНОВО

СОФТВЕР ЗА АРАЧИНОВО

Ве молиме, најевтиното и најквалитетното оружје да ни го доставите во најбрз можен рок ...
ВО БИТОЛА ОТКРИЕНА НАЈГОЛЕМАТА КОЛИЧИНА ГРАНАТИ ОД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА НА БАЛКАНОТ, ЗА ДА СЕ ИЗВАДАТ СИТЕ ЌЕ СЕ РУШИ И ПАТ

ВО БИТОЛА ОТКРИЕНА НАЈГОЛЕМАТА КОЛИЧИНА ГРАНАТИ ОД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА НА БАЛКАНОТ, ЗА ДА СЕ ИЗВАДАТ СИТЕ ЌЕ СЕ РУШИ И ПАТ

Бројот на гранати кои се откопуваат кај стадионот „Под Тумбе кафе“ во Битола руши рекорди. Пиротехничарите од Дирекцијата за заштита и спасување велат ...
ДВАЈЦА ФРАНЦУСКИ НОВИНАРИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО НАГОРНО-КАРАБАХ, ЕРДОГАН ГИ ОТФРЛИ ПОВИЦИТЕ ЗА ПРЕКИН НА ОГНОТ

ДВАЈЦА ФРАНЦУСКИ НОВИНАРИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО НАГОРНО-КАРАБАХ, ЕРДОГАН ГИ ОТФРЛИ ПОВИЦИТЕ ЗА ПРЕКИН НА ОГНОТ

Азербејџан и Ерменија ги одбија повиците за прекин на огнот по најтешките борби во спорниот регион Нагорно-Карабах во последните четири години. САД ...
РЕЧИСИ 100 МРТВИ ВО БОРБИТЕ ВО НАГОРНО-КАРАБАХ, РАСТЕ И БРОЈОТ НА ЦИВИЛНИ ЖРТВИ

РЕЧИСИ 100 МРТВИ ВО БОРБИТЕ ВО НАГОРНО-КАРАБАХ, РАСТЕ И БРОЈОТ НА ЦИВИЛНИ ЖРТВИ

Речиси 100 луѓе загинаа, вклучувајќи и цивили, во жестоките борби помеѓу ерменските и азербејџанските сили во спорниот регион Нагорно-Карабах, кои тра ...
ЖЕСТОКИТЕ БОРБИ ВО НАГОРНО-КАРАБАХ ПРОДОЛЖУВААТ ВТОР ДЕН, НАД 60 МРТВИ ДОСЕГА

ЖЕСТОКИТЕ БОРБИ ВО НАГОРНО-КАРАБАХ ПРОДОЛЖУВААТ ВТОР ДЕН, НАД 60 МРТВИ ДОСЕГА

Властите на сепаратистичкиот регион Нагорно-Карабах, кој е под контрола на етничките Ерменци, објавија дека досега загинале 59 негови војници во борби ...
ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ ВО БОРБИТЕ ВО НАГОРНО-КАРАБАХ, И АЗЕРБЕЈЏАН ПРОГЛАСИ ВОЕНА СОСТОЈБА

ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ ВО БОРБИТЕ ВО НАГОРНО-КАРАБАХ, И АЗЕРБЕЈЏАН ПРОГЛАСИ ВОЕНА СОСТОЈБА

По Ерменија, и парламентот на Азербејџан одобри воведување воена состојба, откако војските на двете земји утрово влегоа во нов вооружен судир во спорн ...
ЕРМЕНИЈА ПРОГЛАСИ ВОЕНА СОСТОЈБА ПО ПОСЛЕДНИТЕ СУДИРИ СО АЗЕРБЕЈЏАН ВО РЕГИОНОТ НАГОРНО-КАРАБАХ

ЕРМЕНИЈА ПРОГЛАСИ ВОЕНА СОСТОЈБА ПО ПОСЛЕДНИТЕ СУДИРИ СО АЗЕРБЕЈЏАН ВО РЕГИОНОТ НАГОРНО-КАРАБАХ

Ерменија прогласи воена состојба и општа мобилизација по денешните судири со силите на Азербејџан во спорниот регион Нагорно-Карабах. Ерменскиот пр ...
ПРОНАЈДЕНО ОРУЖЈЕ ОД ВОЈНАТА ВО 2001 ВО СТРУШКО, НЕЕКСПЛОДИРАНА АВИОНСКА БОМБА ВО БИТОЛСКО И ГРАНАТИ БЛИСКУ ДО ПЛАЖА ВО ДОЈРАН

ПРОНАЈДЕНО ОРУЖЈЕ ОД ВОЈНАТА ВО 2001 ВО СТРУШКО, НЕЕКСПЛОДИРАНА АВИОНСКА БОМБА ВО БИТОЛСКО И ГРАНАТИ БЛИСКУ ДО ПЛАЖА ВО ДОЈРАН

Последните денови на повеќе локации во Македонија се откриени неексплодирани средства (бомби, гранати...), велат од Дирекцијата за заштита и спасување ...
ВОЈНА КАЈ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ – ЗАМЕНИЦИТЕ ГО ОБВИНУВААТ ОМБУДСМАНОТ МЕМЕТИ ЗА ДЕСПОТИЗАМ, ТОЈ ВЕЛИ 5 МЕСЕЦИ НЕ ДОАЃААТ НА РАБОТА

ВОЈНА КАЈ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ – ЗАМЕНИЦИТЕ ГО ОБВИНУВААТ ОМБУДСМАНОТ МЕМЕТИ ЗА ДЕСПОТИЗАМ, ТОЈ ВЕЛИ 5 МЕСЕЦИ НЕ ДОАЃААТ НА РАБОТА

Вработените во институцијата Народен правобранител на Република Северна Македонија, чија основна функција е заштита на правата на сите граѓани, бараат ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ