Таг: закани

1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ
КОЧАНЧАНКА УБИЕНА СО 42 УБОДИ ОД МАЖ КОГО ВО МАЈ ГО ПРИЈАВИЛА ЗА УЦЕНА И ЗАКАНИ

КОЧАНЧАНКА УБИЕНА СО 42 УБОДИ ОД МАЖ КОГО ВО МАЈ ГО ПРИЈАВИЛА ЗА УЦЕНА И ЗАКАНИ

Кочанската полиција утрово уапси У. Р. (59) од Кочани, кој со повеќе убоди од остар предмет ја убил Т. М. (46) од Кочани. СВР Штип соопшти дека по пре ...
ДОЈАВА ЗА БОМБА КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ, ВО НЕКОЛКУ ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ И ХОТЕЛИ

ДОЈАВА ЗА БОМБА КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ, ВО НЕКОЛКУ ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ И ХОТЕЛИ

Закани за поставени бомби утрово пристигнаа на неколку локации во Скопје меѓу кои и во Вилата Водно на претседателот Стево Пендаровски. Како што со ...
УЦЕНУВАЧОТ МАРЈАН СТАМЕНКОВСКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА „ДОКАЗ“ ДОБИ ОБВИНЕНИЕ, ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ И НОВА ИСТРАГА ПО ПРИЈАВА НА ГРАЃАНИ

УЦЕНУВАЧОТ МАРЈАН СТАМЕНКОВСКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА „ДОКАЗ“ ДОБИ ОБВИНЕНИЕ, ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ И НОВА ИСТРАГА ПО ПРИЈАВА НА ГРАЃАНИ

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против Марјан Стаменковски, сопственик на интернет страната „Доказ“, бидејќи преку не ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ИЗБРКАН ОД РАБОТА ВТОР ЧЛЕН НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ГРАД СКОПЈЕ, ИЗБРКАНИТЕ ВЕЛАТ СЕКРЕТАРОТ ГЛИГОРОВ ГИ МАЛТРЕТИРА И ИМ СЕ ЗАКАНУВА НА СИТЕ ВРАБОТЕНИ

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ИЗБРКАН ОД РАБОТА ВТОР ЧЛЕН НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ГРАД СКОПЈЕ, ИЗБРКАНИТЕ ВЕЛАТ СЕКРЕТАРОТ ГЛИГОРОВ ГИ МАЛТРЕТИРА И ИМ СЕ ЗАКАНУВА НА СИТЕ ВРАБОТЕНИ

За една недела е избркан од работа и втор вработен во обезбедувањето на Град Скопје. Даниел Давитковски, кој работи во Градот 18 години, вели дека е и ...
ГЕРМАНСКОТО МНР ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ ПАТУВААТ ВО МАКЕДОНИЈА ДА БИДАТ ПРЕТПАЗЛИВИ ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ

ГЕРМАНСКОТО МНР ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ ПАТУВААТ ВО МАКЕДОНИЈА ДА БИДАТ ПРЕТПАЗЛИВИ ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ

Министерство за надворешни работи на Германија ги предупреди нивните граѓани да бидат претпазливи ако патуваат во Македонија поради заканите за бомби. ...
ЛАЖНИ СЕ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ И НИЗА ИНСТИТУЦИИ И ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ И БИТОЛА, СООПШТИ МВР

ЛАЖНИ СЕ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ И НИЗА ИНСТИТУЦИИ И ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ И БИТОЛА, СООПШТИ МВР

Сите денешни дојави за бомби се лажни, соопштија од Министерството за внатрешни работи. Попладнево тимовите за антитерористички проверки ги завршија п ...
ЛАЖНИ СЕ ПРИЈАВИТЕ ЗА БОМБИ ВО СИТЕ 15 ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ

ЛАЖНИ СЕ ПРИЈАВИТЕ ЗА БОМБИ ВО СИТЕ 15 ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ

Лажни се пријавите за наводно поставени бомби во училишта во Скопје, соопштија од Министерството за внатрешни работи. Од таму велат дека се завршени с ...
ПАК ЗАКАНИ ЗА БОМБИ ВО ОСУМ СРЕДНИ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ

ПАК ЗАКАНИ ЗА БОМБИ ВО ОСУМ СРЕДНИ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ

Повторно во дел од средните училишта во Скопје денеска стигнаа закани за поставени бомби. Наставата е прекината во осум училишта и како што соопшти од ...
И ДЕНЕСКА ЗАКАНИ ЗА БОМБИ ВО СКОПСКИТЕ СРЕДНИ УЧИЛИШТА

И ДЕНЕСКА ЗАКАНИ ЗА БОМБИ ВО СКОПСКИТЕ СРЕДНИ УЧИЛИШТА

Повторно се испратени закани за поставена бомба во дел од скопските средни училишта. Утрово околу 9.30 часот во СВР Скопје е пријавено дека на електро ...
НЕ ПРЕСТАНУВААТ ЗАКАНИТЕ СО БОМБИ ВО СКОПСКИТЕ УЧИЛИШТА, УЧЕНИЦИТЕ ЕВАКУИРАНИ

НЕ ПРЕСТАНУВААТ ЗАКАНИТЕ СО БОМБИ ВО СКОПСКИТЕ УЧИЛИШТА, УЧЕНИЦИТЕ ЕВАКУИРАНИ

И денеска, вторпат неделава, се испратени закани за поставени бомби во четири средни училишта во Скопје. Учениците и персоналот се евакуирани, а полиц ...
1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ