Таг: закани

1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ
ДОСКОРЕШНА ДИРЕКТОРКА НА БИТОЛСКО УЧИЛИШТЕ ПРИЈАВИЛА ДЕКА КОЛЕГА Ѝ СЕ ЗАКАНУВАЛ И АГРЕСИВНО СЕ ОДНЕСУВАЛ КОН НЕА

ДОСКОРЕШНА ДИРЕКТОРКА НА БИТОЛСКО УЧИЛИШТЕ ПРИЈАВИЛА ДЕКА КОЛЕГА Ѝ СЕ ЗАКАНУВАЛ И АГРЕСИВНО СЕ ОДНЕСУВАЛ КОН НЕА

Доскорешна директорка на основното училиште во Битолско поднела пријава во полиција дека вработен во школото агресивно се однесувал кон неа. Според по ...
ГОРДА СУМ, УКИНАВМЕ 78 ЗАКОНИ, ПОНИШТИВМЕ 6, СИТЕ ДОНЕСЕНИ ОД РАЗЛИЧНИ ВЛАСТИ ШТО НÈ ПРАВИ НАЈНЕЗАВИСНИ ВО ИСТОРИЈАТА НА УСТАВНИОТ СУД, КАЖА КАЦАРСКА

ГОРДА СУМ, УКИНАВМЕ 78 ЗАКОНИ, ПОНИШТИВМЕ 6, СИТЕ ДОНЕСЕНИ ОД РАЗЛИЧНИ ВЛАСТИ ШТО НÈ ПРАВИ НАЈНЕЗАВИСНИ ВО ИСТОРИЈАТА НА УСТАВНИОТ СУД, КАЖА КАЦАРСКА

Претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска на прес-конференцијата за отчет за тригодишниот мандат на највисокото уставобранителско место во држ ...
ХОЛАНДСКАТА ПРИНЦЕЗА АМАЛИЈА ЖИВЕЕЛА ВО ШПАНИЈА ПОРАДИ СЕРИОЗНИ ЗАКАНИ

ХОЛАНДСКАТА ПРИНЦЕЗА АМАЛИЈА ЖИВЕЕЛА ВО ШПАНИЈА ПОРАДИ СЕРИОЗНИ ЗАКАНИ

Холандската принцеза Амалија живеела во Шпанија најмалку една година поради сериозни закани упатени кон неа, објавија холандските медиуми. Младата пре ...
ПРИТВОР ЗА ПРИЛЕПЧАНЕЦ КОЈ ПРЕКУ ВИДЕА НА ФЕЈСБУК СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ОБВИНИТЕЛКА, А НА ЌЕРКА Ѝ ПРАЌАЛ ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ПОРАКИ

ПРИТВОР ЗА ПРИЛЕПЧАНЕЦ КОЈ ПРЕКУ ВИДЕА НА ФЕЈСБУК СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ОБВИНИТЕЛКА, А НА ЌЕРКА Ѝ ПРАЌАЛ ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ПОРАКИ

Прилепчанец кој досега бил осудуван за загрозување на сигурноста се заканувал, демнел и вознемирувал обвинителка од прилепското Обвинителство и нејзин ...
ЕВАКУИРАНИ ШЕСТ АЕРОДРОМИ ВО ФРАНЦИЈА ПОРАДИ ЗАКАНИ ЗА НАПАДИ

ЕВАКУИРАНИ ШЕСТ АЕРОДРОМИ ВО ФРАНЦИЈА ПОРАДИ ЗАКАНИ ЗА НАПАДИ

Шест аеродроми ширум Франција беа евакуирани денеска откако примиле електронска пошта со закани за напади, полициски извор изјави за агенцијата АФП. ...
КОЧАНЧАНКА УБИЕНА СО 42 УБОДИ ОД МАЖ КОГО ВО МАЈ ГО ПРИЈАВИЛА ЗА УЦЕНА И ЗАКАНИ

КОЧАНЧАНКА УБИЕНА СО 42 УБОДИ ОД МАЖ КОГО ВО МАЈ ГО ПРИЈАВИЛА ЗА УЦЕНА И ЗАКАНИ

Кочанската полиција утрово уапси У. Р. (59) од Кочани, кој со повеќе убоди од остар предмет ја убил Т. М. (46) од Кочани. СВР Штип соопшти дека по пре ...
ДОЈАВА ЗА БОМБА КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ, ВО НЕКОЛКУ ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ И ХОТЕЛИ

ДОЈАВА ЗА БОМБА КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ, ВО НЕКОЛКУ ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ И ХОТЕЛИ

Закани за поставени бомби утрово пристигнаа на неколку локации во Скопје меѓу кои и во Вилата Водно на претседателот Стево Пендаровски. Како што со ...
УЦЕНУВАЧОТ МАРЈАН СТАМЕНКОВСКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА „ДОКАЗ“ ДОБИ ОБВИНЕНИЕ, ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ И НОВА ИСТРАГА ПО ПРИЈАВА НА ГРАЃАНИ

УЦЕНУВАЧОТ МАРЈАН СТАМЕНКОВСКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА „ДОКАЗ“ ДОБИ ОБВИНЕНИЕ, ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ И НОВА ИСТРАГА ПО ПРИЈАВА НА ГРАЃАНИ

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против Марјан Стаменковски, сопственик на интернет страната „Доказ“, бидејќи преку не ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ИЗБРКАН ОД РАБОТА ВТОР ЧЛЕН НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ГРАД СКОПЈЕ, ИЗБРКАНИТЕ ВЕЛАТ СЕКРЕТАРОТ ГЛИГОРОВ ГИ МАЛТРЕТИРА И ИМ СЕ ЗАКАНУВА НА СИТЕ ВРАБОТЕНИ

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ИЗБРКАН ОД РАБОТА ВТОР ЧЛЕН НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ГРАД СКОПЈЕ, ИЗБРКАНИТЕ ВЕЛАТ СЕКРЕТАРОТ ГЛИГОРОВ ГИ МАЛТРЕТИРА И ИМ СЕ ЗАКАНУВА НА СИТЕ ВРАБОТЕНИ

За една недела е избркан од работа и втор вработен во обезбедувањето на Град Скопје. Даниел Давитковски, кој работи во Градот 18 години, вели дека е и ...
ГЕРМАНСКОТО МНР ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ ПАТУВААТ ВО МАКЕДОНИЈА ДА БИДАТ ПРЕТПАЗЛИВИ ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ

ГЕРМАНСКОТО МНР ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ ПАТУВААТ ВО МАКЕДОНИЈА ДА БИДАТ ПРЕТПАЗЛИВИ ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ

Министерство за надворешни работи на Германија ги предупреди нивните граѓани да бидат претпазливи ако патуваат во Македонија поради заканите за бомби. ...
1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ